Brecksville Holiday Invitational

Updated 6:50am

None.

Elimination Final

Kameron Weck MENT (2) vs.
Bruce Lengele STRO (3)

Scroll to the right to view bracket. →

Tanner Eagle SFD (1)
(bye) (64)
Collin Morgan SOL (33) 6
Gavin Donner WJES (32) 4
Nate Bailey FFLD (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Brendan Jude LCAT (16)
Jamie Musan MECH (9)
(bye) (56)
Alec Gregory SHAD (41)
Gunnar Parsh MID (24)
Jordan Bethany WSOU (25) 17
Steven Vivian ULAK (40) 2
(bye) (57)
Isaac Lendergraff ELD (8)
Grady Melbourne AUR (5)
(bye) (60)
Julian Poncarez CUYH (37) 3
Adam Nusekabel KETF (28) 2
Andy Riverstan CVCA (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Chris Rubadue MARY (12)
Riley Tarrant LASA (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
James Jolliff ASH (20)
Joey Kenley NORD (29) 2
Alex Johnson HICK (36) 12
(bye) (61)
Oscar Warner HUD (4)
Bruce Lengele STRO (3)
(bye) (62)
Travis Kaylee PAD (35) 19
Chase Lane WOOD (30) 4
Jayson Adams EDIS (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Kristoph Peak CANF (14)
Dylan Sawyer LOW (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Kevin Border CLAY (22)
Blake Faucel AVON (27) 6
Jake Schneider AWAY (38) 5
(bye) (59)
Cole Yoast BREC (6)
Kasee Biscoglia DARV (7)
(bye) (58)
Brett Gaines SYC (39)
Cade Sell DELT (26)
Brad Hoffman DUND (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
Zak Treley OLIB (10)
Sam Grasen WAU (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Brandon Hinton SIG (18)
Andrew Petras NYK (31)
Benjamin Athleen PERR (34) 16
(bye) (63)
Kameron Weck MENT (2)
Tanner Eagle SFD (1) 18
A
Collin Morgan SOL (33) 3
Nate Bailey FFLD (17) 5
B
Brendan Jude LCAT (16) 1
Jamie Musan MECH (9) 1
C
Gunnar Parsh MID (24) 12
Jordan Bethany WSOU (25) 7
D
Isaac Lendergraff ELD (8) 5
Grady Melbourne AUR (5) 19
E
Julian Poncarez CUYH (37) 3
Andy Riverstan CVCA (21) 2
F
Chris Rubadue MARY (12) 17
Riley Tarrant LASA (13)
G
James Jolliff ASH (20) 6
Alex Johnson HICK (36)
H
Oscar Warner HUD (4)
Bruce Lengele STRO (3) 20
I
Travis Kaylee PAD (35) 4
Jayson Adams EDIS (19)
J
Kristoph Peak CANF (14)
Dylan Sawyer LOW (11) 3
K
Kevin Border CLAY (22) 5
Blake Faucel AVON (27) 2
L
Cole Yoast BREC (6) 3
Kasee Biscoglia DARV (7) 15
M
Brett Gaines SYC (39)
Brad Hoffman DUND (23)
N
Zak Treley OLIB (10)
Sam Grasen WAU (15)
O
Brandon Hinton SIG (18) 11
Benjamin Athleen PERR (34) 3
P
Kameron Weck MENT (2) 18
Tanner Eagle SFD (1) 12
Q
Nate Bailey FFLD (17) 3
Gunnar Parsh MID (24) 2
R
Jordan Bethany WSOU (25) 4
Grady Melbourne AUR (5)
S
Chris Rubadue MARY (12) 1
James Jolliff ASH (20) 2
T
Oscar Warner HUD (4) 16
Bruce Lengele STRO (3) 19
U
Kristoph Peak CANF (14) 6
Kevin Border CLAY (22) 6
V
Cole Yoast BREC (6) 21
Kasee Biscoglia DARV (7) 15
W
Brad Hoffman DUND (23) 3
Brandon Hinton SIG (18) 4
X
Kameron Weck MENT (2) 20
Tanner Eagle SFD (1) 5
Y
Jordan Bethany WSOU (25) 6
Chris Rubadue MARY (12) 2
Z
Oscar Warner HUD (4) 6
Bruce Lengele STRO (3) 12
AA
Cole Yoast BREC (6) 3
Kasee Biscoglia DARV (7) 1
AB
Kameron Weck MENT (2) 2
Jordan Bethany WSOU (25) 3
AC
Oscar Warner HUD (4) 10
Bruce Lengele STRO (3) 4
AD
Kameron Weck MENT (2) 3
Oscar Warner HUD (4) 3
AE
Bruce Lengele STRO (3) 1
Oscar Warner HUD (4)
(bye) (64)
Gavin Donner WJES (32)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
Alec Gregory SHAD (41)
Steven Vivian ULAK (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
Adam Nusekabel KETF (28)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Joey Kenley NORD (29)
(bye) (61)
(bye) (62)
Chase Lane WOOD (30)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
Jake Schneider AWAY (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
Cade Sell DELT (26)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Andrew Petras NYK (31)
(bye) (63)
Gavin Donner WJES (32) 3
P
Benjamin Athleen PERR (34) 13
(bye) (49)
O
Sam Grasen WAU (15)
Alec Gregory SHAD (41) 6
N
Zak Treley OLIB (10) 2
Steven Vivian ULAK (40) 3
M
Brett Gaines SYC (39) 7
Adam Nusekabel KETF (28) 2
L
Blake Faucel AVON (27) 17
(bye) (53)
K
Dylan Sawyer LOW (11)
(bye) (45)
J
Jayson Adams EDIS (19)
Joey Kenley NORD (29)
I
Travis Kaylee PAD (35)
Chase Lane WOOD (30) 1
H
Alex Johnson HICK (36) 10
(bye) (51)
G
Riley Tarrant LASA (13)
(bye) (43)
F
Andy Riverstan CVCA (21)
Jake Schneider AWAY (38) 19
E
Julian Poncarez CUYH (37) 3
Cade Sell DELT (26)
D
Isaac Lendergraff ELD (8)
(bye) (55)
C
Jamie Musan MECH (9)
(bye) (47)
B
Brendan Jude LCAT (16)
Andrew Petras NYK (31) 2
A
Collin Morgan SOL (33) 8
Benjamin Athleen PERR (34)
Sam Grasen WAU (15)
Alec Gregory SHAD (41) 5
Brett Gaines SYC (39) 4
Blake Faucel AVON (27) 17
Dylan Sawyer LOW (11) 2
Jayson Adams EDIS (19)
Travis Kaylee PAD (35)
Alex Johnson HICK (36) 1
Riley Tarrant LASA (13) 8
Andy Riverstan CVCA (21)
Jake Schneider AWAY (38) 12
Isaac Lendergraff ELD (8) 14
Jamie Musan MECH (9)
Brendan Jude LCAT (16) 1
Collin Morgan SOL (33) 4
Benjamin Athleen PERR (34)
T
James Jolliff ASH (20) 4
Alec Gregory SHAD (41)
S
Grady Melbourne AUR (5)
Blake Faucel AVON (27)
R
Gunnar Parsh MID (24)
Travis Kaylee PAD (35) 7
Q
Nate Bailey FFLD (17) 6
Riley Tarrant LASA (13) 3
X
Brandon Hinton SIG (18)
Jake Schneider AWAY (38) 8
W
Brad Hoffman DUND (23) 3
Isaac Lendergraff ELD (8) 18
V
Kevin Border CLAY (22) 5
Collin Morgan SOL (33) 1
U
Kristoph Peak CANF (14) 10
James Jolliff ASH (20) 2
Grady Melbourne AUR (5) 15
Blake Faucel AVON (27) 11
Travis Kaylee PAD (35)
Riley Tarrant LASA (13) 5
Jake Schneider AWAY (38) 17
Isaac Lendergraff ELD (8) 12
Kristoph Peak CANF (14) 5
Grady Melbourne AUR (5) 4
AB
Kasee Biscoglia DARV (7) 5
Blake Faucel AVON (27) 5
AA
Cole Yoast BREC (6)
Jake Schneider AWAY (38) 5
Z
Chris Rubadue MARY (12) 14
Isaac Lendergraff ELD (8)
Y
Tanner Eagle SFD (1) 1
Kasee Biscoglia DARV (7) 8
Blake Faucel AVON (27) 2
Chris Rubadue MARY (12) 9
Tanner Eagle SFD (1) 4
Kasee Biscoglia DARV (7) 4
AC
Jordan Bethany WSOU (25)
Chris Rubadue MARY (12) 2
AD
Kameron Weck MENT (2) 4
Kasee Biscoglia DARV (7) 3
Kameron Weck MENT (2) 5
Kameron Weck MENT (2)
AE
Bruce Lengele STRO (3)

4th

  Kasee Biscoglia DARV (7)

5th

  Jordan Bethany WSOU (25)

  Chris Rubadue MARY (12)

7th

  Blake Faucel AVON (27)

  Tanner Eagle SFD (1)

9th

  Grady Melbourne AUR (5)

  Cole Yoast BREC (6)

  Jake Schneider AWAY (38)

  Isaac Lendergraff ELD (8)

13th

  James Jolliff ASH (20)

  Travis Kaylee PAD (35)

  Riley Tarrant LASA (13)

  Kristoph Peak CANF (14)

17th

  Benjamin Athleen PERR (34)

  Alec Gregory SHAD (41)

  Gunnar Parsh MID (24)

  Nate Bailey FFLD (17)

  Brandon Hinton SIG (18)

  Brad Hoffman DUND (23)

  Kevin Border CLAY (22)

  Collin Morgan SOL (33)

25th

  Sam Grasen WAU (15)

  Brett Gaines SYC (39)

  Dylan Sawyer LOW (11)

  Jayson Adams EDIS (19)

  Alex Johnson HICK (36)

  Andy Riverstan CVCA (21)

  Jamie Musan MECH (9)

  Brendan Jude LCAT (16)

33th

  Gavin Donner WJES (32)

  (bye) (49)

  Zak Treley OLIB (10)

  Steven Vivian ULAK (40)

  Adam Nusekabel KETF (28)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  Joey Kenley NORD (29)

  Chase Lane WOOD (30)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  Julian Poncarez CUYH (37)

  Cade Sell DELT (26)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Andrew Petras NYK (31)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (57)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (59)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Elimination Semi-final

Kasee Biscoglia DARV (7) 3 L vs.
Kameron Weck MENT (2) 5 W 00:32

Winners Final

Oscar Warner HUD (4) 3 W vs.
Bruce Lengele STRO (3) 1 L 00:38

Elimination 8

Chris Rubadue MARY (12) 2 L vs.
Kameron Weck MENT (2) 4 W 00:35

Kasee Biscoglia DARV (7) 4 W vs.
Jordan Bethany WSOU (25) L 00:28

Elimination 7

Chris Rubadue MARY (12) 9 W vs.
Tanner Eagle SFD (1) 4 L 01:11

Kasee Biscoglia DARV (7) 8 W vs.
Blake Faucel AVON (27) 2 L 02:35

Winners Semi-finals

Bruce Lengele STRO (3) 4 W vs.
Kameron Weck MENT (2) 3 L 04:38

Jordan Bethany WSOU (25) 3 L vs.
Oscar Warner HUD (4) 10 W 03:39

Elimination 6

Blake Faucel AVON (27) 5 W vs.
Cole Yoast BREC (6) L 03:23

Grady Melbourne AUR (5) 4 L vs.
Kasee Biscoglia DARV (7) 5 W 02:11

Isaac Lendergraff ELD (8) L vs.
Tanner Eagle SFD (1) 1 W 04:31

Jake Schneider AWAY (38) 5 L vs.
Chris Rubadue MARY (12) 14 W 04:18

Elimination 5

Blake Faucel AVON (27) 11 W vs.
Travis Kaylee PAD (35) L 00:57

Isaac Lendergraff ELD (8) 12 W vs.
Kristoph Peak CANF (14) 5 L 03:17

James Jolliff ASH (20) 2 L vs.
Grady Melbourne AUR (5) 15 W 00:46

Riley Tarrant LASA (13) 5 L vs.
Jake Schneider AWAY (38) 17 W 02:27

Winners 3

Bruce Lengele STRO (3) 12 W vs.
Cole Yoast BREC (6) 3 L 02:40

Chris Rubadue MARY (12) 2 L vs.
Oscar Warner HUD (4) 6 W 04:41

Kasee Biscoglia DARV (7) 1 L vs.
Kameron Weck MENT (2) 2 W 02:32

Tanner Eagle SFD (1) 5 L vs.
Jordan Bethany WSOU (25) 6 W 05:13

Elimination 4

Alec Gregory SHAD (41) L vs.
Grady Melbourne AUR (5) W 01:08

Benjamin Athleen PERR (34) L vs.
James Jolliff ASH (20) 4 W 01:42

Blake Faucel AVON (27) W vs.
Gunnar Parsh MID (24) L 02:19

Collin Morgan SOL (33) 1 L vs.
Kristoph Peak CANF (14) 10 W 03:49

Isaac Lendergraff ELD (8) 18 W vs.
Kevin Border CLAY (22) 5 L 04:09

Jake Schneider AWAY (38) 8 W vs.
Brad Hoffman DUND (23) 3 L 04:31

Riley Tarrant LASA (13) 3 W vs.
Brandon Hinton SIG (18) L 04:44

Travis Kaylee PAD (35) 7 W vs.
Nate Bailey FFLD (17) 6 L 05:00

Elimination 3

Alec Gregory SHAD (41) 5 W vs.
Brett Gaines SYC (39) 4 L 00:43

Alex Johnson HICK (36) 1 L vs.
Riley Tarrant LASA (13) 8 W 01:11

Andy Riverstan CVCA (21) L vs.
Jake Schneider AWAY (38) 12 W 01:26

Benjamin Athleen PERR (34) W vs.
Sam Grasen WAU (15) L 01:31

Blake Faucel AVON (27) 17 W vs.
Dylan Sawyer LOW (11) 2 L 01:36

Brendan Jude LCAT (16) 1 L vs.
Collin Morgan SOL (33) 4 W 02:15

Isaac Lendergraff ELD (8) 14 W vs.
Jamie Musan MECH (9) L 02:30

Jayson Adams EDIS (19) L vs.
Travis Kaylee PAD (35) W 02:32

Winners 2

Brandon Hinton SIG (18) 4 L vs.
Kameron Weck MENT (2) 20 W 07:06

Bruce Lengele STRO (3) 19 W vs.
Kristoph Peak CANF (14) 6 L 05:17

Grady Melbourne AUR (5) L vs.
Chris Rubadue MARY (12) 1 W 03:35

Gunnar Parsh MID (24) 2 L vs.
Jordan Bethany WSOU (25) 4 W 03:05

James Jolliff ASH (20) 2 L vs.
Oscar Warner HUD (4) 16 W 04:05

Kasee Biscoglia DARV (7) 15 W vs.
Brad Hoffman DUND (23) 3 L 06:43

Kevin Border CLAY (22) 6 L vs.
Cole Yoast BREC (6) 21 W 06:12

Tanner Eagle SFD (1) 12 W vs.
Nate Bailey FFLD (17) 3 L 01:23

Elimination 2

(bye) (43) L vs.
Andy Riverstan CVCA (21) W 06:14

(bye) (45) L vs.
Jayson Adams EDIS (19) W 07:10

(bye) (47) L vs.
Brendan Jude LCAT (16) W 02:29

(bye) (49) L vs.
Sam Grasen WAU (15) W 08:54

(bye) (51) L vs.
Riley Tarrant LASA (13) W 06:38

(bye) (53) L vs.
Dylan Sawyer LOW (11) W 07:24

(bye) (55) L vs.
Jamie Musan MECH (9) W 03:23

Adam Nusekabel KETF (28) 2 L vs.
Blake Faucel AVON (27) 17 W 00:45

Alec Gregory SHAD (41) 6 W vs.
Zak Treley OLIB (10) 2 L 00:58

Andrew Petras NYK (31) 2 L vs.
Collin Morgan SOL (33) 8 W 01:15

Cade Sell DELT (26) L vs.
Isaac Lendergraff ELD (8) W 01:21

Chase Lane WOOD (30) 1 L vs.
Alex Johnson HICK (36) 10 W 01:54

Gavin Donner WJES (32) 3 L vs.
Benjamin Athleen PERR (34) 13 W 02:11

Jake Schneider AWAY (38) 19 W vs.
Julian Poncarez CUYH (37) 3 L 02:35

Joey Kenley NORD (29) L vs.
Travis Kaylee PAD (35) W 03:13

Steven Vivian ULAK (40) 3 L vs.
Brett Gaines SYC (39) 7 W 03:29

Elimination 1

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 40:31

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 40:31

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 40:31

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 40:31

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 40:31

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 40:31

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 40:31

(bye) (56) L vs.
Alec Gregory SHAD (41) W 40:29

(bye) (58) L vs.
Cade Sell DELT (26) W 43:14

(bye) (60) L vs.
Adam Nusekabel KETF (28) W 41:12

(bye) (62) L vs.
Chase Lane WOOD (30) W 41:40

(bye) (64) L vs.
Gavin Donner WJES (32) W 39:58

Andrew Petras NYK (31) W vs.
(bye) (63) L 43:31

Jake Schneider AWAY (38) W vs.
(bye) (59) L 42:56

Joey Kenley NORD (29) W vs.
(bye) (61) L 41:23

Steven Vivian ULAK (40) W vs.
(bye) (57) L 40:53

Winners 1

Alex Johnson HICK (36) L vs.
Oscar Warner HUD (4) W 18:15:51

Andy Riverstan CVCA (21) 2 L vs.
Chris Rubadue MARY (12) 17 W 18:15:40

Benjamin Athleen PERR (34) 3 L vs.
Kameron Weck MENT (2) 18 W 18:17:26

Blake Faucel AVON (27) 2 L vs.
Cole Yoast BREC (6) 3 W 18:16:33

Brad Hoffman DUND (23) W vs.
Zak Treley OLIB (10) L 18:16:55

Bruce Lengele STRO (3) 20 W vs.
Travis Kaylee PAD (35) 4 L 18:16:02

Dylan Sawyer LOW (11) 3 L vs.
Kevin Border CLAY (22) 5 W 18:16:10

Grady Melbourne AUR (5) 19 W vs.
Julian Poncarez CUYH (37) 3 L 18:15:18

Jamie Musan MECH (9) 1 L vs.
Gunnar Parsh MID (24) 12 W 18:13:23

Jayson Adams EDIS (19) L vs.
Kristoph Peak CANF (14) W 18:16:01

Jordan Bethany WSOU (25) 7 W vs.
Isaac Lendergraff ELD (8) 5 L 18:13:57

Kasee Biscoglia DARV (7) 15 W vs.
Brett Gaines SYC (39) L 18:16:47

Nate Bailey FFLD (17) 5 W vs.
Brendan Jude LCAT (16) 1 L 18:12:38

Riley Tarrant LASA (13) L vs.
James Jolliff ASH (20) 6 W 18:15:56

Sam Grasen WAU (15) L vs.
Brandon Hinton SIG (18) 11 W 18:17:14

Tanner Eagle SFD (1) 18 W vs.
Collin Morgan SOL (33) 3 L 02:34

Round 1

(bye) (43) L vs.
Kevin Border CLAY (22) W 40:31

(bye) (45) L vs.
James Jolliff ASH (20) W 40:31

(bye) (47) L vs.
Brandon Hinton SIG (18) W 40:31

(bye) (49) L vs.
Brendan Jude LCAT (16) W 40:31

(bye) (51) L vs.
Kristoph Peak CANF (14) W 40:31

(bye) (53) L vs.
Chris Rubadue MARY (12) W 40:31

(bye) (55) L vs.
Zak Treley OLIB (10) W 40:31

(bye) (57) L vs.
Isaac Lendergraff ELD (8) W 40:31

(bye) (59) L vs.
Cole Yoast BREC (6) W 40:31

(bye) (61) L vs.
Oscar Warner HUD (4) W 40:31

(bye) (63) L vs.
Kameron Weck MENT (2) W 40:31

Alec Gregory SHAD (41) L vs.
Gunnar Parsh MID (24) W 03:03

Andrew Petras NYK (31) L vs.
Benjamin Athleen PERR (34) 16 W 02:36

Andy Riverstan CVCA (21) W vs.
(bye) (44) L 40:31

Blake Faucel AVON (27) 6 W vs.
Jake Schneider AWAY (38) 5 L 02:45

Brad Hoffman DUND (23) W vs.
(bye) (42) L 40:31

Brett Gaines SYC (39) W vs.
Cade Sell DELT (26) L 02:39

Bruce Lengele STRO (3) W vs.
(bye) (62) L 40:31

Collin Morgan SOL (33) 6 W vs.
Gavin Donner WJES (32) 4 L 02:41

Dylan Sawyer LOW (11) W vs.
(bye) (54) L 40:31

Grady Melbourne AUR (5) W vs.
(bye) (60) L 40:31

Jamie Musan MECH (9) W vs.
(bye) (56) L 40:31

Jayson Adams EDIS (19) W vs.
(bye) (46) L 40:31

Joey Kenley NORD (29) 2 L vs.
Alex Johnson HICK (36) 12 W 03:13

Jordan Bethany WSOU (25) 17 W vs.
Steven Vivian ULAK (40) 2 L 03:13

Julian Poncarez CUYH (37) 3 W vs.
Adam Nusekabel KETF (28) 2 L 03:12

Kasee Biscoglia DARV (7) W vs.
(bye) (58) L 40:31

Nate Bailey FFLD (17) W vs.
(bye) (48) L 40:31

Riley Tarrant LASA (13) W vs.
(bye) (52) L 40:31

Sam Grasen WAU (15) W vs.
(bye) (50) L 40:31

Tanner Eagle SFD (1) W vs.
(bye) (64) L 40:31

Travis Kaylee PAD (35) 19 W vs.
Chase Lane WOOD (30) 4 L 03:20

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20