ACO Tipton Co Doubles

Updated 11:08pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kenny Cordell/Douglas Parker (1)
(bye) (64)
Dereck Boone /brittany Stanfield (33)
Board 3
Keaton Massey / Allen Massey (32)
Conner Kelso/ Brock Wade (17)
Board 7
Landon Jackson / Lane Cruse (48)
Conner Manness / Graysin Dinkle (49)
Board 4
Nick Gardner / Kevin Turner (16)
David Vaughn / Scott Kirksey (9)
(bye) (56)
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41)
Board 10
Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24)
Kenny Hall / Kevin Tucker (25)
Board 14
Brice Boone / Ryder Cruse (40)
(bye) (57)
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5)
(bye) (60)
Josh Bridger/ C.j Epperson (37)
Board 13
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28)
Hunter Smith / Ben Mclemore (21)
Board 6
Doug Wescott / Ryan Wescott (44)
(bye) (53)
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Davis McKinney / Jason Mckinney (13)
(bye) (52)
Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45)
Board 2
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20)
Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29)
Board 5
Yana Dyess/ Bubba Dyess (36)
(bye) (61)
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)
Johnny Box / Gregory Neighbors (3)
(bye) (62)
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Board 11
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)
Patrick Barger / Sebatian Barger (19)
Board 1
Hunter Gott / Brandon Lee (46)
(bye) (51)
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14)
Brent Hollowell / Chris Day (11)
(bye) (54)
Andy Hamm / Rick Grey (43)
Board 9
Keith Duke / Terry Lenderman (22)
Austin Perry/ Devin Smith (27)
Joe Dunn/ Jp Privitt (38)
(bye) (59)
Donnie Long / Dj Long (6)
Spencer Garner /Jake Garner (7)
(bye) (58)
Josh Glover / Jerett Scott (39)
Board 15
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26)
Justin Craven / Rob defir (23)
Board 1
Shelbi Tucker / Wendy Barger (42)
(bye) (55)
Chad Keene / Josh Keene (10)
David Tummins / Kelan Gourley (15)
(bye) (50)
Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47)
Board 12
Jeremy Blackard/mike Yarbro (18)
Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31)
Board 10
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
(bye) (63)
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Kenny Cordell/Douglas Parker (1)
A
Board 11
Keaton Massey / Allen Massey (32)
Conner Kelso/ Brock Wade (17)
B
Board 9
Nick Gardner / Kevin Turner (16)
David Vaughn / Scott Kirksey (9)
C
Board 10
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41)
Kenny Hall / Kevin Tucker (25)
D
Board 12
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5)
E
Board 15
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28)
Hunter Smith / Ben Mclemore (21)
F
Board 4
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Davis McKinney / Jason Mckinney (13)
G
Board 4
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20)
Yana Dyess/ Bubba Dyess (36)
H
Board 7
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)
Johnny Box / Gregory Neighbors (3)
I
Board 6
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Patrick Barger / Sebatian Barger (19)
J
Board 5
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14)
Brent Hollowell / Chris Day (11)
K
Board 3
Keith Duke / Terry Lenderman (22)
Austin Perry/ Devin Smith (27)
L
Board 1
Donnie Long / Dj Long (6)
Spencer Garner /Jake Garner (7)
M
Board 2
Josh Glover / Jerett Scott (39)
Justin Craven / Rob defir (23)
N
Chad Keene / Josh Keene (10)
David Tummins / Kelan Gourley (15)
O
Board 13
Jeremy Blackard/mike Yarbro (18)
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
P
Board 14
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Kenny Cordell/Douglas Parker (1)
Q
Board 2
Conner Kelso/ Brock Wade (17)
David Vaughn / Scott Kirksey (9)
R
Board 5
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5)
S
Board 11
Hunter Smith / Ben Mclemore (21)
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20)
T
Board 3
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)
Johnny Box / Gregory Neighbors (3)
U
Board 14
Patrick Barger / Sebatian Barger (19)
Brent Hollowell / Chris Day (11)
V
Board 7
Donnie Long / Dj Long (6)
Josh Glover / Jerett Scott (39)
W
Board 14
Justin Craven / Rob defir (23)
David Tummins / Kelan Gourley (15)
X
Board 11
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Conner Kelso/ Brock Wade (17)
Y
Board 4
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
Hunter Smith / Ben Mclemore (21)
Z
Board 10
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)
Johnny Box / Gregory Neighbors (3)
AA
Board 10
Donnie Long / Dj Long (6)
Josh Glover / Jerett Scott (39)
AB
Board 13
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
AC
Board 1
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)
Donnie Long / Dj Long (6)
AD
Board 11
Josh Glover / Jerett Scott (39)
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
AE
Board 9
Donnie Long / Dj Long (6)
Donnie Long / Dj Long (6)
Board 2
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Donnie Long / Dj Long (6)
(bye) (64)
Dereck Boone /brittany Stanfield (33)
Landon Jackson / Lane Cruse (48)
Board 5
Conner Manness / Graysin Dinkle (49)
(bye) (56)
Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24)
Brice Boone / Ryder Cruse (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
Josh Bridger/ C.j Epperson (37)
Doug Wescott / Ryan Wescott (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45)
Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29)
(bye) (61)
(bye) (62)
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)
Hunter Gott / Brandon Lee (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
Andy Hamm / Rick Grey (43)
Joe Dunn/ Jp Privitt (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26)
Shelbi Tucker / Wendy Barger (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47)
Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31)
(bye) (63)
Dereck Boone /brittany Stanfield (33)
P
Board 1
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
Landon Jackson / Lane Cruse (48)
O
Jeremy Blackard/mike Yarbro (18)
Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24)
N
Board 3
Chad Keene / Josh Keene (10)
Brice Boone / Ryder Cruse (40)
M
Board 13
Spencer Garner /Jake Garner (7)
Josh Bridger/ C.j Epperson (37)
L
Board 2
Austin Perry/ Devin Smith (27)
Doug Wescott / Ryan Wescott (44)
K
Board 9
Keith Duke / Terry Lenderman (22)
Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45)
J
Board 13
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14)
Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29)
I
Board 6
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)
H
Board 14
Yana Dyess/ Bubba Dyess (36)
Hunter Gott / Brandon Lee (46)
G
Board 12
Davis McKinney / Jason Mckinney (13)
Andy Hamm / Rick Grey (43)
F
Board 1
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Joe Dunn/ Jp Privitt (38)
E
Board 5
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28)
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26)
D
Board 7
Kenny Hall / Kevin Tucker (25)
Shelbi Tucker / Wendy Barger (42)
C
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41)
Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47)
B
Board 4
Nick Gardner / Kevin Turner (16)
Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31)
A
Board 11
Keaton Massey / Allen Massey (32)
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
Board 12
Landon Jackson / Lane Cruse (48)
Chad Keene / Josh Keene (10)
Board 4
Spencer Garner /Jake Garner (7)
Austin Perry/ Devin Smith (27)
Board 12
Keith Duke / Terry Lenderman (22)
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14)
Board 2
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)
Board 10
Davis McKinney / Jason Mckinney (13)
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28)
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26)
Board 3
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41)
Nick Gardner / Kevin Turner (16)
Board 9
Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31)
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
T
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20)
Chad Keene / Josh Keene (10)
S
Board 5
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5)
Keith Duke / Terry Lenderman (22)
R
Board 1
David Vaughn / Scott Kirksey (9)
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Q
Board 15
Kenny Cordell/Douglas Parker (1)
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)
X
Board 7
David Tummins / Kelan Gourley (15)
Jackie Amos / Terry Amos (12)
W
Board 10
Justin Craven / Rob defir (23)
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26)
V
Board 9
Brent Hollowell / Chris Day (11)
Nick Gardner / Kevin Turner (16)
U
Board 12
Patrick Barger / Sebatian Barger (19)
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
Board 7
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5)
Keith Duke / Terry Lenderman (22)
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)
Board 3
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Brent Hollowell / Chris Day (11)
Board 2
Patrick Barger / Sebatian Barger (19)
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)
AB
Board 4
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Andy Messick / Phill Barnett (35)
AA
Board 9
Johnny Box / Gregory Neighbors (3)
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Z
Board 5
Hunter Smith / Ben Mclemore (21)
Brent Hollowell / Chris Day (11)
Y
Board 11
Conner Kelso/ Brock Wade (17)
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Board 3
Andy Messick / Phill Barnett (35)
Jackie Amos / Terry Amos (12)
Board 4
Brent Hollowell / Chris Day (11)
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
AC
Board 9
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)
Brent Hollowell / Chris Day (11)
AD
Board 1
Josh Glover / Jerett Scott (39)
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
Board 1
Brent Hollowell / Chris Day (11)
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)
AE
Board 1
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)

1st

  Donnie Long / Dj Long (6)

2nd

  Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2)

3rd

  Timmy Rogers/ Ace Rogers (8)

4th

  Brent Hollowell / Chris Day (11)

5th

  Scott Mitchell / Zach Mitchell (4)

  Josh Glover / Jerett Scott (39)

7th

  Andy Messick / Phill Barnett (35)

  Jackie Amos / Terry Amos (12)

9th

  Ryan Shoe/ Wes Livingston (34)

  Johnny Box / Gregory Neighbors (3)

  Hunter Smith / Ben Mclemore (21)

  Conner Kelso/ Brock Wade (17)

13th

  Rob Thomson/ Brandon Sparks (5)

  Keith Duke / Terry Lenderman (22)

  Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30)

  Patrick Barger / Sebatian Barger (19)

17th

  Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20)

  Chad Keene / Josh Keene (10)

  David Vaughn / Scott Kirksey (9)

  Kenny Cordell/Douglas Parker (1)

  David Tummins / Kelan Gourley (15)

  Justin Craven / Rob defir (23)

  Travis Hatcher / Cannon hatcher (26)

  Nick Gardner / Kevin Turner (16)

25th

  Landon Jackson / Lane Cruse (48)

  Spencer Garner /Jake Garner (7)

  Austin Perry/ Devin Smith (27)

  Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14)

  Davis McKinney / Jason Mckinney (13)

  Steven Fairchild/ Chris Dixon (28)

  Mitzie Privit / Richard Blankenship (41)

  Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31)

33th

  Dereck Boone /brittany Stanfield (33)

  Jeremy Blackard/mike Yarbro (18)

  Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24)

  Brice Boone / Ryder Cruse (40)

  Josh Bridger/ C.j Epperson (37)

  Doug Wescott / Ryan Wescott (44)

  Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45)

  Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29)

  Yana Dyess/ Bubba Dyess (36)

  Hunter Gott / Brandon Lee (46)

  Andy Hamm / Rick Grey (43)

  Joe Dunn/ Jp Privitt (38)

  Kenny Hall / Kevin Tucker (25)

  Shelbi Tucker / Wendy Barger (42)

  Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47)

  Keaton Massey / Allen Massey (32)

49th

  (bye) (64)

  Conner Manness / Graysin Dinkle (49)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (53)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (51)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (55)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Final

Donnie Long / Dj Long (6) W vs.
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) L Board 2 14:37

Elimination Final

Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W vs.
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) L Board 1 23:17

Elimination Semi-final

Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W vs.
Brent Hollowell / Chris Day (11) L Board 1 11:02

Winners Final

Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) L vs.
Donnie Long / Dj Long (6) W Board 9 17:43

Elimination 8

Brent Hollowell / Chris Day (11) W vs.
Josh Glover / Jerett Scott (39) L Board 1 13:27

Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W vs.
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4) L Board 9 21:05

Elimination 7

Jackie Amos / Terry Amos (12) L vs.
Brent Hollowell / Chris Day (11) W Board 4 22:24

Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W vs.
Andy Messick / Phill Barnett (35) L Board 3 13:30

Winners Semi-finals

Donnie Long / Dj Long (6) W vs.
Josh Glover / Jerett Scott (39) L Board 11 13:37

Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) W vs.
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4) L Board 1 18:25

Elimination 6

Andy Messick / Phill Barnett (35) W vs.
Johnny Box / Gregory Neighbors (3) L Board 9 20:56

Brent Hollowell / Chris Day (11) W vs.
Conner Kelso/ Brock Wade (17) L Board 11 19:32

Jackie Amos / Terry Amos (12) W vs.
Hunter Smith / Ben Mclemore (21) L Board 5 19:05

Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) L vs.
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W Board 4 12:22

Elimination 5

Brent Hollowell / Chris Day (11) W vs.
Patrick Barger / Sebatian Barger (19) L Board 2 14:26

Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30) L vs.
Jackie Amos / Terry Amos (12) W Board 3 11:27

Keith Duke / Terry Lenderman (22) L vs.
Andy Messick / Phill Barnett (35) W 22:42

Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) W vs.
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5) L Board 7 20:03

Winners 3

Conner Kelso/ Brock Wade (17) L vs.
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) W Board 4 21:03

Hunter Smith / Ben Mclemore (21) L vs.
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4) W Board 10 12:31

Johnny Box / Gregory Neighbors (3) L vs.
Donnie Long / Dj Long (6) W Board 10 19:05

Josh Glover / Jerett Scott (39) W vs.
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) L Board 13 17:42

Elimination 4

Andy Messick / Phill Barnett (35) W vs.
Kenny Cordell/Douglas Parker (1) L Board 15 30:53

Chad Keene / Josh Keene (10) L vs.
Rob Thomson/ Brandon Sparks (5) W Board 5 20:53

Jackie Amos / Terry Amos (12) W vs.
Justin Craven / Rob defir (23) L Board 10 22:07

Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30) W vs.
David Tummins / Kelan Gourley (15) L Board 7 16:41

Keith Duke / Terry Lenderman (22) W vs.
David Vaughn / Scott Kirksey (9) L Board 1 16:29

Nick Gardner / Kevin Turner (16) L vs.
Patrick Barger / Sebatian Barger (19) W Board 12 19:02

Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) W vs.
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20) L 12:02

Travis Hatcher / Cannon hatcher (26) L vs.
Brent Hollowell / Chris Day (11) W Board 9 15:59

Elimination 3

Austin Perry/ Devin Smith (27) L vs.
Keith Duke / Terry Lenderman (22) W Board 12 10:24

Chad Keene / Josh Keene (10) W vs.
Spencer Garner /Jake Garner (7) L Board 4 13:52

Jackie Amos / Terry Amos (12) W vs.
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28) L 23:16

Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30) W vs.
Davis McKinney / Jason Mckinney (13) L Board 10 12:42

Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14) L vs.
Andy Messick / Phill Barnett (35) W Board 2 19:01

Nick Gardner / Kevin Turner (16) W vs.
Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31) L Board 9 13:37

Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) W vs.
Landon Jackson / Lane Cruse (48) L Board 12 10:00

Travis Hatcher / Cannon hatcher (26) W vs.
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41) L Board 3 12:33

Winners 2

Brent Hollowell / Chris Day (11) L vs.
Donnie Long / Dj Long (6) W Board 7 13:16

Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20) L vs.
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4) W Board 3 13:31

David Tummins / Kelan Gourley (15) L vs.
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W Board 11 23:52

David Vaughn / Scott Kirksey (9) L vs.
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) W Board 5 18:27

Johnny Box / Gregory Neighbors (3) W vs.
Patrick Barger / Sebatian Barger (19) L Board 14 12:02

Josh Glover / Jerett Scott (39) W vs.
Justin Craven / Rob defir (23) L Board 14 10:54

Kenny Cordell/Douglas Parker (1) L vs.
Conner Kelso/ Brock Wade (17) W Board 2 15:09

Rob Thomson/ Brandon Sparks (5) L vs.
Hunter Smith / Ben Mclemore (21) W Board 11 14:59

Elimination 2

Andy Hamm / Rick Grey (43) L vs.
Jackie Amos / Terry Amos (12) W Board 1 17:55

Brice Boone / Ryder Cruse (40) L vs.
Spencer Garner /Jake Garner (7) W Board 13 13:03

Dereck Boone /brittany Stanfield (33) L vs.
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) W Board 1 08:50

Doug Wescott / Ryan Wescott (44) L vs.
Keith Duke / Terry Lenderman (22) W Board 9 15:28

Hunter Gott / Brandon Lee (46) L vs.
Davis McKinney / Jason Mckinney (13) W Board 12 14:22

Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30) W vs.
Yana Dyess/ Bubba Dyess (36) L Board 14 10:11

Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47) L vs.
Nick Gardner / Kevin Turner (16) W Board 4 09:04

Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24) L vs.
Chad Keene / Josh Keene (10) W Board 3 11:48

Joe Dunn/ Jp Privitt (38) L vs.
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28) W Board 5 13:47

Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29) L vs.
Andy Messick / Phill Barnett (35) W Board 6 11:54

Josh Bridger/ C.j Epperson (37) L vs.
Austin Perry/ Devin Smith (27) W Board 2 08:49

Landon Jackson / Lane Cruse (48) W vs.
Jeremy Blackard/mike Yarbro (18) L 09:23

Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45) L vs.
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14) W Board 13 17:55

Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31) W vs.
Keaton Massey / Allen Massey (32) L Board 11 12:20

Shelbi Tucker / Wendy Barger (42) L vs.
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41) W 15:27

Travis Hatcher / Cannon hatcher (26) W vs.
Kenny Hall / Kevin Tucker (25) L Board 7 13:15

Elimination 1

(bye) (50) L vs.
Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47) W 38:06

(bye) (52) L vs.
Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45) W 43:21

(bye) (54) L vs.
Andy Hamm / Rick Grey (43) W 45:34

(bye) (56) L vs.
Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24) W 01:11

(bye) (58) L vs.
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26) W 42:37

(bye) (60) L vs.
Josh Bridger/ C.j Epperson (37) W 40:04

(bye) (62) L vs.
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30) W 47:08

(bye) (64) L vs.
Dereck Boone /brittany Stanfield (33) W 44:28

Brice Boone / Ryder Cruse (40) W vs.
(bye) (57) L 40:22

Doug Wescott / Ryan Wescott (44) W vs.
(bye) (53) L 50:44

Hunter Gott / Brandon Lee (46) W vs.
(bye) (51) L 36:05

Joe Dunn/ Jp Privitt (38) W vs.
(bye) (59) L 48:14

Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29) W vs.
(bye) (61) L 45:08

Landon Jackson / Lane Cruse (48) W vs.
Conner Manness / Graysin Dinkle (49) L Board 5 10:19

Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31) W vs.
(bye) (63) L 39:51

Shelbi Tucker / Wendy Barger (42) W vs.
(bye) (55) L 44:42

Winners 1

Austin Perry/ Devin Smith (27) L vs.
Donnie Long / Dj Long (6) W Board 1 09:10

Brent Hollowell / Chris Day (11) W vs.
Keith Duke / Terry Lenderman (22) L Board 3 17:10

Conner Kelso/ Brock Wade (17) W vs.
Nick Gardner / Kevin Turner (16) L Board 9 19:16

David Tummins / Kelan Gourley (15) W vs.
Jeremy Blackard/mike Yarbro (18) L Board 13 18:34

David Vaughn / Scott Kirksey (9) W vs.
Mitzie Privit / Richard Blankenship (41) L Board 10 11:14

Davis McKinney / Jason Mckinney (13) L vs.
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20) W Board 4 07:22

Hunter Smith / Ben Mclemore (21) W vs.
Jackie Amos / Terry Amos (12) L Board 4 16:34

Johnny Box / Gregory Neighbors (3) W vs.
Andy Messick / Phill Barnett (35) L Board 6 24:05

Justin Craven / Rob defir (23) W vs.
Chad Keene / Josh Keene (10) L 12:44

Kenny Cordell/Douglas Parker (1) W vs.
Keaton Massey / Allen Massey (32) L Board 11 09:55

Kenny Hall / Kevin Tucker (25) L vs.
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) W Board 12 15:32

Patrick Barger / Sebatian Barger (19) W vs.
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14) L Board 5 17:10

Rob Thomson/ Brandon Sparks (5) W vs.
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28) L Board 15 53:14

Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) L vs.
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W Board 14 18:16

Spencer Garner /Jake Garner (7) L vs.
Josh Glover / Jerett Scott (39) W Board 2 15:57

Yana Dyess/ Bubba Dyess (36) L vs.
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4) W Board 7 10:33

Round 1

(bye) (51) L vs.
Lynda Oglesby/ Tom Carpenter (14) W 24:48

(bye) (53) L vs.
Jackie Amos / Terry Amos (12) W 24:48

(bye) (55) L vs.
Chad Keene / Josh Keene (10) W 24:48

(bye) (57) L vs.
Timmy Rogers/ Ace Rogers (8) W 24:48

(bye) (59) L vs.
Donnie Long / Dj Long (6) W 24:48

(bye) (61) L vs.
Scott Mitchell / Zach Mitchell (4) W 24:48

(bye) (63) L vs.
Justin Duke / Dylan Auftenbereg (2) W 24:48

Andy Hamm / Rick Grey (43) L vs.
Keith Duke / Terry Lenderman (22) W Board 9 20:37

Andy Messick / Phill Barnett (35) W vs.
Jason Tidwell / Maddie Mcbride (30) L Board 11 20:09

Austin Perry/ Devin Smith (27) W vs.
Joe Dunn/ Jp Privitt (38) L 21:33

Brent Hollowell / Chris Day (11) W vs.
(bye) (54) L 24:48

Conner Kelso/ Brock Wade (17) W vs.
Landon Jackson / Lane Cruse (48) L Board 7 17:31

Conner Manness / Graysin Dinkle (49) L vs.
Nick Gardner / Kevin Turner (16) W Board 4 12:01

David Tummins / Kelan Gourley (15) W vs.
(bye) (50) L 24:48

David Vaughn / Scott Kirksey (9) W vs.
(bye) (56) L 24:48

Davis McKinney / Jason Mckinney (13) W vs.
(bye) (52) L 24:48

Dereck Boone /brittany Stanfield (33) L vs.
Keaton Massey / Allen Massey (32) W Board 3 19:12

Hunter Smith / Ben Mclemore (21) W vs.
Doug Wescott / Ryan Wescott (44) L Board 6 24:36

Jennifer Livingston / Brittnay Duke (47) L vs.
Jeremy Blackard/mike Yarbro (18) W Board 12 10:16

Johnny Box / Gregory Neighbors (3) W vs.
(bye) (62) L 24:48

Johnny Koonce/ Valarie Koonce (29) L vs.
Yana Dyess/ Bubba Dyess (36) W Board 5 19:32

Josh Bridger/ C.j Epperson (37) L vs.
Steven Fairchild/ Chris Dixon (28) W Board 13 12:31

Josh Glover / Jerett Scott (39) W vs.
Travis Hatcher / Cannon hatcher (26) L Board 15 14:30

Justin Craven / Rob defir (23) W vs.
Shelbi Tucker / Wendy Barger (42) L Board 1 08:32

Kenny Cordell/Douglas Parker (1) W vs.
(bye) (64) L 24:48

Kenny Hall / Kevin Tucker (25) W vs.
Brice Boone / Ryder Cruse (40) L Board 14 12:02

Micheal Cruse / Chris Stubblefield (45) L vs.
Daniel Perry/ Katlyn Hamm (20) W Board 2 16:08

Mitzie Privit / Richard Blankenship (41) W vs.
Jennifer Tyson / Kolbie Woods (24) L Board 10 20:47

Patrick Barger / Sebatian Barger (19) W vs.
Hunter Gott / Brandon Lee (46) L Board 1 10:11

Rob Thomson/ Brandon Sparks (5) W vs.
(bye) (60) L 24:48

Robert Albrecht / Shawn Jacobs (31) L vs.
Ryan Shoe/ Wes Livingston (34) W Board 10 10:59

Spencer Garner /Jake Garner (7) W vs.
(bye) (58) L 24:48

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20