Yeagertown Random Draw2

Updated 7:17pm

Elimination Semi-final

Donnie P // Kent D vs.
Erby // Quinten Board 1 23:16:53

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ried K // Steve D
(bye)
Andy W // Hunter J
Board 9
Karl // Mike Johnson
Donnie P // Kent D
Board 6
Dane D // Smitty
JR // Nicolas
Board 1
Dave K // Nick A
Erby // Quinten
Board 6
Craig B // Rick B
Andy A // Jimmy
Board 5
Doug G // Jason K
Mike H // Steve D Jr
Board 7
Matt D // Victor S
(bye)
Steve B // Tom S
Ried K // Steve D
A
Board 1
Karl // Mike Johnson
Dane D // Smitty
B
Board 10
Dave K // Nick A
Craig B // Rick B
C
Board 3
Andy A // Jimmy
Mike H // Steve D Jr
D
Board 10
Steve B // Tom S
Karl // Mike Johnson
E
Board 5
Dane D // Smitty
Andy A // Jimmy
F
Board 2
Mike H // Steve D Jr
Dane D // Smitty
G
Board 8
Mike H // Steve D Jr
Dane D // Smitty
(bye)
Andy W // Hunter J
Donnie P // Kent D
Board 4
JR // Nicolas
Erby // Quinten
Board 8
Doug G // Jason K
Matt D // Victor S
(bye)
Andy W // Hunter J
D
Board 3
Steve B // Tom S
Donnie P // Kent D
C
Board 7
Craig B // Rick B
Erby // Quinten
B
Board 4
Dave K // Nick A
Matt D // Victor S
A
Board 8
Ried K // Steve D
Steve B // Tom S
Board 2
Donnie P // Kent D
Erby // Quinten
Board 9
Ried K // Steve D
Donnie P // Kent D
E
Board 3
Karl // Mike Johnson
Erby // Quinten
F
Board 7
Andy A // Jimmy
Donnie P // Kent D
Board 1
Erby // Quinten
G
Mike H // Steve D Jr

5th

  Karl // Mike Johnson

  Andy A // Jimmy

7th

  Steve B // Tom S

  Ried K // Steve D

9th

  Andy W // Hunter J

  Craig B // Rick B

  Dave K // Nick A

  Matt D // Victor S

13th

  JR // Nicolas

  Doug G // Jason K

Winners Final

Dane D // Smitty W vs.
Mike H // Steve D Jr L Board 8 14:02

Elimination 4

Donnie P // Kent D W vs.
Karl // Mike Johnson L Board 3 13:31

Erby // Quinten W vs.
Andy A // Jimmy L Board 7 10:28

Elimination 3

Erby // Quinten W vs.
Ried K // Steve D L Board 9 07:47

Steve B // Tom S L vs.
Donnie P // Kent D W Board 2 13:52

Winners Semi-finals

Andy A // Jimmy L vs.
Mike H // Steve D Jr W Board 2 16:18

Karl // Mike Johnson L vs.
Dane D // Smitty W Board 5 12:27

Elimination 2

Andy W // Hunter J L vs.
Steve B // Tom S W Board 3 19:58

Donnie P // Kent D W vs.
Craig B // Rick B L Board 7 14:15

Erby // Quinten W vs.
Dave K // Nick A L Board 4 15:22

Matt D // Victor S L vs.
Ried K // Steve D W Board 8 17:40

Elimination 1

Donnie P // Kent D W vs.
JR // Nicolas L Board 4 10:05

Erby // Quinten W vs.
Doug G // Jason K L Board 8 13:52

Winners 1

Craig B // Rick B L vs.
Andy A // Jimmy W Board 3 14:34

Dane D // Smitty W vs.
Dave K // Nick A L Board 10 10:54

Mike H // Steve D Jr W vs.
Steve B // Tom S L Board 10 17:28

Ried K // Steve D L vs.
Karl // Mike Johnson W Board 1 14:07

Round 1

Andy A // Jimmy W vs.
Doug G // Jason K L Board 5 31:17

Andy W // Hunter J L vs.
Karl // Mike Johnson W Board 9 16:17

Donnie P // Kent D L vs.
Dane D // Smitty W Board 6 22:19

Erby // Quinten L vs.
Craig B // Rick B W Board 6 17:54

JR // Nicolas L vs.
Dave K // Nick A W Board 1 18:03

Mike H // Steve D Jr W vs.
Matt D // Victor S L Board 7 14:03

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20