2nd Chance

Updated 11:56am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Barb Poncek // Bruce Jones
Board 6
Alex Baumann // Morgan Brandt
Hailey Clark // Harvey Meyer
Board 5
Dylan Burkham // Wayne Gauger
Michelle Smith // Tyler Butler
Board 2
Dan Lindberg // Dieter Goltz
Brandon Clark // James Burk
Board 4
Bill Holden // Sarah Makovec
Alex Baumann // Morgan Brandt
A
Board 2
Hailey Clark // Harvey Meyer
Dan Lindberg // Dieter Goltz
B
Board 6
Brandon Clark // James Burk
Alex Baumann // Morgan Brandt
C
Board 5
Dan Lindberg // Dieter Goltz
Dan Lindberg // Dieter Goltz
Board 7
Brandon Clark // James Burk
Dan Lindberg // Dieter Goltz
Barb Poncek // Bruce Jones
Board 4
Dylan Burkham // Wayne Gauger
Michelle Smith // Tyler Butler
Board 7
Bill Holden // Sarah Makovec
Dylan Burkham // Wayne Gauger
B
Board 2
Brandon Clark // James Burk
Michelle Smith // Tyler Butler
A
Board 6
Hailey Clark // Harvey Meyer
Brandon Clark // James Burk
Board 5
Michelle Smith // Tyler Butler
Brandon Clark // James Burk
C
Board 7
Alex Baumann // Morgan Brandt
Brandon Clark // James Burk

1st

  Dan Lindberg // Dieter Goltz

2nd

  Brandon Clark // James Burk

3rd

  Alex Baumann // Morgan Brandt

4th

  Michelle Smith // Tyler Butler

5th

  Dylan Burkham // Wayne Gauger

  Hailey Clark // Harvey Meyer

7th

  Barb Poncek // Bruce Jones

  Bill Holden // Sarah Makovec

Final

Dan Lindberg // Dieter Goltz W vs.
Brandon Clark // James Burk L Board 7 13:35:20

Elimination Final

Brandon Clark // James Burk W vs.
Alex Baumann // Morgan Brandt L Board 7 21:37

Elimination Semi-final

Brandon Clark // James Burk W vs.
Michelle Smith // Tyler Butler L Board 5 40:10

Winners Final

Alex Baumann // Morgan Brandt L vs.
Dan Lindberg // Dieter Goltz W Board 5 25:37

Elimination 2

Dylan Burkham // Wayne Gauger L vs.
Brandon Clark // James Burk W Board 2 23:12

Michelle Smith // Tyler Butler W vs.
Hailey Clark // Harvey Meyer L Board 6 41:07

Elimination 1

Barb Poncek // Bruce Jones L vs.
Dylan Burkham // Wayne Gauger W Board 4 31:56

Michelle Smith // Tyler Butler W vs.
Bill Holden // Sarah Makovec L Board 7 26:33

Winners Semi-finals

Alex Baumann // Morgan Brandt W vs.
Hailey Clark // Harvey Meyer L Board 2 30:50

Dan Lindberg // Dieter Goltz W vs.
Brandon Clark // James Burk L Board 6 28:46

Round 1

Barb Poncek // Bruce Jones L vs.
Alex Baumann // Morgan Brandt W Board 6 26:26

Brandon Clark // James Burk W vs.
Bill Holden // Sarah Makovec L Board 4 36:32

Hailey Clark // Harvey Meyer W vs.
Dylan Burkham // Wayne Gauger L Board 5 47:18

Michelle Smith // Tyler Butler L vs.
Dan Lindberg // Dieter Goltz W Board 2 30:21

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20