Walsh Ironman-126

Updated 8:02pm

None.

Elimination Final

Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) vs.
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)

Scroll to the right to view bracket. →

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1)
(bye) (64)
Aaron Hurt (Allen, TX) (33) 5
Mat 2
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 7
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
James Oravetz (Amherst, OH) (16)
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24)
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25)
(bye) (40)
(bye) (57)
Michael Jenkins (Easton, PA) (8)
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5)
(bye) (60)
(bye) (37)
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28)
Tanner Port (Park Hill, MO) (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12)
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20)
Chad Reimel (Selma, CA) (29)
(bye) (36)
(bye) (61)
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4)
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)
(bye) (62)
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) 4
Mat 3
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) 3
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14)
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22)
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27)
(bye) (38)
(bye) (59)
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6)
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7)
(bye) (58)
(bye) (39)
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26)
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10)
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Evan Kanola (Poway, CA) (18)
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 11
Mat 5
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) 5
(bye) (63)
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2)
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 16
A
Mat 9
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 1
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 3
B
Mat 10
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 6
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 5
C
Mat 2
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) 1
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25)
D
Mat 3
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 15
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5)
E
Mat 7
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28)
Tanner Port (Park Hill, MO) (21) 2
F
Mat 6
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 14
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) 1
G
Mat 11
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 7
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 3
H
Mat 8
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 18
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)
I
Mat 8
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35)
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 2
J
Mat 3
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 12
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11)
K
Mat 10
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 3
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) 2
L
Mat 1
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 13
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 7
M
Mat 4
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) 4
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23)
N
Mat 1
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10)
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 7
O
Mat 5
Evan Kanola (Poway, CA) (18) 6
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 2
P
Mat 6
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) 18
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 14
Q
Mat 3
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 3
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 4
R
Mat 8
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 10
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 6
S
Mat 5
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 4
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 3
T
Mat 10
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 11
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 7
U
Mat 2
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 3
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 6
V
Mat 11
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 4
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 3
W
Mat 7
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 10
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15)
X
Mat 9
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2)
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 7
Y
Mat 1
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 2
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 3
Z
Mat 2
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 4
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)
AA
Mat 3
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22)
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 3
AB
Mat 4
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) 7
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 6
AC
Mat 2
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 1
AD
Mat 3
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2)
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 6
AE
Mat 1
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 2
Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1)
(bye) (64)
Aaron Hurt (Allen, TX) (33)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
(bye) (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
(bye) (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
(bye) (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
(bye) (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
(bye) (39)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34)
(bye) (63)
Aaron Hurt (Allen, TX) (33)
P
Mat 4
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31)
(bye) (49)
O
Evan Kanola (Poway, CA) (18)
(bye) (41)
N
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23)
(bye) (57)
M
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26)
(bye) (37)
L
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27)
(bye) (53)
K
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11)
(bye) (45)
J
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19)
(bye) (61)
I
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35)
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) 2
H
Mat 5
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 3
(bye) (51)
G
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13)
(bye) (43)
F
Tanner Port (Park Hill, MO) (21)
(bye) (59)
E
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28)
(bye) (39)
D
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25)
(bye) (55)
C
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24)
(bye) (47)
B
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17)
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) 5
A
Mat 1
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 9
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 4
Mat 1
Evan Kanola (Poway, CA) (18) 2
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23)
Mat 2
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26)
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) 1
Mat 4
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) 9
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 4
Mat 9
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) 2
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 6
Mat 10
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) 5
Tanner Port (Park Hill, MO) (21)
Mat 11
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28)
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25)
Mat 6
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24)
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 3
Mat 3
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 2
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 4
T
Mat 8
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 6
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) 2
S
Mat 11
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 12
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) 1
R
Mat 5
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 2
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 2
Q
Mat 4
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 10
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 5
X
Mat 2
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 7
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) 2
W
Mat 9
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 3
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) 3
V
Mat 10
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 8
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 2
U
Mat 1
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 9
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 4
Mat 9
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 12
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3
Mat 11
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 2
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 4
Mat 6
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 8
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 4
Mat 8
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 6
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 5
AB
Mat 10
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 1
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3
AA
Mat 7
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 1
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 1
Z
Mat 1
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 12
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 2
Y
Mat 6
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 3
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 5
Mat 7
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 3
Mat 9
Michael Jenkins (Easton, PA) (8)
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 2
AC
Mat 3
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 4
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5)
AD
Mat 4
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2)
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3
Mat 3
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 2
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4)
AE
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3)

4th

  Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5)

5th

  Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12)

  Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2)

7th

  Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9)

  Michael Jenkins (Easton, PA) (8)

9th

  Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10)

  Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22)

  Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7)

  Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14)

13th

  Nate Klimek (Reynolds, PA) (20)

  James Oravetz (Amherst, OH) (16)

  Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15)

  Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6)

17th

  DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31)

  Kodie Morr (Strongsville, OH) (26)

  Gabriel Bourne (Washington, IL) (11)

  Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19)

  Chad Reimel (Selma, CA) (29)

  Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28)

  Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24)

  Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17)

25th

  Evan Kanola (Poway, CA) (18)

  Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23)

  Reed Taylor (Gilroy, CA) (27)

  Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35)

  Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13)

  Tanner Port (Park Hill, MO) (21)

  Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25)

  Joey Willard (Brownsburg, IN) (32)

33th

  Aaron Hurt (Allen, TX) (33)

  (bye) (49)

  (bye) (41)

  (bye) (57)

  (bye) (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  (bye) (61)

  Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  (bye) (59)

  (bye) (39)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (40)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (36)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (38)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Elimination Semi-final

Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3 W vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 2 L Mat 3 02:47

Winners Final

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 6 W vs.
Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 2 L Mat 1 02:50

Elimination 8

Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 2 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 4 W Mat 3 00:54

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) W vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) L Mat 4 01:20

Elimination 7

Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 5 W vs.
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3 L Mat 7 02:02

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 3 W vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) L Mat 9 01:23

Winners Semi-finals

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 6 W vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 3 L Mat 2 02:20

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 1 W vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) L Mat 3 02:42

Elimination 6

Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 5 W vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 1 L Mat 10 00:27

Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3 W vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 1 L Mat 7 00:50

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 1 L vs.
Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 12 W Mat 1 01:05

Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 2 L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 3 W Mat 6 01:18

Elimination 5

Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 4 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 6 W Mat 8 01:45

Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 3 W vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 2 L Mat 11 02:15

Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 4 L vs.
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 8 W Mat 6 02:10

Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 4 L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 12 W Mat 9 02:35

Winners 3

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 7 W vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 2 L Mat 1 02:36

Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 3 L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) 7 W Mat 4 04:09

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 4 W Mat 2 02:55

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) W vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) L Mat 3 03:28

Elimination 4

Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 2 L vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 10 W Mat 4 00:48

Chad Reimel (Selma, CA) (29) 5 L vs.
Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 7 W Mat 2 01:19

Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) 2 L vs.
Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 3 W Mat 9 01:35

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 4 L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 6 W Mat 8 01:52

Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) 3 L vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 8 W Mat 10 02:05

Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) 1 L vs.
Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 2 W Mat 5 02:33

Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) 2 L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 12 W Mat 11 02:44

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 2 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 9 W Mat 1 03:00

Elimination 3

Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 4 W vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) 2 L Mat 9 01:12

Chad Reimel (Selma, CA) (29) 6 W vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) 5 L Mat 10 02:36

Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) L vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) W Mat 2 03:50

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 4 W vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) 2 L Mat 1 04:55

Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) L vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) W Mat 6 05:57

Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) 1 L vs.
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) 9 W Mat 4 06:43

Tanner Port (Park Hill, MO) (21) L vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) W Mat 11 05:46

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 3 W vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 2 L Mat 3 05:00

Winners 2

Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 6 W vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 4 L Mat 11 01:48

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 14 W vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 3 L Mat 3 03:32

Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 4 L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 10 W Mat 8 04:35

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 3 L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) 10 W Mat 7 05:10

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) 6 W vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 4 L Mat 5 06:11

Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) W Mat 9 06:30

Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 11 W Mat 10 05:37

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) 7 W vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 3 L Mat 2 04:53

Elimination 2

(bye) (37) L vs.
Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) W 20:23

(bye) (39) L vs.
Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) W 19:48

(bye) (41) L vs.
Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) W 14:05

(bye) (43) L vs.
Tanner Port (Park Hill, MO) (21) W 20:47

(bye) (45) L vs.
Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) W 12:58

(bye) (47) L vs.
Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) W 21:37

(bye) (49) L vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) W 18:52

(bye) (51) L vs.
Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) W 19:30

(bye) (53) L vs.
Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) W 16:50

(bye) (55) L vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) W 17:30

(bye) (57) L vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) W 18:12

(bye) (59) L vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) W 18:20

(bye) (61) L vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) W 19:58

Aaron Hurt (Allen, TX) (33) L vs.
DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) W Mat 4 01:21

Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) 5 L vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 9 W Mat 1 01:46

Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) 2 L vs.
Chad Reimel (Selma, CA) (29) 3 W Mat 5 01:56

Elimination 1

(bye) (36) L vs.
(bye) (61) W 41:31

(bye) (38) L vs.
(bye) (59) W 41:30

(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 41:31

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 41:30

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 41:30

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 41:31

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 41:30

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 41:31

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 41:31

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 41:30

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 41:31

(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 41:31

(bye) (60) L vs.
(bye) (37) W 41:31

(bye) (62) L vs.
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) W 09:14

(bye) (64) L vs.
Aaron Hurt (Allen, TX) (33) W 08:32

Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) W vs.
(bye) (63) L 10:26

Winners 1

Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) 2 L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) 12 W Mat 3 03:32

Chad Reimel (Selma, CA) (29) 3 L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) 18 W Mat 8 04:01

Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) W Mat 1 04:18

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 2 L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) 18 W Mat 6 04:37

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) 16 W vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 1 L Mat 9 04:40

Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) L vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) 3 W Mat 10 05:54

Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) 5 W vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) 1 L Mat 2 06:19

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) 7 W vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) 4 L Mat 4 06:45

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) W vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) L Mat 7 06:44

Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) 7 W vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) 6 L Mat 5 06:49

Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) 1 L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) 7 W Mat 11 07:08

Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) 15 W Mat 3 06:46

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) W vs.
Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) L Mat 8 06:14

Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) 2 L vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) 13 W Mat 1 06:16

Tanner Port (Park Hill, MO) (21) 2 L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) 14 W Mat 6 06:04

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) 3 L vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) 6 W Mat 10 04:44

Round 1

(bye) (37) L vs.
Darien Hoffman (Christian Brothers College, MO) (28) W 41:30

(bye) (39) L vs.
Kodie Morr (Strongsville, OH) (26) W 41:30

(bye) (41) L vs.
Dylan Hayes (St. John Bosco, CA) (24) W 41:30

(bye) (43) L vs.
Brennan Bavery (Massillon Perry, OH) (22) W 41:30

(bye) (45) L vs.
Nate Klimek (Reynolds, PA) (20) W 41:30

(bye) (47) L vs.
Evan Kanola (Poway, CA) (18) W 41:30

(bye) (49) L vs.
James Oravetz (Amherst, OH) (16) W 41:30

(bye) (51) L vs.
Keith Everett (Malvern Prep, PA) (14) W 41:30

(bye) (53) L vs.
Coleton McCarthy (Sylvania Northview, OH) (12) W 41:30

(bye) (55) L vs.
Ferris Mantanonau (South Dade, FL) (10) W 41:30

(bye) (57) L vs.
Michael Jenkins (Easton, PA) (8) W 41:30

(bye) (59) L vs.
Hunter Mitchech (Reuther Central, WI) (6) W 41:30

(bye) (61) L vs.
Aldin Brees (Brunswick, OH) (4) W 41:30

(bye) (63) L vs.
Riley Fairchild (Palo Alto, CA) (2) W 41:30

Aaron Hurt (Allen, TX) (33) 5 L vs.
Joey Willard (Brownsburg, IN) (32) 7 W Mat 2 21:44

Adam Gruber (North Allegheny, PA) (35) 4 W vs.
Owen Grissom (Culver Academy, IN) (30) 3 L Mat 3 21:55

Ben Hipner (Notre Dame, PA) (19) W vs.
(bye) (46) L 41:30

Chad Reimel (Selma, CA) (29) W vs.
(bye) (36) L 41:30

Collin Gannet (Parkersburg South, WV) (23) W vs.
(bye) (42) L 41:30

DeMar Flaket (American Heritage, FL) (31) 11 W vs.
Nolan Betzel (Delaware Christian, OH) (34) 5 L Mat 5 22:49

Dillon Wong (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
(bye) (64) L 41:30

Gabriel Bourne (Washington, IL) (11) W vs.
(bye) (54) L 41:30

Jamie Panik (Dublin Village, OH) (9) W vs.
(bye) (56) L 41:30

Joel Cavit (McDonogh School, MD) (7) W vs.
(bye) (58) L 41:30

Julian Hargitay (Bethleham Catholic, PA) (5) W vs.
(bye) (60) L 41:30

Logan Lassiter (Broken Arrow, OK) (15) W vs.
(bye) (50) L 41:30

Luke Driscoll (Morgantown Prep, WV) (13) W vs.
(bye) (52) L 41:30

Matt Scandlon (Timberlane, NH) (25) W vs.
(bye) (40) L 41:30

Peter Sevelle (Mentor, OH) (3) W vs.
(bye) (62) L 41:30

Reed Taylor (Gilroy, CA) (27) W vs.
(bye) (38) L 41:30

Tanner Port (Park Hill, MO) (21) W vs.
(bye) (44) L 41:30

Vince Ramirez (Montini Catholic, IL) (17) W vs.
(bye) (48) L 41:30

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20