Elimination Semi-final
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3 W vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 2 L Mat 3 02:47
Winners Final
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 6 W vs.
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 2 L Mat 1 02:50
Elimination 8
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 2 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 4 W Mat 3 00:54
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) W vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) L Mat 4 01:20
Elimination 7
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 5 W vs.
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3 L Mat 7 02:02
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 3 W vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) L Mat 9 01:23
Winners Semi-finals
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 6 W vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3 L Mat 2 02:20
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 1 W vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) L Mat 3 02:42
Elimination 6
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 5 W vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 1 L Mat 10 00:27
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3 W vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 1 L Mat 7 00:50
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 1 L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 12 W Mat 1 01:05
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 2 L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 3 W Mat 6 01:18
Elimination 5
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 4 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 6 W Mat 8 01:45
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3 W vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 2 L Mat 11 02:15
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 4 L vs.
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 8 W Mat 6 02:10
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 4 L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 12 W Mat 9 02:35
Winners 3
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 7 W vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 2 L Mat 1 02:36
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 3 L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) 7 W Mat 4 04:09
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 4 W Mat 2 02:55
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) W vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) L Mat 3 03:28
Elimination 4
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 2 L vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 10 W Mat 4 00:48
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 5 L vs.
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 7 W Mat 2 01:19
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) 2 L vs.
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 3 W Mat 9 01:35
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 4 L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 6 W Mat 8 01:52
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) 3 L vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 8 W Mat 10 02:05
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) 1 L vs.
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 2 W Mat 5 02:33
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) 2 L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 12 W Mat 11 02:44
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 2 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 9 W Mat 1 03:00
Elimination 3
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 4 W vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) 2 L Mat 9 01:12
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 6 W vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) 5 L Mat 10 02:36
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) L vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) W Mat 2 03:50
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 4 W vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) 2 L Mat 1 04:55
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) L vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) W Mat 6 05:57
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) 1 L vs.
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) 9 W Mat 4 06:43
Tanner Port (Park Hill, MO) (21) L vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) W Mat 11 05:46
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 3 W vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 2 L Mat 3 05:00
Winners 2
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 6 W vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 4 L Mat 11 01:48
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 14 W vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 3 L Mat 3 03:32
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 4 L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 10 W Mat 8 04:35
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 3 L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 10 W Mat 7 05:10
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 6 W vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 4 L Mat 5 06:11
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) W Mat 9 06:30
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 11 W Mat 10 05:37
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 7 W vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 3 L Mat 2 04:53
Elimination 2
(bye) (37) L vs.
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) W 02:19
(bye) (39) L vs.
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) W 01:44
(bye) (41) L vs.
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) W 56:01
(bye) (43) L vs.
Tanner Port (Park Hill, MO) (21) W 02:43
(bye) (45) L vs.
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) W 54:54
(bye) (47) L vs.
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) W 03:33
(bye) (49) L vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) W 00:48
(bye) (51) L vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) W 01:26
(bye) (53) L vs.
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) W 58:46
(bye) (55) L vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) W 59:26
(bye) (57) L vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) W 00:08
(bye) (59) L vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) W 00:16
(bye) (61) L vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) W 01:54
Aaron Hurt (Allen, TX) (33) L vs.
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) W Mat 4 01:21
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) 5 L vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 9 W Mat 1 01:46
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) 2 L vs.
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 3 W Mat 5 01:56
Elimination 1
(bye) (36) L vs.
(bye) (61) W 23:27
(bye) (38) L vs.
(bye) (59) W 23:26
(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 23:27
(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 23:26
(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 23:26
(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 23:27
(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 23:26
(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 23:27
(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 23:27
(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 23:26
(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 23:27
(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 23:27
(bye) (60) L vs.
(bye) (37) W 23:27
(bye) (62) L vs.
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) W 51:10
(bye) (64) L vs.
Aaron Hurt (Allen, TX) (33) W 50:28
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) W vs.
(bye) (63) L 52:22
Winners 1
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 2 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 12 W Mat 3 03:32
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 18 W Mat 8 04:01
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) W Mat 1 04:18
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 2 L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) 18 W Mat 6 04:37
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 16 W vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 1 L Mat 9 04:40
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) L vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 3 W Mat 10 05:54
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 5 W vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) 1 L Mat 2 06:19
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 7 W vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) 4 L Mat 4 06:45
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) W vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) L Mat 7 06:44
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 7 W vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) 6 L Mat 5 06:49
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) 1 L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 7 W Mat 11 07:08
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 15 W Mat 3 06:46
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) W vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) L Mat 8 06:14
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) 2 L vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 13 W Mat 1 06:16
Tanner Port (Park Hill, MO) (21) 2 L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 14 W Mat 6 06:04
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 3 L vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 6 W Mat 10 04:44
Round 1
(bye) (37) L vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) W 23:26
(bye) (39) L vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) W 23:26
(bye) (41) L vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) W 23:26
(bye) (43) L vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) W 23:26
(bye) (45) L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) W 23:26
(bye) (47) L vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) W 23:26
(bye) (49) L vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) W 23:26
(bye) (51) L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) W 23:26
(bye) (53) L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) W 23:26
(bye) (55) L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) W 23:26
(bye) (57) L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) W 23:26
(bye) (59) L vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) W 23:26
(bye) (61) L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) W 23:26
(bye) (63) L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) W 23:26
Aaron Hurt (Allen, TX) (33) 5 L vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 7 W Mat 2 21:44
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) 4 W vs.
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) 3 L Mat 3 21:55
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) W vs.
(bye) (46) L 23:26
Chad Reimel (Selma, CA) (29) W vs.
(bye) (36) L 23:26
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) W vs.
(bye) (42) L 23:26
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 11 W vs.
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) 5 L Mat 5 22:49
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
(bye) (64) L 23:26
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) W vs.
(bye) (54) L 23:26
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) W vs.
(bye) (56) L 23:26
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) W vs.
(bye) (58) L 23:26
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) W vs.
(bye) (60) L 23:26
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) W vs.
(bye) (50) L 23:26
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) W vs.
(bye) (52) L 23:26
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) W vs.
(bye) (40) L 23:26
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) W vs.
(bye) (62) L 23:26
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) W vs.
(bye) (38) L 23:26
Tanner Port (Park Hill, MO) (21) W vs.
(bye) (44) L 23:26
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) W vs.
(bye) (48) L 23:26