SVC HALLOWEEN SINGLES REGIONAL#2

Updated 11:50pm

Final - Match 2

Michael Lucas Jr 21 vs.
Ronnie Hileman 10 vs.
0 vs.
0 COURT 4 09:34:50

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jr Williams (1)
(bye) (32)
Charles Sims (17) 21
COURT 4
Janice McCafferty (16) 20
Gerald Eppard (9) 14
COURT 3
Brian Dyer (24) 21
(bye) (25)
Ronnie Hileman (8)
Ronnie B Hileman Jr (5)
(bye) (28)
Roger Cameron 111 (21) 5
COURT 2
Michael Lucas Sr (12) 21
James Washington Jr (13) 21
COURT 1
Larry Huff (20)
(bye) (29)
Ryan Smith (4)
Michael Lucas Jr (3)
(bye) (30)
Laura Sisson (19) 1
COURT 5
TJ Stoneberger (14) 21
Lisa Smith (11) 11
COURT 5
Casey Mullins (22) 21
(bye) (27)
Bradley Smith (6)
Tanner Dinges (7)
(bye) (26)
Jacob Mullins (23) 21
COURT 2
Gary Alger (10) 11
Greg Souders (15) 21
COURT 1
Donna Keefer (18)
(bye) (31)
Tammy Williams (2)
Jr Williams (1) 21
A
COURT 5
Charles Sims (17) 17
Brian Dyer (24) 7
B
COURT 1
Ronnie Hileman (8) 21
Ronnie B Hileman Jr (5) 21
C
COURT 3
Michael Lucas Sr (12) 2
James Washington Jr (13) 2
D
COURT 1
Ryan Smith (4) 21
Michael Lucas Jr (3) 21
E
COURT 5
TJ Stoneberger (14) 3
Casey Mullins (22) 21
F
COURT 4
Bradley Smith (6) 17
Tanner Dinges (7) 17
G
COURT 2
Jacob Mullins (23) 21
Greg Souders (15) 21
H
COURT 3
Tammy Williams (2) 16
Jr Williams (1) 6
I
COURT 1
Ronnie Hileman (8) 21
Ronnie B Hileman Jr (5) 21
J
COURT 3
Ryan Smith (4) 7
Michael Lucas Jr (3) 21
K
COURT 4
Casey Mullins (22) 1
Jacob Mullins (23) 21
L
COURT 5
Greg Souders (15) 18
Ronnie Hileman (8) 21
M
COURT 2
Ronnie B Hileman Jr (5) 11
Michael Lucas Jr (3) 21
N
COURT 5
Jacob Mullins (23) 3
Ronnie Hileman (8) 21
O
COURT 3
Michael Lucas Jr (3) 19
Ronnie Hileman (8)
COURT 2
Michael Lucas Jr (3) 21
Michael Lucas Jr 21
COURT 4
Ronnie Hileman 10
(bye) (32)
Janice McCafferty (16)
Gerald Eppard (9)
(bye) (25)
(bye) (28)
Roger Cameron 111 (21)
Larry Huff (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
Laura Sisson (19)
Lisa Smith (11)
(bye) (27)
(bye) (26)
Gary Alger (10)
Donna Keefer (18)
(bye) (31)
Janice McCafferty (16)
H
COURT 1
Tammy Williams (2) 21
Gerald Eppard (9) 19
G
COURT 5
Tanner Dinges (7) 21
Roger Cameron 111 (21) 11
F
COURT 2
Bradley Smith (6) 21
Larry Huff (20) 21
E
COURT 3
TJ Stoneberger (14) 18
Laura Sisson (19) 4
D
COURT 1
James Washington Jr (13) 21
Lisa Smith (11) 3
C
COURT 5
Michael Lucas Sr (12) 21
Gary Alger (10) 16
B
COURT 4
Brian Dyer (24) 21
Donna Keefer (18) 21
A
COURT 2
Charles Sims (17) 15
Tammy Williams (2) 21
COURT 4
Tanner Dinges (7) 3
Bradley Smith (6) 21
COURT 4
Larry Huff (20) 11
James Washington Jr (13) 15
COURT 3
Michael Lucas Sr (12) 21
Brian Dyer (24) 21
COURT 3
Donna Keefer (18) 13
Tammy Williams (2) 10
J
COURT 4
Ryan Smith (4) 21
Bradley Smith (6) 21
I
COURT 1
Jr Williams (1) 17
Michael Lucas Sr (12) 16
L
COURT 5
Greg Souders (15) 21
Brian Dyer (24) 21
K
COURT 2
Casey Mullins (22) 11
Ryan Smith (4) 21
COURT 5
Bradley Smith (6) 1
Greg Souders (15) 21
COURT 4
Brian Dyer (24) 7
Ryan Smith (4) 21
N
COURT 1
Jacob Mullins (23) 15
Greg Souders (15) 9
M
COURT 2
Ronnie B Hileman Jr (5) 21
Ryan Smith (4) 11
COURT 4
Ronnie B Hileman Jr (5) 21
Ronnie B Hileman Jr (5)
O
COURT 1
Michael Lucas Jr (3) 21
Michael Lucas Jr (3)

3rd

  Ronnie B Hileman Jr (5)

4th

  Ryan Smith (4)

5th

  Jacob Mullins (23)

  Greg Souders (15)

7th

  Bradley Smith (6)

  Brian Dyer (24)

9th

  Tammy Williams (2)

  Jr Williams (1)

  Michael Lucas Sr (12)

  Casey Mullins (22)

13th

  Tanner Dinges (7)

  Larry Huff (20)

  James Washington Jr (13)

  Donna Keefer (18)

17th

  Janice McCafferty (16)

  Gerald Eppard (9)

  Roger Cameron 111 (21)

  TJ Stoneberger (14)

  Laura Sisson (19)

  Lisa Smith (11)

  Gary Alger (10)

  Charles Sims (17)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (25)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (27)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

Ronnie Hileman (8) L vs.
Michael Lucas Jr (3) 21 W COURT 2 10:13

Elimination Final

Ronnie B Hileman Jr (5) L vs.
Michael Lucas Jr (3) 21 W COURT 1 09:17

Elimination Semi-final

Ryan Smith (4) 11 L vs.
Ronnie B Hileman Jr (5) 21 W COURT 4 20:01

Winners Final

Ronnie Hileman (8) 21 W vs.
Michael Lucas Jr (3) 19 L COURT 3 19:31

Elimination 6

Greg Souders (15) 9 L vs.
Ronnie B Hileman Jr (5) 21 W COURT 2 10:28

Ryan Smith (4) 21 W vs.
Jacob Mullins (23) 15 L COURT 1 18:26

Elimination 5

Greg Souders (15) 21 W vs.
Brian Dyer (24) 7 L COURT 4 16:31

Ryan Smith (4) 21 W vs.
Bradley Smith (6) 1 L COURT 5 21:44

Winners Semi-finals

Michael Lucas Jr (3) 21 W vs.
Jacob Mullins (23) 3 L COURT 5 10:36

Ronnie Hileman (8) 21 W vs.
Ronnie B Hileman Jr (5) 11 L COURT 2 14:00

Elimination 4

Bradley Smith (6) 21 W vs.
Jr Williams (1) 17 L COURT 1 21:38

Brian Dyer (24) 21 W vs.
Casey Mullins (22) 11 L COURT 2 13:45

Michael Lucas Sr (12) 16 L vs.
Greg Souders (15) 21 W COURT 5 16:19

Tammy Williams (2) 10 L vs.
Ryan Smith (4) 21 W COURT 4 18:36

Elimination 3

Bradley Smith (6) 21 W vs.
Larry Huff (20) 11 L COURT 4 11:35

Brian Dyer (24) 21 W vs.
Donna Keefer (18) 13 L COURT 3 14:52

James Washington Jr (13) 15 L vs.
Michael Lucas Sr (12) 21 W COURT 3 17:20

Tammy Williams (2) 21 W vs.
Tanner Dinges (7) 3 L COURT 4 13:10

Winners 2

Jacob Mullins (23) 21 W vs.
Greg Souders (15) 18 L COURT 5 18:33

Jr Williams (1) 6 L vs.
Ronnie Hileman (8) 21 W COURT 1 14:31

Michael Lucas Jr (3) 21 W vs.
Casey Mullins (22) 1 L COURT 4 10:37

Ronnie B Hileman Jr (5) 21 W vs.
Ryan Smith (4) 7 L COURT 3 19:08

Elimination 2

Donna Keefer (18) 21 W vs.
Charles Sims (17) 15 L COURT 2 22:27

Gary Alger (10) 16 L vs.
Brian Dyer (24) 21 W COURT 4 14:25

Gerald Eppard (9) 19 L vs.
Tanner Dinges (7) 21 W COURT 5 13:34

Janice McCafferty (16) L vs.
Tammy Williams (2) 21 W COURT 1 11:46

Larry Huff (20) 21 W vs.
TJ Stoneberger (14) 18 L COURT 3 20:02

Laura Sisson (19) 4 L vs.
James Washington Jr (13) 21 W COURT 1 17:47

Lisa Smith (11) 3 L vs.
Michael Lucas Sr (12) 21 W COURT 5 10:29

Roger Cameron 111 (21) 11 L vs.
Bradley Smith (6) 21 W COURT 2 15:30

Elimination 1

(bye) (26) L vs.
Gary Alger (10) W 31:14

(bye) (28) L vs.
Roger Cameron 111 (21) W 07:22

(bye) (30) L vs.
Laura Sisson (19) W 07:00

(bye) (32) L vs.
Janice McCafferty (16) W 21:57

Donna Keefer (18) W vs.
(bye) (31) L 16:23

Gerald Eppard (9) W vs.
(bye) (25) L 15:43

Larry Huff (20) W vs.
(bye) (29) L 07:40

Lisa Smith (11) W vs.
(bye) (27) L 20:50

Winners 1

Brian Dyer (24) 7 L vs.
Ronnie Hileman (8) 21 W COURT 1 15:54

Casey Mullins (22) 21 W vs.
Bradley Smith (6) 17 L COURT 4 26:03

Greg Souders (15) 21 W vs.
Tammy Williams (2) 16 L COURT 3 17:28

James Washington Jr (13) 2 L vs.
Ryan Smith (4) 21 W COURT 1 10:41

Jr Williams (1) 21 W vs.
Charles Sims (17) 17 L COURT 5 15:06

Michael Lucas Jr (3) 21 W vs.
TJ Stoneberger (14) 3 L COURT 5 09:53

Ronnie B Hileman Jr (5) 21 W vs.
Michael Lucas Sr (12) 2 L COURT 3 08:33

Tanner Dinges (7) 17 L vs.
Jacob Mullins (23) 21 W COURT 2 17:31

Round 1

(bye) (25) L vs.
Ronnie Hileman (8) W 57:11

(bye) (27) L vs.
Bradley Smith (6) W 57:11

(bye) (29) L vs.
Ryan Smith (4) W 57:11

(bye) (31) L vs.
Tammy Williams (2) W 57:11

Charles Sims (17) 21 W vs.
Janice McCafferty (16) 20 L COURT 4 24:25

Gerald Eppard (9) 14 L vs.
Brian Dyer (24) 21 W COURT 3 17:56

Greg Souders (15) 21 W vs.
Donna Keefer (18) L COURT 1 08:05

Jacob Mullins (23) 21 W vs.
Gary Alger (10) 11 L COURT 2 23:10

James Washington Jr (13) 21 W vs.
Larry Huff (20) L COURT 1 09:25

Jr Williams (1) W vs.
(bye) (32) L 57:11

Laura Sisson (19) 1 L vs.
TJ Stoneberger (14) 21 W COURT 5 08:28

Lisa Smith (11) 11 L vs.
Casey Mullins (22) 21 W COURT 5 12:56

Michael Lucas Jr (3) W vs.
(bye) (30) L 57:11

Roger Cameron 111 (21) 5 L vs.
Michael Lucas Sr (12) 21 W COURT 2 09:24

Ronnie B Hileman Jr (5) W vs.
(bye) (28) L 57:11

Tanner Dinges (7) W vs.
(bye) (26) L 57:11

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20