OCA-NWOCA Regional Advanced Doubles

Updated 10:52pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Shawn Perkins David Wright
(bye)
Ty Drywater Trae Drywater
21
Jeff Miller Ron Addington
Ashley Standridge Shannon Underwood
9
Cari Dietz Rick Dietz
Kenneth Reeves Weston Evans
1
Chase Chumwalooky Vince Drywater
Braidyn Fink Shelby Baker
20
Hebo Standridge Timothy Taylor
Allison Appleton John Appleton
17
Shane Creek Dustin Beasley
Derrick VanWinkle Pacer Lowe
24
Ryan Littlejohn Mark Bitner
(bye)
Gary Bearpaw Billy Vann
Eric Taylor Erin Taylor
(bye)
Brian Foley Jerry Foley
25
Matthew Cobbs Shea Marsh
Amos Ketcher Art Brown
22
Jason Bates Tim Spray
Ronald Elliott Corey Powell
12
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
Devyn Smith Rod Shankles
8
Alex Bailey Isabella Suprenant
Michael Ashton Clint Russell
26
Jeff Jones Andy Murphey
Kale Harrell William Kincannon
13
Daniel Harris Jody Browning
(bye)
Adrian Southerland David Ball
Shawn Perkins David Wright
A
12
Ty Drywater Trae Drywater
Cari Dietz Rick Dietz
B
20
Kenneth Reeves Weston Evans
Braidyn Fink Shelby Baker
C
21
Shane Creek Dustin Beasley
Ryan Littlejohn Mark Bitner
D
15
Gary Bearpaw Billy Vann
Eric Taylor Erin Taylor
E
17
Brian Foley Jerry Foley
Amos Ketcher Art Brown
F
8
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
Alex Bailey Isabella Suprenant
G
25
Michael Ashton Clint Russell
Kale Harrell William Kincannon
H
13
Adrian Southerland David Ball
Ty Drywater Trae Drywater
I
17
Kenneth Reeves Weston Evans
Shane Creek Dustin Beasley
J
21
Gary Bearpaw Billy Vann
Brian Foley Jerry Foley
K
20
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
Alex Bailey Isabella Suprenant
L
25
Kale Harrell William Kincannon
Ty Drywater Trae Drywater
M
4
Gary Bearpaw Billy Vann
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
N
1
Kale Harrell William Kincannon
Gary Bearpaw Billy Vann
O
12
Kale Harrell William Kincannon
Kale Harrell William Kincannon
1
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
1
Kale Harrell William Kincannon
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
(bye)
Jeff Miller Ron Addington
Ashley Standridge Shannon Underwood
1
Chase Chumwalooky Vince Drywater
Hebo Standridge Timothy Taylor
4
Allison Appleton John Appleton
Derrick VanWinkle Pacer Lowe
(bye)
(bye)
Matthew Cobbs Shea Marsh
Jason Bates Tim Spray
24
Ronald Elliott Corey Powell
Devyn Smith Rod Shankles
29
Jeff Jones Andy Murphey
Daniel Harris Jody Browning
(bye)
Jeff Miller Ron Addington
H
13
Adrian Southerland David Ball
Chase Chumwalooky Vince Drywater
G
29
Michael Ashton Clint Russell
Hebo Standridge Timothy Taylor
F
22
Amos Ketcher Art Brown
Derrick VanWinkle Pacer Lowe
E
1
Eric Taylor Erin Taylor
Matthew Cobbs Shea Marsh
D
12
Ryan Littlejohn Mark Bitner
Ronald Elliott Corey Powell
C
15
Braidyn Fink Shelby Baker
Jeff Jones Andy Murphey
B
9
Cari Dietz Rick Dietz
Daniel Harris Jody Browning
A
22
Shawn Perkins David Wright
Adrian Southerland David Ball
20
Chase Chumwalooky Vince Drywater
Amos Ketcher Art Brown
8
Derrick VanWinkle Pacer Lowe
Ryan Littlejohn Mark Bitner
21
Braidyn Fink Shelby Baker
Cari Dietz Rick Dietz
12
Daniel Harris Jody Browning
Adrian Southerland David Ball
J
20
Shane Creek Dustin Beasley
Amos Ketcher Art Brown
I
9
Kenneth Reeves Weston Evans
Ryan Littlejohn Mark Bitner
L
26
Alex Bailey Isabella Suprenant
Daniel Harris Jody Browning
K
25
Brian Foley Jerry Foley
Adrian Southerland David Ball
20
Amos Ketcher Art Brown
Ryan Littlejohn Mark Bitner
17
Daniel Harris Jody Browning
Adrian Southerland David Ball
N
3
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
Ryan Littlejohn Mark Bitner
M
1
Ty Drywater Trae Drywater
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
1
Ryan Littlejohn Mark Bitner
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher
O
1
Gary Bearpaw Billy Vann
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher

1st

  Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher

2nd

  Kale Harrell William Kincannon

3rd

  Gary Bearpaw Billy Vann

4th

  Ryan Littlejohn Mark Bitner

5th

  Adrian Southerland David Ball

  Ty Drywater Trae Drywater

7th

  Amos Ketcher Art Brown

  Daniel Harris Jody Browning

9th

  Shane Creek Dustin Beasley

  Kenneth Reeves Weston Evans

  Alex Bailey Isabella Suprenant

  Brian Foley Jerry Foley

13th

  Chase Chumwalooky Vince Drywater

  Derrick VanWinkle Pacer Lowe

  Braidyn Fink Shelby Baker

  Cari Dietz Rick Dietz

17th

  Jeff Miller Ron Addington

  Michael Ashton Clint Russell

  Hebo Standridge Timothy Taylor

  Eric Taylor Erin Taylor

  Matthew Cobbs Shea Marsh

  Ronald Elliott Corey Powell

  Jeff Jones Andy Murphey

  Shawn Perkins David Wright

25th

  Ashley Standridge Shannon Underwood

  Allison Appleton John Appleton

  Jason Bates Tim Spray

  Devyn Smith Rod Shankles

Final - Match 2

Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W vs.
Kale Harrell William Kincannon L 1 00:06

Final

Kale Harrell William Kincannon L vs.
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W 1 31:40

Elimination Final

Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W vs.
Gary Bearpaw Billy Vann L 1 16:39

Elimination Semi-final

Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W vs.
Ryan Littlejohn Mark Bitner L 1 28:31

Winners Final

Gary Bearpaw Billy Vann L vs.
Kale Harrell William Kincannon W 12 16:23

Elimination 6

Adrian Southerland David Ball L vs.
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W 3 07:34

Ryan Littlejohn Mark Bitner W vs.
Ty Drywater Trae Drywater L 1 24:05

Elimination 5

Adrian Southerland David Ball W vs.
Amos Ketcher Art Brown L 20 15:35

Ryan Littlejohn Mark Bitner W vs.
Daniel Harris Jody Browning L 17 17:44

Winners Semi-finals

Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher L vs.
Kale Harrell William Kincannon W 1 21:47

Ty Drywater Trae Drywater L vs.
Gary Bearpaw Billy Vann W 4 12:50

Elimination 4

Adrian Southerland David Ball W vs.
Shane Creek Dustin Beasley L 20 14:34

Amos Ketcher Art Brown W vs.
Kenneth Reeves Weston Evans L 9 20:59

Daniel Harris Jody Browning W vs.
Brian Foley Jerry Foley L 25 10:31

Ryan Littlejohn Mark Bitner W vs.
Alex Bailey Isabella Suprenant L 26 19:52

Elimination 3

Adrian Southerland David Ball W vs.
Chase Chumwalooky Vince Drywater L 20 14:10

Amos Ketcher Art Brown W vs.
Derrick VanWinkle Pacer Lowe L 8 22:08

Cari Dietz Rick Dietz L vs.
Daniel Harris Jody Browning W 12 15:34

Ryan Littlejohn Mark Bitner W vs.
Braidyn Fink Shelby Baker L 21 16:26

Winners 2

Alex Bailey Isabella Suprenant L vs.
Kale Harrell William Kincannon W 25 19:38

Brian Foley Jerry Foley L vs.
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W 20 14:49

Shane Creek Dustin Beasley L vs.
Gary Bearpaw Billy Vann W 21 12:05

Ty Drywater Trae Drywater W vs.
Kenneth Reeves Weston Evans L 17 22:30

Elimination 2

Chase Chumwalooky Vince Drywater W vs.
Michael Ashton Clint Russell L 29 14:33

Daniel Harris Jody Browning W vs.
Shawn Perkins David Wright L 22 13:25

Derrick VanWinkle Pacer Lowe W vs.
Eric Taylor Erin Taylor L 1 15:11

Hebo Standridge Timothy Taylor L vs.
Amos Ketcher Art Brown W 22 10:44

Jeff Jones Andy Murphey L vs.
Cari Dietz Rick Dietz W 9 19:59

Jeff Miller Ron Addington L vs.
Adrian Southerland David Ball W 13 14:02

Matthew Cobbs Shea Marsh L vs.
Ryan Littlejohn Mark Bitner W 12 18:15

Ronald Elliott Corey Powell L vs.
Braidyn Fink Shelby Baker W 15 11:21

Elimination 1

Ashley Standridge Shannon Underwood L vs.
Chase Chumwalooky Vince Drywater W 1 09:20

Devyn Smith Rod Shankles L vs.
Jeff Jones Andy Murphey W 29 20:36

Hebo Standridge Timothy Taylor W vs.
Allison Appleton John Appleton L 4 12:22

Jason Bates Tim Spray L vs.
Ronald Elliott Corey Powell W 24 15:24

Winners 1

Alex Bailey Isabella Suprenant W vs.
Michael Ashton Clint Russell L 25 20:02

Amos Ketcher Art Brown L vs.
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W 8 16:30

Braidyn Fink Shelby Baker L vs.
Shane Creek Dustin Beasley W 21 11:23

Cari Dietz Rick Dietz L vs.
Kenneth Reeves Weston Evans W 20 15:04

Eric Taylor Erin Taylor L vs.
Brian Foley Jerry Foley W 17 12:49

Kale Harrell William Kincannon W vs.
Adrian Southerland David Ball L 13 16:58

Ryan Littlejohn Mark Bitner L vs.
Gary Bearpaw Billy Vann W 15 16:07

Shawn Perkins David Wright L vs.
Ty Drywater Trae Drywater W 12 09:20

Round 1

Allison Appleton John Appleton L vs.
Shane Creek Dustin Beasley W 17 15:40

Amos Ketcher Art Brown W vs.
Jason Bates Tim Spray L 22 22:54

Ashley Standridge Shannon Underwood L vs.
Cari Dietz Rick Dietz W 9 12:53

Braidyn Fink Shelby Baker W vs.
Hebo Standridge Timothy Taylor L 20 11:17

Brian Foley Jerry Foley W vs.
Matthew Cobbs Shea Marsh L 25 21:18

Derrick VanWinkle Pacer Lowe L vs.
Ryan Littlejohn Mark Bitner W 24 13:13

Devyn Smith Rod Shankles L vs.
Alex Bailey Isabella Suprenant W 8 12:42

Kale Harrell William Kincannon W vs.
Daniel Harris Jody Browning L 13 17:50

Kenneth Reeves Weston Evans W vs.
Chase Chumwalooky Vince Drywater L 1 20:06

Michael Ashton Clint Russell W vs.
Jeff Jones Andy Murphey L 26 21:04

Ronald Elliott Corey Powell L vs.
Kaleb Kingfisher Cameron Kingfisher W 12 09:36

Ty Drywater Trae Drywater W vs.
Jeff Miller Ron Addington L 21 13:09

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20