ACO Regional Doubles - Bedford, Va

Updated 8:56am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Carl A/Paula S (1)
(bye) (16)
Glenda/Jamie (9)
Board 1
Mark/Earl (8)
Alan P/George T (5)
Board 2
Thomas/Mike C (12)
David/Alyy (13)
Board 3
Mitch K/Stephen S (4)
Bradley P/Sierra W (3)
(bye) (14)
Jack St/Tobias (11)
Board 3
Jay Mays/Craig Smith (6)
AJ/Andrew M (7)
Board 5
Donny/Tom (10)
(bye) (15)
Chad C/Mike W (2)
Carl A/Paula S (1)
A
Board 1
Mark/Earl (8)
Alan P/George T (5)
B
Board 2
Mitch K/Stephen S (4)
Bradley P/Sierra W (3)
C
Board 4
Jack St/Tobias (11)
AJ/Andrew M (7)
D
Board 3
Chad C/Mike W (2)
Carl A/Paula S (1)
E
Board 2
Alan P/George T (5)
Jack St/Tobias (11)
F
Board 2
AJ/Andrew M (7)
Carl A/Paula S (1)
G
Board 1
Jack St/Tobias (11)
Carl A/Paula S (1)
Board 1
Chad C/Mike W (2)
Chad C/Mike W (2)
Board 1
Carl A/Paula S (1)
Carl A/Paula S (1)
(bye) (16)
Glenda/Jamie (9)
Thomas/Mike C (12)
Board 4
David/Alyy (13)
(bye) (14)
Jay Mays/Craig Smith (6)
Donny/Tom (10)
(bye) (15)
Glenda/Jamie (9)
D
Board 5
Chad C/Mike W (2)
Thomas/Mike C (12)
C
Board 3
Bradley P/Sierra W (3)
Jay Mays/Craig Smith (6)
B
Board 2
Mitch K/Stephen S (4)
Donny/Tom (10)
A
Board 3
Mark/Earl (8)
Chad C/Mike W (2)
Board 3
Thomas/Mike C (12)
Mitch K/Stephen S (4)
Board 3
Mark/Earl (8)
Chad C/Mike W (2)
E
Board 4
Alan P/George T (5)
Mark/Earl (8)
F
Board 1
AJ/Andrew M (7)
Chad C/Mike W (2)
Board 1
AJ/Andrew M (7)
Chad C/Mike W (2)
G
Board 1
Jack St/Tobias (11)
Chad C/Mike W (2)

1st

  Carl A/Paula S (1)

2nd

  Chad C/Mike W (2)

3rd

  Jack St/Tobias (11)

4th

  AJ/Andrew M (7)

5th

  Alan P/George T (5)

  Mark/Earl (8)

7th

  Thomas/Mike C (12)

  Mitch K/Stephen S (4)

9th

  Glenda/Jamie (9)

  Bradley P/Sierra W (3)

  Jay Mays/Craig Smith (6)

  Donny/Tom (10)

13th

  (bye) (16)

  David/Alyy (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Chad C/Mike W (2) L vs.
Carl A/Paula S (1) W Board 1 16:30

Final

Carl A/Paula S (1) L vs.
Chad C/Mike W (2) W Board 1 19:41

Elimination Final

Chad C/Mike W (2) W vs.
Jack St/Tobias (11) L Board 1 23:11

Elimination Semi-final

Chad C/Mike W (2) W vs.
AJ/Andrew M (7) L Board 1 23:56

Winners Final

Carl A/Paula S (1) W vs.
Jack St/Tobias (11) L Board 1 15:23

Elimination 4

Chad C/Mike W (2) W vs.
Alan P/George T (5) L Board 4 17:32

Mark/Earl (8) L vs.
AJ/Andrew M (7) W Board 1 14:28

Elimination 3

Chad C/Mike W (2) W vs.
Thomas/Mike C (12) L Board 3 11:20

Mitch K/Stephen S (4) L vs.
Mark/Earl (8) W Board 3 18:38

Winners Semi-finals

Carl A/Paula S (1) W vs.
Alan P/George T (5) L Board 2 26:28

Jack St/Tobias (11) W vs.
AJ/Andrew M (7) L Board 2 12:37

Elimination 2

Donny/Tom (10) L vs.
Mark/Earl (8) W Board 3 10:41

Glenda/Jamie (9) L vs.
Chad C/Mike W (2) W Board 5 15:12

Jay Mays/Craig Smith (6) L vs.
Mitch K/Stephen S (4) W Board 2 14:56

Thomas/Mike C (12) W vs.
Bradley P/Sierra W (3) L Board 3 13:27

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Jay Mays/Craig Smith (6) W 00:43

(bye) (16) L vs.
Glenda/Jamie (9) W 27:22

Donny/Tom (10) W vs.
(bye) (15) L 59:14

Thomas/Mike C (12) W vs.
David/Alyy (13) L Board 4 14:53

Winners 1

AJ/Andrew M (7) W vs.
Chad C/Mike W (2) L Board 3 20:46

Alan P/George T (5) W vs.
Mitch K/Stephen S (4) L Board 2 10:53

Bradley P/Sierra W (3) L vs.
Jack St/Tobias (11) W Board 4 06:32

Carl A/Paula S (1) W vs.
Mark/Earl (8) L Board 1 11:08

Round 1

(bye) (15) L vs.
Chad C/Mike W (2) W 36:40

AJ/Andrew M (7) W vs.
Donny/Tom (10) L Board 5 10:23

Alan P/George T (5) W vs.
Thomas/Mike C (12) L Board 2 14:18

Bradley P/Sierra W (3) W vs.
(bye) (14) L 36:40

Carl A/Paula S (1) W vs.
(bye) (16) L 36:40

David/Alyy (13) L vs.
Mitch K/Stephen S (4) W Board 3 07:25

Glenda/Jamie (9) L vs.
Mark/Earl (8) W Board 1 16:51

Jack St/Tobias (11) W vs.
Jay Mays/Craig Smith (6) L Board 3 14:09

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20