TCL-MOB Open Division Playoffs 6.24.20

Updated 8:49am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Justin Winschel William Kincannon (1)
(bye) (16)
Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9)
3
Clint Clark Justin McElhany (8)
Jon Fredericksen Doug Murphey (5)
1
Jay Hunter Rebecca Hunter (12)
(bye) (13)
Kenny Davis Scott Bell (4)
Shane Creek Justin Hopper (3)
(bye) (14)
Tayler Weedon Beau Podest (11)
1
Justin Henthorn Dustin Beasley (6)
Brandon Bennett David Eubanks (7)
4
John Appleton Allison Appleton (10)
(bye) (15)
Dillon Turpin Delmar Davis (2)
Justin Winschel William Kincannon (1)
A
3
Clint Clark Justin McElhany (8)
Jon Fredericksen Doug Murphey (5)
B
2
Kenny Davis Scott Bell (4)
Shane Creek Justin Hopper (3)
C
1
Justin Henthorn Dustin Beasley (6)
Brandon Bennett David Eubanks (7)
D
2
Dillon Turpin Delmar Davis (2)
Justin Winschel William Kincannon (1)
E
4
Kenny Davis Scott Bell (4)
Shane Creek Justin Hopper (3)
F
1
Dillon Turpin Delmar Davis (2)
Justin Winschel William Kincannon (1)
G
3
Shane Creek Justin Hopper (3)
Justin Winschel William Kincannon (1)
3
Shane Creek Justin Hopper (3)
Justin Winschel William Kincannon (1)
(bye) (16)
Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9)
Jay Hunter Rebecca Hunter (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Tayler Weedon Beau Podest (11)
John Appleton Allison Appleton (10)
(bye) (15)
Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9)
D
2
Brandon Bennett David Eubanks (7)
Jay Hunter Rebecca Hunter (12)
C
1
Justin Henthorn Dustin Beasley (6)
Tayler Weedon Beau Podest (11)
B
4
Jon Fredericksen Doug Murphey (5)
John Appleton Allison Appleton (10)
A
3
Clint Clark Justin McElhany (8)
Brandon Bennett David Eubanks (7)
1
Justin Henthorn Dustin Beasley (6)
Jon Fredericksen Doug Murphey (5)
3
Clint Clark Justin McElhany (8)
Justin Henthorn Dustin Beasley (6)
E
1
Kenny Davis Scott Bell (4)
Clint Clark Justin McElhany (8)
F
2
Dillon Turpin Delmar Davis (2)
Justin Henthorn Dustin Beasley (6)
1
Clint Clark Justin McElhany (8)
Clint Clark Justin McElhany (8)
G
1
Shane Creek Justin Hopper (3)
Shane Creek Justin Hopper (3)

1st

  Justin Winschel William Kincannon (1)

2nd

  Shane Creek Justin Hopper (3)

3rd

  Clint Clark Justin McElhany (8)

4th

  Justin Henthorn Dustin Beasley (6)

5th

  Kenny Davis Scott Bell (4)

  Dillon Turpin Delmar Davis (2)

7th

  Brandon Bennett David Eubanks (7)

  Jon Fredericksen Doug Murphey (5)

9th

  Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9)

  Jay Hunter Rebecca Hunter (12)

  Tayler Weedon Beau Podest (11)

  John Appleton Allison Appleton (10)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Justin Winschel William Kincannon (1) W vs.
Shane Creek Justin Hopper (3) L 3 41:57

Elimination Final

Clint Clark Justin McElhany (8) L vs.
Shane Creek Justin Hopper (3) W 1 31:07

Elimination Semi-final

Justin Henthorn Dustin Beasley (6) L vs.
Clint Clark Justin McElhany (8) W 1 22:24

Winners Final

Justin Winschel William Kincannon (1) W vs.
Shane Creek Justin Hopper (3) L 3 34:06

Elimination 4

Clint Clark Justin McElhany (8) W vs.
Dillon Turpin Delmar Davis (2) L 2 20:34

Justin Henthorn Dustin Beasley (6) W vs.
Kenny Davis Scott Bell (4) L 1 15:26

Elimination 3

Brandon Bennett David Eubanks (7) L vs.
Justin Henthorn Dustin Beasley (6) W 1 41:38

Jon Fredericksen Doug Murphey (5) L vs.
Clint Clark Justin McElhany (8) W 3 15:25

Winners Semi-finals

Justin Winschel William Kincannon (1) W vs.
Kenny Davis Scott Bell (4) L 4 34:14

Shane Creek Justin Hopper (3) W vs.
Dillon Turpin Delmar Davis (2) L 1 18:16

Elimination 2

Jay Hunter Rebecca Hunter (12) L vs.
Justin Henthorn Dustin Beasley (6) W 1 03:58

John Appleton Allison Appleton (10) L vs.
Clint Clark Justin McElhany (8) W 3 15:53

Tayler Weedon Beau Podest (11) L vs.
Jon Fredericksen Doug Murphey (5) W 4 22:17

Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9) L vs.
Brandon Bennett David Eubanks (7) W 2 22:36

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Tayler Weedon Beau Podest (11) W 07:11

(bye) (16) L vs.
Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9) W 15:14

Jay Hunter Rebecca Hunter (12) W vs.
(bye) (13) L 35:16

John Appleton Allison Appleton (10) W vs.
(bye) (15) L 27:53

Winners 1

Brandon Bennett David Eubanks (7) L vs.
Dillon Turpin Delmar Davis (2) W 2 22:16

Jon Fredericksen Doug Murphey (5) L vs.
Kenny Davis Scott Bell (4) W 2 41:50

Justin Winschel William Kincannon (1) W vs.
Clint Clark Justin McElhany (8) L 3 23:06

Shane Creek Justin Hopper (3) W vs.
Justin Henthorn Dustin Beasley (6) L 1 41:24

Round 1

(bye) (13) L vs.
Kenny Davis Scott Bell (4) W 58:03

(bye) (15) L vs.
Dillon Turpin Delmar Davis (2) W 58:03

Brandon Bennett David Eubanks (7) W vs.
John Appleton Allison Appleton (10) L 4 41:44

Jon Fredericksen Doug Murphey (5) W vs.
Jay Hunter Rebecca Hunter (12) L 1 00:06

Justin Winschel William Kincannon (1) W vs.
(bye) (16) L 58:03

Shane Creek Justin Hopper (3) W vs.
(bye) (14) L 58:03

Tayler Weedon Beau Podest (11) L vs.
Justin Henthorn Dustin Beasley (6) W 1 20:43

Tyler Ouderkirk Tim Sumner (9) L vs.
Clint Clark Justin McElhany (8) W 3 28:31

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20