Wichita Riverfest Singles

Updated 5:05am

Elimination 5

Bobina Franklin vs.
Mike Hausler 4 15:50:43

Winners Semi-finals

John Fuentez vs.
John Tiemeyer 2 16:06:08

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Mike Hausler
(bye)
Bobina Franklin
4
Kai Black
John Fuentez
(bye)
(bye)
Patrick Oliver
John Tiemeyer
(bye)
(bye)
Jacob Pierce
Aaron Graves
(bye)
(bye)
Lupe
Colton Mackinin
(bye)
Mark Bitner
1
Erik Shiminger
Mike Sanders
(bye)
(bye)
Michael Hausler
Rhett Shimberg
(bye)
(bye)
Trish Sanders
Brandon Hunsucker
2
Trevin Loveland
(bye)
Luke Mackinin
Mike Hausler
A
1
Kai Black
John Fuentez
B
2
Patrick Oliver
John Tiemeyer
C
1
Jacob Pierce
Aaron Graves
D
3
Lupe
Colton Mackinin
E
4
Mark Bitner
Mike Sanders
F
3
Michael Hausler
Rhett Shimberg
G
2
Trish Sanders
Brandon Hunsucker
H
4
Luke Mackinin
Mike Hausler
I
1
John Fuentez
John Tiemeyer
J
3
Aaron Graves
Mark Bitner
K
4
Michael Hausler
Trish Sanders
L
1
Brandon Hunsucker
John Fuentez
M
2
John Tiemeyer
Mark Bitner
N
3
Trish Sanders
O
Mark Bitner
(bye)
Bobina Franklin
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Erik Shiminger
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Trevin Loveland
(bye)
Bobina Franklin
H
2
Luke Mackinin
(bye)
G
Rhett Shimberg
(bye)
F
Mike Sanders
(bye)
E
Colton Mackinin
Erik Shiminger
D
3
Lupe
(bye)
C
Jacob Pierce
(bye)
B
Patrick Oliver
Trevin Loveland
A
2
Kai Black
Bobina Franklin
4
Rhett Shimberg
Mike Sanders
4
Colton Mackinin
Erik Shiminger
2
Jacob Pierce
Patrick Oliver
2
Kai Black
Bobina Franklin
J
3
Aaron Graves
Mike Sanders
I
4
Mike Hausler
Erik Shiminger
L
2
Brandon Hunsucker
Kai Black
K
4
Michael Hausler
Bobina Franklin
4
Mike Hausler
Erik Shiminger
1
Michael Hausler
N
Trish Sanders
Michael Hausler
M
O

7th

  Erik Shiminger

9th

  Aaron Graves

  Mike Sanders

  Brandon Hunsucker

  Kai Black

13th

  Rhett Shimberg

  Colton Mackinin

  Jacob Pierce

  Patrick Oliver

17th

  Luke Mackinin

  Lupe

  Trevin Loveland

Elimination 5

Erik Shiminger L vs.
Michael Hausler W 1 18:11

Winners Semi-finals

Mark Bitner W vs.
Trish Sanders L 3 11:29

Elimination 4

Bobina Franklin W vs.
Aaron Graves L 3 13:07

Erik Shiminger W vs.
Brandon Hunsucker L 2 16:05

Kai Black L vs.
Michael Hausler W 4 17:08

Mike Sanders L vs.
Mike Hausler W 4 10:09

Elimination 3

Bobina Franklin W vs.
Rhett Shimberg L 4 19:22

Erik Shiminger W vs.
Jacob Pierce L 2 17:56

Mike Sanders W vs.
Colton Mackinin L 4 08:03

Patrick Oliver L vs.
Kai Black W 2 13:19

Winners 2

John Tiemeyer W vs.
Aaron Graves L 3 31:50

Mark Bitner W vs.
Michael Hausler L 4 33:21

Mike Hausler L vs.
John Fuentez W 1 34:41

Trish Sanders W vs.
Brandon Hunsucker L 1 19:49

Elimination 2

Bobina Franklin W vs.
Luke Mackinin L 2 09:52

Erik Shiminger W vs.
Lupe L 3 08:34

Trevin Loveland L vs.
Kai Black W 2 11:13

Winners 1

Aaron Graves W vs.
Lupe L 3 30:35

Brandon Hunsucker W vs.
Luke Mackinin L 4 21:33

Colton Mackinin L vs.
Mark Bitner W 4 14:36

John Fuentez W vs.
Patrick Oliver L 2 13:32

John Tiemeyer W vs.
Jacob Pierce L 1 22:24

Mike Hausler W vs.
Kai Black L 1 35:16

Mike Sanders L vs.
Michael Hausler W 3 26:02

Rhett Shimberg L vs.
Trish Sanders W 2 24:16

Round 1

Bobina Franklin L vs.
Kai Black W 4 22:43

Brandon Hunsucker W vs.
Trevin Loveland L 2 15:31

Mark Bitner W vs.
Erik Shiminger L 1 14:27

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20