ACO Regional Carmi VFW Singles

Updated 11:32pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Steve Smith (1)
(bye) (16)
Charlie Enlow (9)
Board 3
Rodney Gaddis (8)
Matt Burnett (5)
Board 6
Riley Paynter (12)
Josh Boyd (13)
Board 2
Randy Seibert (4)
Kathy Harrison (3)
(bye) (14)
Skyler Seibert (11)
Board 1
Dan Kennedy (6)
Melinda Burnett (7)
Board 5
Kyle Sauls (10)
(bye) (15)
Dan Deisher (2)
Steve Smith (1)
A
Board 3
Rodney Gaddis (8)
Matt Burnett (5)
B
Board 1
Randy Seibert (4)
Kathy Harrison (3)
C
Board 4
Skyler Seibert (11)
Melinda Burnett (7)
D
Board 2
Dan Deisher (2)
Steve Smith (1)
E
Board 1
Randy Seibert (4)
Kathy Harrison (3)
F
Board 4
Dan Deisher (2)
Steve Smith (1)
G
Board 4
Dan Deisher (2)
Steve Smith (1)
Board 2
Randy Seibert (4)
Steve Smith (1)
(bye) (16)
Charlie Enlow (9)
Riley Paynter (12)
Board 6
Josh Boyd (13)
(bye) (14)
Dan Kennedy (6)
Kyle Sauls (10)
(bye) (15)
Charlie Enlow (9)
D
Board 5
Melinda Burnett (7)
Josh Boyd (13)
C
Board 2
Skyler Seibert (11)
Dan Kennedy (6)
B
Board 6
Matt Burnett (5)
Kyle Sauls (10)
A
Board 3
Rodney Gaddis (8)
Melinda Burnett (7)
Board 6
Skyler Seibert (11)
Matt Burnett (5)
Board 2
Rodney Gaddis (8)
Melinda Burnett (7)
E
Board 3
Randy Seibert (4)
Rodney Gaddis (8)
F
Board 6
Kathy Harrison (3)
Randy Seibert (4)
Board 3
Rodney Gaddis (8)
Randy Seibert (4)
G
Board 2
Dan Deisher (2)
Randy Seibert (4)

1st

  Steve Smith (1)

2nd

  Randy Seibert (4)

3rd

  Dan Deisher (2)

4th

  Rodney Gaddis (8)

5th

  Melinda Burnett (7)

  Kathy Harrison (3)

7th

  Skyler Seibert (11)

  Matt Burnett (5)

9th

  Charlie Enlow (9)

  Josh Boyd (13)

  Dan Kennedy (6)

  Kyle Sauls (10)

13th

  (bye) (16)

  Riley Paynter (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Steve Smith (1) W vs.
Randy Seibert (4) L Board 2 29:13

Elimination Final

Randy Seibert (4) W vs.
Dan Deisher (2) L Board 2 18:29

Elimination Semi-final

Randy Seibert (4) W vs.
Rodney Gaddis (8) L Board 3 13:07

Winners Final

Steve Smith (1) W vs.
Dan Deisher (2) L Board 4 37:56

Elimination 4

Melinda Burnett (7) L vs.
Randy Seibert (4) W Board 3 18:19

Rodney Gaddis (8) W vs.
Kathy Harrison (3) L Board 6 10:56

Elimination 3

Matt Burnett (5) L vs.
Rodney Gaddis (8) W Board 2 14:20

Melinda Burnett (7) W vs.
Skyler Seibert (11) L Board 6 15:02

Winners Semi-finals

Kathy Harrison (3) L vs.
Dan Deisher (2) W Board 4 11:29

Steve Smith (1) W vs.
Randy Seibert (4) L Board 1 11:00

Elimination 2

Charlie Enlow (9) L vs.
Melinda Burnett (7) W Board 5 11:10

Dan Kennedy (6) L vs.
Matt Burnett (5) W Board 6 12:22

Josh Boyd (13) L vs.
Skyler Seibert (11) W Board 2 21:30

Kyle Sauls (10) L vs.
Rodney Gaddis (8) W Board 3 18:41

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Dan Kennedy (6) W 42:51

(bye) (16) L vs.
Charlie Enlow (9) W 42:25

Kyle Sauls (10) W vs.
(bye) (15) L 50:09

Riley Paynter (12) L vs.
Josh Boyd (13) W Board 6 16:21

Winners 1

Kathy Harrison (3) W vs.
Skyler Seibert (11) L Board 4 12:54

Matt Burnett (5) L vs.
Randy Seibert (4) W Board 1 12:58

Melinda Burnett (7) L vs.
Dan Deisher (2) W Board 2 15:33

Steve Smith (1) W vs.
Rodney Gaddis (8) L Board 3 26:53

Round 1

(bye) (15) L vs.
Dan Deisher (2) W 27:14

Charlie Enlow (9) L vs.
Rodney Gaddis (8) W Board 3 15:10

Josh Boyd (13) L vs.
Randy Seibert (4) W Board 2 21:19

Kathy Harrison (3) W vs.
(bye) (14) L 27:14

Matt Burnett (5) W vs.
Riley Paynter (12) L Board 6 08:35

Melinda Burnett (7) W vs.
Kyle Sauls (10) L Board 5 22:39

Skyler Seibert (11) W vs.
Dan Kennedy (6) L Board 1 15:08

Steve Smith (1) W vs.
(bye) (16) L 27:14

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20