Arrow Old School 8 7-20-20

Updated 6:47pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Skillet
(bye)
Tim T.
Ryan Walls
Sunday Stinson
(bye)
(bye)
Jerry Garrett
Clint Gilbreath
(bye)
(bye)
Chad Pritchett
Jeff Boarman
(bye)
(bye)
Lynn Smith
Bridget Kennedy
(bye)
(bye)
Bobcat
Charlie Garrett
(bye)
(bye)
Greg Wais
Josh Richert
(bye)
(bye)
Thomas Dunn
Debra Wharton
(bye)
(bye)
Micah Phillips
Skillet
A
Tim T.
Sunday Stinson
B
Jerry Garrett
Clint Gilbreath
C
Chad Pritchett
Jeff Boarman
D
Lynn Smith
Bridget Kennedy
E
Bobcat
Charlie Garrett
F
Greg Wais
Josh Richert
G
Thomas Dunn
Debra Wharton
H
Micah Phillips
Tim T.
I
Sunday Stinson
Clint Gilbreath
J
Jeff Boarman
Bobcat
K
Charlie Garrett
Thomas Dunn
L
Debra Wharton
Tim T.
M
Jeff Boarman
Bobcat
N
Thomas Dunn
Jeff Boarman
O
Table 1
Thomas Dunn
Jeff Boarman
Table 1
Tim T.
Tim T.
Table 1
Jeff Boarman
Tim T.
(bye)
Ryan Walls
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Ryan Walls
H
Micah Phillips
(bye)
G
Josh Richert
(bye)
F
Greg Wais
(bye)
E
Bridget Kennedy
(bye)
D
Lynn Smith
(bye)
C
Chad Pritchett
(bye)
B
Jerry Garrett
(bye)
A
Skillet
Micah Phillips
Josh Richert
Greg Wais
Bridget Kennedy
Lynn Smith
Chad Pritchett
Jerry Garrett
Skillet
Micah Phillips
J
Clint Gilbreath
Greg Wais
I
Sunday Stinson
Lynn Smith
L
Debra Wharton
Skillet
K
Charlie Garrett
Clint Gilbreath
Sunday Stinson
Lynn Smith
Skillet
Clint Gilbreath
N
Bobcat
Skillet
M
Tim T.
Clint Gilbreath
Tim T.
Tim T.
O
Thomas Dunn
Tim T.

1st

  Tim T.

2nd

  Jeff Boarman

3rd

  Thomas Dunn

4th

  Clint Gilbreath

5th

  Bobcat

  Skillet

7th

  Sunday Stinson

  Lynn Smith

9th

  Micah Phillips

  Greg Wais

  Debra Wharton

  Charlie Garrett

13th

  Josh Richert

  Bridget Kennedy

  Chad Pritchett

  Jerry Garrett

17th

  Ryan Walls

Final - Match 2

Tim T. W vs.
Jeff Boarman L Table 1 15:30

Final

Jeff Boarman L vs.
Tim T. W Table 1 08:41

Elimination Final

Tim T. W vs.
Thomas Dunn L 07:25

Elimination Semi-final

Clint Gilbreath L vs.
Tim T. W 06:51

Winners Final

Jeff Boarman W vs.
Thomas Dunn L Table 1 16:05

Elimination 6

Clint Gilbreath W vs.
Bobcat L 11:34

Skillet L vs.
Tim T. W 11:40

Elimination 5

Clint Gilbreath W vs.
Sunday Stinson L 10:54

Lynn Smith L vs.
Skillet W 10:50

Winners Semi-finals

Bobcat L vs.
Thomas Dunn W 07:18

Tim T. L vs.
Jeff Boarman W 14:42

Elimination 4

Greg Wais L vs.
Sunday Stinson W 09:06

Lynn Smith W vs.
Debra Wharton L 11:11

Micah Phillips L vs.
Clint Gilbreath W 10:22

Skillet W vs.
Charlie Garrett L 00:44

Elimination 3

Greg Wais W vs.
Bridget Kennedy L 09:43

Jerry Garrett L vs.
Skillet W 11:21

Lynn Smith W vs.
Chad Pritchett L 08:59

Micah Phillips W vs.
Josh Richert L 06:20

Winners 2

Bobcat W vs.
Charlie Garrett L 10:26

Clint Gilbreath L vs.
Jeff Boarman W 12:48

Thomas Dunn W vs.
Debra Wharton L 10:11

Tim T. W vs.
Sunday Stinson L 05:30

Elimination 2

Ryan Walls L vs.
Micah Phillips W 14:15

Winners 1

Bridget Kennedy L vs.
Bobcat W 07:52

Charlie Garrett W vs.
Greg Wais L 14:29

Clint Gilbreath W vs.
Chad Pritchett L 08:35

Debra Wharton W vs.
Micah Phillips L 10:33

Jeff Boarman W vs.
Lynn Smith L 14:41

Josh Richert L vs.
Thomas Dunn W 09:42

Skillet L vs.
Tim T. W 09:47

Sunday Stinson W vs.
Jerry Garrett L 09:52

Round 1

Tim T. W vs.
Ryan Walls L 14:43

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20