Chattanooga Force Cornhole Tournament

Updated 2:35am

Elimination Final

Tudor/Larry vs.
Reel/Davenport Court 2 16:17:44

None.

Scroll to the right to view bracket. →

David/Todd
(bye)
Kelly/Glen
Court 2
Ezell/Kyle
Mansfield/Smith
Court 6
Stump/Powers
Thacker/Evans
Court 1
Holcomb/Carver
Stokes/Rankin
Court 5
Jerry/Eddie
Reel/Davenport
Court 7
Saylors/Robinson
Mike/Mike
Court 3
Michael/Dennie
Tudor/Larry
Court 8
Sullivan/Loney
David/Todd
A
Court 4
Ezell/Kyle
Mansfield/Smith
B
Court 8
Thacker/Evans
Jerry/Eddie
C
Court 1
Reel/Davenport
Michael/Dennie
D
Court 6
Tudor/Larry
Ezell/Kyle
E
Court 6
Thacker/Evans
Reel/Davenport
F
Court 5
Tudor/Larry
Ezell/Kyle
G
Court 4
Reel/Davenport
Ezell/Kyle
(bye)
Kelly/Glen
Stump/Powers
Court 3
Holcomb/Carver
Stokes/Rankin
Court 4
Saylors/Robinson
Mike/Mike
Court 2
Sullivan/Loney
Kelly/Glen
D
Court 5
Michael/Dennie
Holcomb/Carver
C
Court 2
Jerry/Eddie
Stokes/Rankin
B
Court 3
Mansfield/Smith
Sullivan/Loney
A
Court 7
David/Todd
Michael/Dennie
Court 3
Holcomb/Carver
Mansfield/Smith
Court 1
Sullivan/Loney
Holcomb/Carver
E
Court 3
Thacker/Evans
Mansfield/Smith
F
Court 2
Tudor/Larry
Thacker/Evans
Court 3
Tudor/Larry
Tudor/Larry
G
Court 2
Reel/Davenport

4th

  Thacker/Evans

5th

  Holcomb/Carver

  Mansfield/Smith

7th

  Michael/Dennie

  Sullivan/Loney

9th

  Kelly/Glen

  Jerry/Eddie

  Stokes/Rankin

  David/Todd

13th

  Stump/Powers

  Saylors/Robinson

  Mike/Mike

Elimination Semi-final

Thacker/Evans L vs.
Tudor/Larry W Court 3 15:42

Winners Final

Ezell/Kyle W vs.
Reel/Davenport L Court 4 26:35

Elimination 4

Holcomb/Carver L vs.
Thacker/Evans W Court 3 15:37

Mansfield/Smith L vs.
Tudor/Larry W Court 2 32:18

Elimination 3

Mansfield/Smith W vs.
Sullivan/Loney L Court 1 09:43

Michael/Dennie L vs.
Holcomb/Carver W Court 3 23:02

Winners Semi-finals

Ezell/Kyle W vs.
Thacker/Evans L Court 6 13:46

Reel/Davenport W vs.
Tudor/Larry L Court 5 20:07

Elimination 2

Holcomb/Carver W vs.
Jerry/Eddie L Court 2 21:12

Kelly/Glen L vs.
Michael/Dennie W Court 5 13:21

Stokes/Rankin L vs.
Mansfield/Smith W Court 3 17:47

Sullivan/Loney W vs.
David/Todd L Court 7 20:16

Elimination 1

Mike/Mike L vs.
Sullivan/Loney W Court 2 16:41

Stokes/Rankin W vs.
Saylors/Robinson L Court 4 21:24

Stump/Powers L vs.
Holcomb/Carver W Court 3 19:18

Winners 1

David/Todd L vs.
Ezell/Kyle W Court 4 13:17

Jerry/Eddie L vs.
Reel/Davenport W Court 1 23:32

Mansfield/Smith L vs.
Thacker/Evans W Court 8 14:52

Michael/Dennie L vs.
Tudor/Larry W Court 6 14:26

Round 1

Kelly/Glen L vs.
Ezell/Kyle W Court 2 07:30

Mansfield/Smith W vs.
Stump/Powers L Court 6 18:06

Mike/Mike L vs.
Michael/Dennie W Court 3 16:58

Reel/Davenport W vs.
Saylors/Robinson L Court 7 18:50

Stokes/Rankin L vs.
Jerry/Eddie W Court 5 24:16

Thacker/Evans W vs.
Holcomb/Carver L Court 1 20:58

Tudor/Larry W vs.
Sullivan/Loney L Court 8 21:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20