Elimination Semi-final
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 3 W vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) L Mat 6 00:33
Winners Final
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 3 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 4 W Mat 8 00:53
Elimination 8
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 5 W vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 2 L Mat 2 01:16
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) L vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 2 W Mat 1 00:56
Elimination 7
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 2 L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 4 W Mat 8 00:39
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 1 W vs.
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) L Mat 9 01:43
Winners Semi-finals
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 1 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 4 W Mat 3 06:41
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 5 L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 7 W Mat 2 06:37
Elimination 6
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 2 L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 11 W Mat 4 00:38
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 5 L vs.
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 8 W Mat 9 01:02
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 4 W vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 2 L Mat 7 01:24
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 2 L vs.
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 7 W Mat 5 01:59
Elimination 5
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 2 L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 5 W Mat 11 03:48
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) W vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) L Mat 8 03:46
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 9 W vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 4 L Mat 7 03:49
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 2 W Mat 6 03:55
Winners 3
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 3 L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 8 W Mat 2 04:55
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 1 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 3 W Mat 4 06:54
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 6 W vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 5 L Mat 1 04:14
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 2 L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 4 W Mat 3 06:05
Elimination 4
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 1 L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 4 W Mat 7 01:12
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) L vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 1 W Mat 9 01:19
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) W Mat 3 01:24
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) 7 W vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) 6 L Mat 6 01:41
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 2 L vs.
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 6 W Mat 11 02:00
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 1 L vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 16 W Mat 1 02:11
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) 5 W vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 3 L Mat 2 02:33
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 1 L vs.
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 5 W Mat 5 02:44
Elimination 3
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) 2 L vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 5 W Mat 1 01:56
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) 2 L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 9 W Mat 2 03:25
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) 5 W vs.
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 4 L Mat 6 04:55
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) W vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) L Mat 7 06:34
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 3 L vs.
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 5 W Mat 9 07:34
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) L vs.
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) W Mat 5 08:38
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) 2 L vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) 6 W Mat 11 07:45
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) 6 L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 9 W Mat 8 09:21
Winners 2
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 4 W vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) L Mat 11 02:40
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 1 L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 11 W Mat 8 04:06
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 7 W vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 1 L Mat 4 06:08
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 14 W vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 4 L Mat 10 07:03
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 8 W Mat 3 08:33
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 2 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 17 W Mat 1 08:08
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 7 W vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 4 L Mat 2 09:42
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 13 W vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 5 L Mat 6 09:05
Elimination 2
(bye) (39) L vs.
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) W 26:41
(bye) (41) L vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) W 32:22
(bye) (43) L vs.
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) W 02:06
(bye) (45) L vs.
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) W 01:06
(bye) (47) L vs.
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) W 31:32
(bye) (49) L vs.
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) W 35:12
(bye) (51) L vs.
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) W 59:43
(bye) (53) L vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) W 28:31
(bye) (55) L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) W 33:44
(bye) (57) L vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) W 30:22
(bye) (59) L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) W 24:25
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) L vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) W Mat 2 00:23
Chance Punke (Washington, IL) (34) 1 L vs.
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 4 W Mat 10 00:30
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) 3 L vs.
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) 7 W Mat 7 00:41
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) 2 W vs.
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) 1 L Mat 3 00:51
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) 1 L vs.
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 13 W Mat 6 01:09
Elimination 1
(bye) (38) L vs.
(bye) (59) W 20:02
(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 20:02
(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 20:02
(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 20:02
(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 20:02
(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 20:02
(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 20:02
(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 20:02
(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 20:02
(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 20:02
(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 20:02
(bye) (60) L vs.
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) W 03:54
(bye) (62) L vs.
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) W 04:33
(bye) (64) L vs.
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) W 02:29
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) W vs.
(bye) (61) L 04:21
Chance Punke (Washington, IL) (34) W vs.
(bye) (63) L 04:53
Winners 1
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) W Mat 3 10:59
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 15 W vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 3 L Mat 10 13:39
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) L vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) W Mat 11 14:18
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) 1 L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 16 W Mat 1 15:24
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 7 W vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 2 L Mat 9 16:53
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) W vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) L Mat 8 18:29
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) W vs.
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) L Mat 5 16:07
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) L vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) W Mat 4 16:16
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) 2 L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 5 W Mat 2 16:24
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 8 W vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 2 L Mat 6 17:16
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 5 L vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 8 W Mat 7 17:50
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 2 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 17 W Mat 3 14:33
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) W Mat 10 35:15
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) 3 L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 9 W Mat 9 32:32
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) 2 L vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) 11 W Mat 8 31:35
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 14 W vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) 3 L Mat 11 32:20
Round 1
(bye) (39) L vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) W 20:02
(bye) (41) L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) W 20:01
(bye) (43) L vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) W 20:01
(bye) (45) L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) W 20:01
(bye) (47) L vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) W 20:01
(bye) (49) L vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) W 20:01
(bye) (51) L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) W 20:01
(bye) (53) L vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) W 20:01
(bye) (55) L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) W 20:01
(bye) (57) L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) W 20:02
(bye) (59) L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) W 20:02
(bye) (61) L vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) W 20:02
(bye) (63) L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) W 20:02
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) W vs.
(bye) (38) L 20:01
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) W vs.
(bye) (60) L 20:02
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) 4 W vs.
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) 2 L Mat 9 23:57
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) W vs.
(bye) (40) L 20:01
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) W vs.
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) L Mat 8 22:32
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) W vs.
(bye) (54) L 20:01
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) W vs.
(bye) (58) L 20:01
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) 3 L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 12 W Mat 4 23:54
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) W vs.
(bye) (64) L 20:01
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) W vs.
(bye) (48) L 20:01
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) W vs.
(bye) (42) L 20:02
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) W vs.
(bye) (56) L 20:02
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) W vs.
(bye) (50) L 20:01
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 10 W vs.
Chance Punke (Washington, IL) (34) 1 L Mat 1 22:21
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 6 W vs.
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) 1 L Mat 7 23:18
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) W vs.
(bye) (52) L 20:01
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) W vs.
(bye) (46) L 20:01
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) W vs.
(bye) (44) L 20:01
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) W vs.
(bye) (62) L 20:01