Tourney 3

Updated 7:41am

None.

Elimination Final

Blue Machine (18-5) (12) vs.
Robin (19-8) (2)

Scroll to the right to view bracket. →

Red Web (17-9) (1)
Runz (6-10) (32)
Spiker (6-9) (17)
Black Machine (14-3) (16)
Black Web (0-3) (9)
Pumpkinpus (11-10) (24)
Black Bear (5-8) (25)
Red Blade (1-7) (8)
Wasp (9-10) (5)
Whitener (3-9) (28)
Crane (8-8) (21)
Blue Machine (18-5) (12)
Green Mist (15-4) (13)
Avant Garde (15-8) (20)
Silver Robot (4-9) (29)
Blade (14-8) (4)
Red Bat (14-6) (3)
Brown Hawk (1-5) (30)
Halloween (3-7) (19)
Fox (7-9) (14)
Wind (4-6) (11)
Orange Robot (0-3) (22)
White Tiger (8-9) (27)
Aqua (6-9) (6)
All-American (11-4) (7)
Unstoppable (8-6) (26)
Velo (0-5) (23)
Icicle (2-6) (10)
Biohazard (0-7) (15)
Millennium Force (3-9) (18)
Navy Bolt 88 (4-6) (31)
Robin (19-8) (2)
Red Web (17-9) (1)
A
Black Machine (14-3) (16)
Pumpkinpus (11-10) (24)
B
Red Blade (1-7) (8)
Wasp (9-10) (5)
C
Blue Machine (18-5) (12)
Green Mist (15-4) (13)
D
Blade (14-8) (4)
Red Bat (14-6) (3)
E
Fox (7-9) (14)
Wind (4-6) (11)
F
Aqua (6-9) (6)
All-American (11-4) (7)
G
Icicle (2-6) (10)
Millennium Force (3-9) (18)
H
Robin (19-8) (2)
Black Machine (14-3) (16)
I
Pumpkinpus (11-10) (24)
Blue Machine (18-5) (12)
J
Green Mist (15-4) (13)
Red Bat (14-6) (3)
K
Aqua (6-9) (6)
All-American (11-4) (7)
L
Robin (19-8) (2)
Black Machine (14-3) (16)
M
Green Mist (15-4) (13)
Red Bat (14-6) (3)
N
Robin (19-8) (2)
Green Mist (15-4) (13)
O
Robin (19-8) (2)
Green Mist (15-4) (13)
Runz (6-10) (32)
Spiker (6-9) (17)
Black Web (0-3) (9)
Black Bear (5-8) (25)
Whitener (3-9) (28)
Crane (8-8) (21)
Avant Garde (15-8) (20)
Silver Robot (4-9) (29)
Brown Hawk (1-5) (30)
Halloween (3-7) (19)
Orange Robot (0-3) (22)
White Tiger (8-9) (27)
Unstoppable (8-6) (26)
Velo (0-5) (23)
Biohazard (0-7) (15)
Navy Bolt 88 (4-6) (31)
Spiker (6-9) (17)
H
Millennium Force (3-9) (18)
Black Bear (5-8) (25)
G
Icicle (2-6) (10)
Crane (8-8) (21)
F
Wind (4-6) (11)
Avant Garde (15-8) (20)
E
Fox (7-9) (14)
Halloween (3-7) (19)
D
Blade (14-8) (4)
White Tiger (8-9) (27)
C
Wasp (9-10) (5)
Unstoppable (8-6) (26)
B
Red Blade (1-7) (8)
Navy Bolt 88 (4-6) (31)
A
Red Web (17-9) (1)
Spiker (6-9) (17)
Black Bear (5-8) (25)
Crane (8-8) (21)
Avant Garde (15-8) (20)
Blade (14-8) (4)
Wasp (9-10) (5)
Unstoppable (8-6) (26)
Red Web (17-9) (1)
Spiker (6-9) (17)
J
Blue Machine (18-5) (12)
Avant Garde (15-8) (20)
I
Pumpkinpus (11-10) (24)
Blade (14-8) (4)
L
All-American (11-4) (7)
Red Web (17-9) (1)
K
Aqua (6-9) (6)
Blue Machine (18-5) (12)
Avant Garde (15-8) (20)
All-American (11-4) (7)
Red Web (17-9) (1)
Blue Machine (18-5) (12)
N
Red Bat (14-6) (3)
All-American (11-4) (7)
M
Black Machine (14-3) (16)
Blue Machine (18-5) (12)
Black Machine (14-3) (16)
Blue Machine (18-5) (12)
O
Robin (19-8) (2)

4th

  Black Machine (14-3) (16)

5th

  Red Bat (14-6) (3)

  All-American (11-4) (7)

7th

  Avant Garde (15-8) (20)

  Red Web (17-9) (1)

9th

  Spiker (6-9) (17)

  Pumpkinpus (11-10) (24)

  Blade (14-8) (4)

  Aqua (6-9) (6)

13th

  Black Bear (5-8) (25)

  Crane (8-8) (21)

  Wasp (9-10) (5)

  Unstoppable (8-6) (26)

17th

  Millennium Force (3-9) (18)

  Icicle (2-6) (10)

  Wind (4-6) (11)

  Fox (7-9) (14)

  Halloween (3-7) (19)

  White Tiger (8-9) (27)

  Red Blade (1-7) (8)

  Navy Bolt 88 (4-6) (31)

25th

  Runz (6-10) (32)

  Black Web (0-3) (9)

  Whitener (3-9) (28)

  Silver Robot (4-9) (29)

  Brown Hawk (1-5) (30)

  Orange Robot (0-3) (22)

  Velo (0-5) (23)

  Biohazard (0-7) (15)

Elimination Semi-final

Blue Machine (18-5) (12) W vs.
Black Machine (14-3) (16) L 06:09

Winners Final

Green Mist (15-4) (13) W vs.
Robin (19-8) (2) L 06:04

Elimination 6

All-American (11-4) (7) L vs.
Black Machine (14-3) (16) W 01:47

Blue Machine (18-5) (12) W vs.
Red Bat (14-6) (3) L 01:45

Elimination 5

All-American (11-4) (7) W vs.
Red Web (17-9) (1) L 06:41

Blue Machine (18-5) (12) W vs.
Avant Garde (15-8) (20) L 06:22

Winners Semi-finals

Black Machine (14-3) (16) L vs.
Green Mist (15-4) (13) W 01:38

Red Bat (14-6) (3) L vs.
Robin (19-8) (2) W 05:18

Elimination 4

Avant Garde (15-8) (20) W vs.
Pumpkinpus (11-10) (24) L 01:54

Blade (14-8) (4) L vs.
All-American (11-4) (7) W 01:46

Red Web (17-9) (1) W vs.
Aqua (6-9) (6) L 02:16

Spiker (6-9) (17) L vs.
Blue Machine (18-5) (12) W 01:04

Elimination 3

Blade (14-8) (4) W vs.
Wasp (9-10) (5) L 04:03

Crane (8-8) (21) L vs.
Avant Garde (15-8) (20) W 10:12

Spiker (6-9) (17) W vs.
Black Bear (5-8) (25) L 04:27

Unstoppable (8-6) (26) L vs.
Red Web (17-9) (1) W 09:20

Winners 2

All-American (11-4) (7) L vs.
Robin (19-8) (2) W 08:49

Black Machine (14-3) (16) W vs.
Pumpkinpus (11-10) (24) L 00:58

Blue Machine (18-5) (12) L vs.
Green Mist (15-4) (13) W 07:45

Red Bat (14-6) (3) W vs.
Aqua (6-9) (6) L 01:35

Elimination 2

Avant Garde (15-8) (20) W vs.
Fox (7-9) (14) L 04:53

Black Bear (5-8) (25) W vs.
Icicle (2-6) (10) L 05:24

Crane (8-8) (21) W vs.
Wind (4-6) (11) L 01:15

Halloween (3-7) (19) L vs.
Blade (14-8) (4) W 02:18

Navy Bolt 88 (4-6) (31) L vs.
Red Web (17-9) (1) W 03:19

Spiker (6-9) (17) W vs.
Millennium Force (3-9) (18) L 05:27

Unstoppable (8-6) (26) W vs.
Red Blade (1-7) (8) L 02:55

White Tiger (8-9) (27) L vs.
Wasp (9-10) (5) W 03:23

Elimination 1

Avant Garde (15-8) (20) W vs.
Silver Robot (4-9) (29) L 15:15

Biohazard (0-7) (15) L vs.
Navy Bolt 88 (4-6) (31) W 07:58

Black Web (0-3) (9) L vs.
Black Bear (5-8) (25) W 09:17

Brown Hawk (1-5) (30) L vs.
Halloween (3-7) (19) W 15:33

Orange Robot (0-3) (22) L vs.
White Tiger (8-9) (27) W 13:59

Runz (6-10) (32) L vs.
Spiker (6-9) (17) W 18:23

Unstoppable (8-6) (26) W vs.
Velo (0-5) (23) L 07:55

Whitener (3-9) (28) L vs.
Crane (8-8) (21) W 16:22

Winners 1

All-American (11-4) (7) W vs.
Icicle (2-6) (10) L 17:26

Green Mist (15-4) (13) W vs.
Blade (14-8) (4) L 07:49

Millennium Force (3-9) (18) L vs.
Robin (19-8) (2) W 07:45

Pumpkinpus (11-10) (24) W vs.
Red Blade (1-7) (8) L 06:14

Red Bat (14-6) (3) W vs.
Fox (7-9) (14) L 16:01

Red Web (17-9) (1) L vs.
Black Machine (14-3) (16) W 07:31

Wasp (9-10) (5) L vs.
Blue Machine (18-5) (12) W 06:46

Wind (4-6) (11) L vs.
Aqua (6-9) (6) W 17:01

Round 1

All-American (11-4) (7) W vs.
Unstoppable (8-6) (26) L 08:50

Biohazard (0-7) (15) L vs.
Millennium Force (3-9) (18) W 08:21

Black Bear (5-8) (25) L vs.
Red Blade (1-7) (8) W 05:37

Black Web (0-3) (9) L vs.
Pumpkinpus (11-10) (24) W 04:13

Crane (8-8) (21) L vs.
Blue Machine (18-5) (12) W 06:36

Green Mist (15-4) (13) W vs.
Avant Garde (15-8) (20) L 07:31

Halloween (3-7) (19) L vs.
Fox (7-9) (14) W 08:43

Navy Bolt 88 (4-6) (31) L vs.
Robin (19-8) (2) W 08:10

Red Bat (14-6) (3) W vs.
Brown Hawk (1-5) (30) L 09:34

Red Web (17-9) (1) W vs.
Runz (6-10) (32) L 02:06

Silver Robot (4-9) (29) L vs.
Blade (14-8) (4) W 07:55

Spiker (6-9) (17) L vs.
Black Machine (14-3) (16) W 03:29

Velo (0-5) (23) L vs.
Icicle (2-6) (10) W 08:40

Wasp (9-10) (5) W vs.
Whitener (3-9) (28) L 06:13

White Tiger (8-9) (27) L vs.
Aqua (6-9) (6) W 08:54

Wind (4-6) (11) W vs.
Orange Robot (0-3) (22) L 08:13

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20