ACO Regional Tournament B

Updated 10:04pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

TYLER POYTHRESS (1)
(bye) (32)
Matt Morris (17)
Board 11
Ricky Cornelius (16)
Chad Stroupe (9)
Board 10
BRANDON TYNDALL (24)
(bye) (25)
jeff johnson (8)
Brandon Davis (5)
(bye) (28)
KIM POTTS (21)
Board 13
SKEET (12)
Terry Blake (13)
Board 10
KENNTH HUBBERT (20)
(bye) (29)
ROBBIE DAVIS (4)
Greg Stanley (3)
(bye) (30)
David Pope (19)
Board 9
DWAYNE OBRIEN (14)
RANDY WARREN (11)
Carpet Boad
Greg Murphy Sr (22)
(bye) (27)
DAVID GARDNER (6)
BRIAN LYNN (7)
(bye) (26)
Glow (23)
Board 12
RON BENNET (10)
Daniel Patterson (15)
Board 8
Thomas Palmer (18)
(bye) (31)
CALEB AVERY (2)
TYLER POYTHRESS (1)
A
Board 8
Matt Morris (17)
Chad Stroupe (9)
B
Carpet Boad
jeff johnson (8)
Brandon Davis (5)
C
Board 13
SKEET (12)
Terry Blake (13)
D
Board 10
ROBBIE DAVIS (4)
Greg Stanley (3)
E
Board 9
David Pope (19)
RANDY WARREN (11)
F
Board 11
DAVID GARDNER (6)
BRIAN LYNN (7)
G
Board 12
RON BENNET (10)
Thomas Palmer (18)
H
Board 12
CALEB AVERY (2)
Matt Morris (17)
I
Board 8
jeff johnson (8)
Brandon Davis (5)
J
Board 11
Terry Blake (13)
Greg Stanley (3)
K
Board 13
RANDY WARREN (11)
BRIAN LYNN (7)
L
Board 10
CALEB AVERY (2)
Matt Morris (17)
M
Board 12
Terry Blake (13)
RANDY WARREN (11)
N
Board 13
CALEB AVERY (2)
Matt Morris (17)
O
Board 12
CALEB AVERY (2)
CALEB AVERY (2)
Board 11
TYLER POYTHRESS (1)
CALEB AVERY (2)
(bye) (32)
Ricky Cornelius (16)
BRANDON TYNDALL (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
KIM POTTS (21)
KENNTH HUBBERT (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
DWAYNE OBRIEN (14)
Greg Murphy Sr (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
Glow (23)
Daniel Patterson (15)
(bye) (31)
Ricky Cornelius (16)
H
Board 12
Thomas Palmer (18)
BRANDON TYNDALL (24)
G
Carpet Boad
RON BENNET (10)
KIM POTTS (21)
F
Board 13
DAVID GARDNER (6)
KENNTH HUBBERT (20)
E
Board 9
David Pope (19)
DWAYNE OBRIEN (14)
D
Carpet Boad
ROBBIE DAVIS (4)
Greg Murphy Sr (22)
C
Board 11
SKEET (12)
Glow (23)
B
Board 12
Chad Stroupe (9)
Daniel Patterson (15)
A
Board 8
TYLER POYTHRESS (1)
Ricky Cornelius (16)
Board 12
BRANDON TYNDALL (24)
DAVID GARDNER (6)
Board 9
David Pope (19)
ROBBIE DAVIS (4)
Carpet Boad
SKEET (12)
Chad Stroupe (9)
Board 8
TYLER POYTHRESS (1)
Ricky Cornelius (16)
J
Board 10
Brandon Davis (5)
David Pope (19)
I
Carpet Boad
jeff johnson (8)
SKEET (12)
L
Board 8
BRIAN LYNN (7)
TYLER POYTHRESS (1)
K
Board 11
Greg Stanley (3)
Brandon Davis (5)
Board 11
David Pope (19)
BRIAN LYNN (7)
Board 8
TYLER POYTHRESS (1)
Brandon Davis (5)
N
Board 8
RANDY WARREN (11)
TYLER POYTHRESS (1)
M
Carpet Boad
Terry Blake (13)
Brandon Davis (5)
Board 10
TYLER POYTHRESS (1)
TYLER POYTHRESS (1)
O
Board 12
Matt Morris (17)
TYLER POYTHRESS (1)

1st

  CALEB AVERY (2)

2nd

   TYLER POYTHRESS (1)

3rd

  Matt Morris (17)

4th

  Brandon Davis (5)

5th

  RANDY WARREN (11)

  Terry Blake (13)

7th

  David Pope (19)

  BRIAN LYNN (7)

9th

  Ricky Cornelius (16)

  jeff johnson (8)

  SKEET (12)

  Greg Stanley (3)

13th

  BRANDON TYNDALL (24)

  DAVID GARDNER (6)

  ROBBIE DAVIS (4)

  Chad Stroupe (9)

17th

  Thomas Palmer (18)

  RON BENNET (10)

  KIM POTTS (21)

  KENNTH HUBBERT (20)

  DWAYNE OBRIEN (14)

  Greg Murphy Sr (22)

  Glow (23)

  Daniel Patterson (15)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (25)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (27)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

CALEB AVERY (2) W vs.
TYLER POYTHRESS (1) L Board 11 24:56

Elimination Final

TYLER POYTHRESS (1) W vs.
Matt Morris (17) L Board 12 06:37

Elimination Semi-final

Brandon Davis (5) L vs.
TYLER POYTHRESS (1) W Board 10 12:09

Winners Final

Matt Morris (17) L vs.
CALEB AVERY (2) W Board 12 19:34

Elimination 6

TYLER POYTHRESS (1) W vs.
Terry Blake (13) L Carpet Boad 08:17

Brandon Davis (5) W vs.
RANDY WARREN (11) L Board 8 00:07

Elimination 5

Brandon Davis (5) W vs.
David Pope (19) L Board 11 16:21

BRIAN LYNN (7) L vs.
TYLER POYTHRESS (1) W Board 8 15:05

Winners Semi-finals

Matt Morris (17) W vs.
Terry Blake (13) L Board 12 20:16

RANDY WARREN (11) L vs.
CALEB AVERY (2) W Board 13 14:43

Elimination 4

TYLER POYTHRESS (1) W vs.
Greg Stanley (3) L Board 11 09:50

David Pope (19) W vs.
jeff johnson (8) L Carpet Boad 20:04

Ricky Cornelius (16) L vs.
Brandon Davis (5) W Board 10 09:57

SKEET (12) L vs.
BRIAN LYNN (7) W Board 8 13:38

Elimination 3

Chad Stroupe (9) L vs.
TYLER POYTHRESS (1) W Board 8 09:06

DAVID GARDNER (6) L vs.
David Pope (19) W Board 9 17:36

Ricky Cornelius (16) W vs.
BRANDON TYNDALL (24) L Board 12 09:02

ROBBIE DAVIS (4) L vs.
SKEET (12) W Carpet Boad 14:23

Winners 2

Brandon Davis (5) L vs.
Terry Blake (13) W Board 11 20:21

BRIAN LYNN (7) L vs.
CALEB AVERY (2) W Board 10 19:46

Greg Stanley (3) L vs.
RANDY WARREN (11) W Board 13 15:58

Matt Morris (17) W vs.
jeff johnson (8) L Board 8 13:05

Elimination 2

BRANDON TYNDALL (24) W vs.
RON BENNET (10) L Carpet Boad 10:00

Daniel Patterson (15) L vs.
TYLER POYTHRESS (1) W Board 8 08:54

DWAYNE OBRIEN (14) L vs.
ROBBIE DAVIS (4) W Carpet Boad 14:52

Glow (23) L vs.
Chad Stroupe (9) W Board 12 06:20

Greg Murphy Sr (22) L vs.
SKEET (12) W Board 11 08:25

KENNTH HUBBERT (20) L vs.
David Pope (19) W Board 9 13:19

KIM POTTS (21) L vs.
DAVID GARDNER (6) W Board 13 13:01

Ricky Cornelius (16) W vs.
Thomas Palmer (18) L Board 12 14:12

Elimination 1

(bye) (26) L vs.
Glow (23) W 25:27

(bye) (28) L vs.
KIM POTTS (21) W 28:10

(bye) (30) L vs.
DWAYNE OBRIEN (14) W 36:43

(bye) (32) L vs.
Ricky Cornelius (16) W 29:18

BRANDON TYNDALL (24) W vs.
(bye) (25) L 23:12

Daniel Patterson (15) W vs.
(bye) (31) L 32:51

Greg Murphy Sr (22) W vs.
(bye) (27) L 28:51

KENNTH HUBBERT (20) W vs.
(bye) (29) L 42:01

Winners 1

TYLER POYTHRESS (1) L vs.
Matt Morris (17) W Board 8 16:16

Brandon Davis (5) W vs.
SKEET (12) L Board 13 18:14

BRIAN LYNN (7) W vs.
RON BENNET (10) L Board 12 10:28

Chad Stroupe (9) L vs.
jeff johnson (8) W Carpet Boad 15:19

Greg Stanley (3) W vs.
David Pope (19) L Board 9 19:30

RANDY WARREN (11) W vs.
DAVID GARDNER (6) L Board 11 13:39

Terry Blake (13) W vs.
ROBBIE DAVIS (4) L Board 10 12:03

Thomas Palmer (18) L vs.
CALEB AVERY (2) W Board 12 09:16

Round 1

TYLER POYTHRESS (1) W vs.
(bye) (32) L 15:37

(bye) (25) L vs.
jeff johnson (8) W 15:37

(bye) (27) L vs.
DAVID GARDNER (6) W 15:37

(bye) (29) L vs.
ROBBIE DAVIS (4) W 15:37

(bye) (31) L vs.
CALEB AVERY (2) W 15:37

Brandon Davis (5) W vs.
(bye) (28) L 15:37

BRIAN LYNN (7) W vs.
(bye) (26) L 15:37

Chad Stroupe (9) W vs.
BRANDON TYNDALL (24) L Board 10 05:53

Daniel Patterson (15) L vs.
Thomas Palmer (18) W Board 8 15:17

David Pope (19) W vs.
DWAYNE OBRIEN (14) L Board 9 18:56

Glow (23) L vs.
RON BENNET (10) W Board 12 06:11

Greg Stanley (3) W vs.
(bye) (30) L 15:37

KIM POTTS (21) L vs.
SKEET (12) W Board 13 09:54

Matt Morris (17) W vs.
Ricky Cornelius (16) L Board 11 10:48

RANDY WARREN (11) W vs.
Greg Murphy Sr (22) L Carpet Boad 10:02

Terry Blake (13) W vs.
KENNTH HUBBERT (20) L Board 10 18:42

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20