Walsh Ironman-120

Updated 9:30pm

None.

Elimination Final

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20)

Scroll to the right to view bracket. →

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1)
(bye) (64)
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 6
Mat 7
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) 1
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17)
(bye) (48)
(bye) (49)
Jake Treasure (Poway, CA) (16)
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9)
(bye) (56)
(bye) (41)
Scott Mackert (Easton, PA) (24)
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25)
(bye) (40)
(bye) (57)
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8)
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5)
(bye) (60)
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) 3
Mat 4
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 12
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21)
(bye) (44)
(bye) (53)
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12)
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13)
(bye) (52)
(bye) (45)
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20)
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) 4
Mat 9
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) 2
(bye) (61)
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4)
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3)
(bye) (62)
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35)
Mat 8
Lane Odom (Gilroy, CA) (30)
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19)
(bye) (46)
(bye) (51)
Gary Matos (Amherst, OH) (14)
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11)
(bye) (54)
(bye) (43)
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22)
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27)
(bye) (38)
(bye) (59)
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6)
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7)
(bye) (58)
(bye) (39)
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26)
Grant Zaida (South Dade, FL) (23)
(bye) (42)
(bye) (55)
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10)
Joey Suzuki (Selma, CA) (15)
(bye) (50)
(bye) (47)
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18)
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 10
Mat 1
Chance Punke (Washington, IL) (34) 1
(bye) (63)
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2)
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1)
A
Mat 5
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33)
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17)
B
Mat 4
Jake Treasure (Poway, CA) (16)
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 8
C
Mat 6
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 2
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) 1
D
Mat 1
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 16
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 15
E
Mat 10
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 3
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) 2
F
Mat 8
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) 11
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13)
G
Mat 10
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20)
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29)
H
Mat 11
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4)
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 14
I
Mat 11
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) 3
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) 3
J
Mat 9
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 9
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 7
K
Mat 9
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 2
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27)
L
Mat 3
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6)
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7)
M
Mat 8
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26)
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) 2
N
Mat 2
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 5
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 5
O
Mat 7
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 8
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 2
P
Mat 3
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 17
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 14
Q
Mat 10
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 4
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9)
R
Mat 3
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 8
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 4
S
Mat 11
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12)
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 7
T
Mat 2
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 4
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 13
U
Mat 6
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 5
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 1
V
Mat 8
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 11
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 7
W
Mat 4
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 1
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 2
X
Mat 1
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 17
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 6
Y
Mat 1
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 5
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 3
Z
Mat 2
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 8
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 2
AA
Mat 3
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 4
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 1
AB
Mat 4
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 3
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 5
AC
Mat 2
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 7
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 1
AD
Mat 3
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 4
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 3
AE
Mat 8
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 4
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2)
(bye) (64)
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32)
(bye) (48)
(bye) (49)
(bye) (56)
(bye) (41)
(bye) (40)
(bye) (57)
(bye) (60)
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37)
(bye) (44)
(bye) (53)
(bye) (52)
(bye) (45)
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36)
(bye) (61)
(bye) (62)
Lane Odom (Gilroy, CA) (30)
(bye) (46)
(bye) (51)
(bye) (54)
(bye) (43)
(bye) (38)
(bye) (59)
(bye) (58)
(bye) (39)
(bye) (42)
(bye) (55)
(bye) (50)
(bye) (47)
Chance Punke (Washington, IL) (34)
(bye) (63)
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) 1
P
Mat 6
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 13
(bye) (49)
O
Joey Suzuki (Selma, CA) (15)
(bye) (41)
N
Grant Zaida (South Dade, FL) (23)
(bye) (57)
M
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26)
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) 3
L
Mat 7
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) 7
(bye) (53)
K
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22)
(bye) (45)
J
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19)
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36)
I
Mat 2
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35)
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) 2
H
Mat 3
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) 1
(bye) (51)
G
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13)
(bye) (43)
F
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21)
(bye) (59)
E
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28)
(bye) (39)
D
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25)
(bye) (55)
C
Scott Mackert (Easton, PA) (24)
(bye) (47)
B
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17)
Chance Punke (Washington, IL) (34) 1
A
Mat 10
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 4
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 3
Mat 9
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 5
Grant Zaida (South Dade, FL) (23)
Mat 7
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26)
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) 2
Mat 1
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 5
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) 2
Mat 11
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) 6
Lane Odom (Gilroy, CA) (30)
Mat 5
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13)
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) 6
Mat 8
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 9
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) 2
Mat 2
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 9
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) 5
Mat 6
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 4
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 1
T
Mat 1
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 16
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) 7
S
Mat 6
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) 6
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 2
R
Mat 11
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 6
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35)
Q
Mat 9
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 1
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) 5
X
Mat 2
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 3
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 1
W
Mat 7
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 4
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 1
V
Mat 5
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 5
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17)
U
Mat 3
Gary Matos (Amherst, OH) (14)
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4)
Mat 8
Grant Zaida (South Dade, FL) (23)
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 9
Mat 7
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 4
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13)
Mat 6
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 2
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 2
Mat 11
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 5
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 4
AB
Mat 7
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 2
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 2
AA
Mat 5
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 7
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 5
Z
Mat 9
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 8
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 2
Y
Mat 4
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 11
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 1
Mat 9
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3)
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 2
Mat 8
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 4
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4)
AC
Mat 1
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 2
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 5
AD
Mat 2
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 2
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 3
Mat 6
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8)
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1)
AE
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20)

4th

  Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8)

5th

  Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4)

  Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6)

7th

  Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3)

  Avery Konrath (Westerville North, OH) (5)

9th

  Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7)

  Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9)

  George Bronstrup (Brecksville, OH) (10)

  Gary Matos (Amherst, OH) (14)

13th

  Grant Zaida (South Dade, FL) (23)

  Jake Treasure (Poway, CA) (16)

  Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13)

  Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11)

17th

  Joey Suzuki (Selma, CA) (15)

  Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12)

  Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22)

  Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35)

  Jude Antt (East Roanoke, VA) (18)

  Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28)

  Scott Mackert (Easton, PA) (24)

  Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17)

25th

  Josh Webber (Palo Alto, CA) (31)

  Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26)

  Adam Fields (Wadsworth, OH) (27)

  Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19)

  Lane Odom (Gilroy, CA) (30)

  Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21)

  Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25)

  Justin Danbury (Collinsville, OK) (33)

33th

  Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32)

  (bye) (49)

  (bye) (41)

  (bye) (57)

  Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37)

  (bye) (53)

  (bye) (45)

  Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36)

  Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29)

  (bye) (51)

  (bye) (43)

  (bye) (59)

  (bye) (39)

  (bye) (55)

  (bye) (47)

  Chance Punke (Washington, IL) (34)

49th

  (bye) (64)

  (bye) (48)

  (bye) (56)

  (bye) (40)

  (bye) (60)

  (bye) (44)

  (bye) (52)

  (bye) (61)

  (bye) (62)

  (bye) (46)

  (bye) (54)

  (bye) (38)

  (bye) (58)

  (bye) (42)

  (bye) (50)

  (bye) (63)

Elimination Semi-final

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 3 W vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) L Mat 6 00:33

Winners Final

Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 3 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 4 W Mat 8 00:53

Elimination 8

Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 5 W vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 2 L Mat 2 01:16

Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) L vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 2 W Mat 1 00:56

Elimination 7

Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 2 L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 4 W Mat 8 00:39

Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 1 W vs.
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) L Mat 9 01:43

Winners Semi-finals

Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 1 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 4 W Mat 3 06:41

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 5 L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 7 W Mat 2 06:37

Elimination 6

Gary Matos (Amherst, OH) (14) 2 L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 11 W Mat 4 00:38

George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 5 L vs.
Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 8 W Mat 9 01:02

Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 4 W vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 2 L Mat 7 01:24

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 2 L vs.
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 7 W Mat 5 01:59

Elimination 5

Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 2 L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 5 W Mat 11 03:48

Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) W vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) L Mat 8 03:46

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 9 W vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 4 L Mat 7 03:49

Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 2 W Mat 6 03:55

Winners 3

Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 3 L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 8 W Mat 2 04:55

Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 1 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 3 W Mat 4 06:54

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 6 W vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 5 L Mat 1 04:14

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 2 L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 4 W Mat 3 06:05

Elimination 4

Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 1 L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 4 W Mat 7 01:12

Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) L vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 1 W Mat 9 01:19

Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) W Mat 3 01:24

Grant Zaida (South Dade, FL) (23) 7 W vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) 6 L Mat 6 01:41

Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 2 L vs.
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 6 W Mat 11 02:00

Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 1 L vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 16 W Mat 1 02:11

Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) 5 W vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 3 L Mat 2 02:33

Scott Mackert (Easton, PA) (24) 1 L vs.
Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 5 W Mat 5 02:44

Elimination 3

Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) 2 L vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 5 W Mat 1 01:56

Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) 2 L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 9 W Mat 2 03:25

Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) 5 W vs.
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 4 L Mat 6 04:55

Grant Zaida (South Dade, FL) (23) W vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) L Mat 7 06:34

Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 3 L vs.
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 5 W Mat 9 07:34

Lane Odom (Gilroy, CA) (30) L vs.
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) W Mat 5 08:38

Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) 2 L vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) 6 W Mat 11 07:45

Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) 6 L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 9 W Mat 8 09:21

Winners 2

Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 4 W vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) L Mat 11 02:40

Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 1 L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 11 W Mat 8 04:06

Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) 7 W vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 1 L Mat 4 06:08

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) 14 W vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) 4 L Mat 10 07:03

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 8 W Mat 3 08:33

Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 2 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 17 W Mat 1 08:08

Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) 7 W vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) 4 L Mat 2 09:42

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 13 W vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 5 L Mat 6 09:05

Elimination 2

(bye) (39) L vs.
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) W 01:01

(bye) (41) L vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (23) W 06:42

(bye) (43) L vs.
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) W 36:26

(bye) (45) L vs.
Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) W 35:26

(bye) (47) L vs.
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) W 05:52

(bye) (49) L vs.
Joey Suzuki (Selma, CA) (15) W 09:32

(bye) (51) L vs.
Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) W 34:03

(bye) (53) L vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) W 02:51

(bye) (55) L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) W 08:04

(bye) (57) L vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) W 04:42

(bye) (59) L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) W 58:45

Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) L vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) W Mat 2 00:23

Chance Punke (Washington, IL) (34) 1 L vs.
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 4 W Mat 10 00:30

Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) 3 L vs.
Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) 7 W Mat 7 00:41

Lane Odom (Gilroy, CA) (30) 2 W vs.
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) 1 L Mat 3 00:51

Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) 1 L vs.
Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 13 W Mat 6 01:09

Elimination 1

(bye) (38) L vs.
(bye) (59) W 54:22

(bye) (40) L vs.
(bye) (57) W 54:22

(bye) (42) L vs.
(bye) (55) W 54:22

(bye) (44) L vs.
(bye) (53) W 54:22

(bye) (46) L vs.
(bye) (51) W 54:22

(bye) (48) L vs.
(bye) (49) W 54:22

(bye) (50) L vs.
(bye) (47) W 54:22

(bye) (52) L vs.
(bye) (45) W 54:22

(bye) (54) L vs.
(bye) (43) W 54:22

(bye) (56) L vs.
(bye) (41) W 54:22

(bye) (58) L vs.
(bye) (39) W 54:22

(bye) (60) L vs.
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) W 38:14

(bye) (62) L vs.
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) W 38:53

(bye) (64) L vs.
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) W 36:49

Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) W vs.
(bye) (61) L 38:41

Chance Punke (Washington, IL) (34) W vs.
(bye) (63) L 39:13

Winners 1

Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) W Mat 3 10:59

Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) 15 W vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 3 L Mat 10 13:39

Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) L vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) W Mat 11 14:18

Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) 1 L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) 16 W Mat 1 15:24

Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) 7 W vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) 2 L Mat 9 16:53

Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) W vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) L Mat 8 18:29

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) W vs.
Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) L Mat 5 16:07

Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) L vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) W Mat 4 16:16

Grant Zaida (South Dade, FL) (23) 2 L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) 5 W Mat 2 16:24

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) 8 W vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) 2 L Mat 6 17:16

Joey Suzuki (Selma, CA) (15) 5 L vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) 8 W Mat 7 17:50

Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 2 L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) 17 W Mat 3 14:33

Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) W Mat 10 35:15

Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) 3 L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) 9 W Mat 9 32:32

Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) 2 L vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) 11 W Mat 8 31:35

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 14 W vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) 3 L Mat 11 32:20

Round 1

(bye) (39) L vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (26) W 54:22

(bye) (41) L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (24) W 54:21

(bye) (43) L vs.
Jaycob Stencer (Brownsburg, IN) (22) W 54:21

(bye) (45) L vs.
Lachlan Marchex (Elyria, OH) (20) W 54:21

(bye) (47) L vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (18) W 54:21

(bye) (49) L vs.
Jake Treasure (Poway, CA) (16) W 54:21

(bye) (51) L vs.
Gary Matos (Amherst, OH) (14) W 54:21

(bye) (53) L vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (12) W 54:21

(bye) (55) L vs.
George Bronstrup (Brecksville, OH) (10) W 54:21

(bye) (57) L vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (8) W 54:22

(bye) (59) L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) W 54:22

(bye) (61) L vs.
Grayson Olivias (St. John Bosco, CA) (4) W 54:22

(bye) (63) L vs.
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (2) W 54:22

Adam Fields (Wadsworth, OH) (27) W vs.
(bye) (38) L 54:21

Avery Konrath (Westerville North, OH) (5) W vs.
(bye) (60) L 54:22

Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (29) 4 W vs.
Andrew Tayse (Lockport Township, IL) (36) 2 L Mat 9 23:57

Brett Hoon (McDonogh School, MD) (25) W vs.
(bye) (40) L 54:21

Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (35) W vs.
Lane Odom (Gilroy, CA) (30) L Mat 8 22:32

Chase Belli (Johnstown Northridge, OH) (11) W vs.
(bye) (54) L 54:21

Christian Cernus (Culver Academy, IN) (7) W vs.
(bye) (58) L 54:21

Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (37) 3 L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (28) 12 W Mat 4 23:54

Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (1) W vs.
(bye) (64) L 54:21

Ethan Sculey (Timberlane, NH) (17) W vs.
(bye) (48) L 54:21

Grant Zaida (South Dade, FL) (23) W vs.
(bye) (42) L 54:22

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (9) W vs.
(bye) (56) L 54:22

Joey Suzuki (Selma, CA) (15) W vs.
(bye) (50) L 54:21

Josh Webber (Palo Alto, CA) (31) 10 W vs.
Chance Punke (Washington, IL) (34) 1 L Mat 1 22:21

Justin Danbury (Collinsville, OK) (33) 6 W vs.
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (32) 1 L Mat 7 23:18

Mark Bolgier (Uvalde, TX) (13) W vs.
(bye) (52) L 54:21

Nick Beskelle (Park Hill, MO) (19) W vs.
(bye) (46) L 54:21

Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (21) W vs.
(bye) (44) L 54:21

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) W vs.
(bye) (62) L 54:21

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20