ACO Tipton Co COED

Updated 5:30pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Spencer Garner/Maddie McBride (1)
Board 2
Devin Smith/Katlyn Hamm (8)
Johnny Koonce/Valarie Koonce (5)
Jessica Thomson/Robert Thomson (4)
Lynda Oglesby/Chris Day (3)
Board 3
Brent Hollowell/Becca Paris (6)
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7)
Board 5
Terry Amos/Jackie Amos (2)
Spencer Garner/Maddie McBride (1)
A
Board 1
Jessica Thomson/Robert Thomson (4)
Lynda Oglesby/Chris Day (3)
B
Board 2
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7)
Jessica Thomson/Robert Thomson (4)
C
Board 4
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7)
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7)
Board 3
Spencer Garner/Maddie McBride (1)
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7)
Devin Smith/Katlyn Hamm (8)
Board 2
Johnny Koonce/Valarie Koonce (5)
Brent Hollowell/Becca Paris (6)
Board 4
Terry Amos/Jackie Amos (2)
Devin Smith/Katlyn Hamm (8)
B
Board 5
Lynda Oglesby/Chris Day (3)
Terry Amos/Jackie Amos (2)
A
Board 3
Spencer Garner/Maddie McBride (1)
Lynda Oglesby/Chris Day (3)
Board 1
Spencer Garner/Maddie McBride (1)
Spencer Garner/Maddie McBride (1)
C
Board 5
Jessica Thomson/Robert Thomson (4)
Spencer Garner/Maddie McBride (1)

1st

  Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7)

2nd

  Spencer Garner/Maddie McBride (1)

3rd

  Jessica Thomson/Robert Thomson (4)

4th

  Lynda Oglesby/Chris Day (3)

5th

  Devin Smith/Katlyn Hamm (8)

  Terry Amos/Jackie Amos (2)

7th

  Johnny Koonce/Valarie Koonce (5)

  Brent Hollowell/Becca Paris (6)

Final

Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7) W vs.
Spencer Garner/Maddie McBride (1) L Board 3 00:09

Elimination Final

Spencer Garner/Maddie McBride (1) W vs.
Jessica Thomson/Robert Thomson (4) L Board 5 26:27

Elimination Semi-final

Lynda Oglesby/Chris Day (3) L vs.
Spencer Garner/Maddie McBride (1) W Board 1 12:29

Winners Final

Jessica Thomson/Robert Thomson (4) L vs.
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7) W Board 4 10:34

Elimination 2

Devin Smith/Katlyn Hamm (8) L vs.
Lynda Oglesby/Chris Day (3) W Board 5 08:52

Terry Amos/Jackie Amos (2) L vs.
Spencer Garner/Maddie McBride (1) W Board 3 10:24

Elimination 1

Brent Hollowell/Becca Paris (6) L vs.
Terry Amos/Jackie Amos (2) W Board 4 13:22

Devin Smith/Katlyn Hamm (8) W vs.
Johnny Koonce/Valarie Koonce (5) L Board 2 06:39

Winners Semi-finals

Lynda Oglesby/Chris Day (3) L vs.
Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7) W Board 2 10:41

Spencer Garner/Maddie McBride (1) L vs.
Jessica Thomson/Robert Thomson (4) W Board 1 11:04

Round 1

Johnny Koonce/Valarie Koonce (5) L vs.
Jessica Thomson/Robert Thomson (4) W 17:45

Lynda Oglesby/Chris Day (3) W vs.
Brent Hollowell/Becca Paris (6) L Board 3 12:00

Ruth Kitchen/Greg Neighbor (7) W vs.
Terry Amos/Jackie Amos (2) L Board 5 16:24

Spencer Garner/Maddie McBride (1) W vs.
Devin Smith/Katlyn Hamm (8) L Board 2 19:28

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20