OCA Majors Social Singles

Updated 5:41pm

Elimination Final

Eric Hill (1) vs.
Stephen Nelms (20) Arena 2 03:59:46

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Eric Hill (1)
(bye) (32)
Wendy Bailey (17)
Lawton Cornhole League
William Thomas (16)
Barney Hastie (9)
CFC Painting
Chris Valdez (24)
Shea Powers (25)
Arena 2
Iris Bailey (8)
Daniel Langford (5)
Bigbow Welding
Sherry Terska (28)
Ron Addington (21)
Great Plains Equine Denistry
Bryce Spray (12)
Allen Hiese (13)
C & C Lawncare
Stephen Nelms (20)
(bye) (29)
Ryan Inglehart (4)
Carmen Suprenant (3)
(bye) (30)
Issabella Suprenant (19)
Lawton Cornhole League
Trenton Phillips (14)
Marlys Bigbow (11)
Arena 1
Candace Addington (22)
April Murphy (27)
Home Depot
Lioret Kuhre (6)
Dana Inglehart (7)
Home Depot
LJ Bailey (26)
Heatherton Mcmanus (23)
Cardenaz Construction
Doug Lively (10)
Justin Wheeler (15)
Great Plains Equine Denistry
Rick Cook (18)
(bye) (31)
Tony Privitera (2)
Eric Hill (1)
A
Arena 1
Wendy Bailey (17)
Chris Valdez (24)
B
Arena 1
Iris Bailey (8)
Daniel Langford (5)
C
Arena 2
Ron Addington (21)
Stephen Nelms (20)
D
CFC Painting
Ryan Inglehart (4)
Carmen Suprenant (3)
E
CFC Painting
Issabella Suprenant (19)
Marlys Bigbow (11)
F
Great Plains Equine Denistry
Lioret Kuhre (6)
LJ Bailey (26)
G
Lawton Cornhole League
Heatherton Mcmanus (23)
Rick Cook (18)
H
Arena 2
Tony Privitera (2)
Eric Hill (1)
I
CFC Painting
Iris Bailey (8)
Ron Addington (21)
J
Lawton Cornhole League
Stephen Nelms (20)
Carmen Suprenant (3)
K
Arena 2
Lioret Kuhre (6)
LJ Bailey (26)
L
Arena 2
Tony Privitera (2)
Eric Hill (1)
M
Arena 1
Stephen Nelms (20)
Carmen Suprenant (3)
N
Lawton Cornhole League
Tony Privitera (2)
Stephen Nelms (20)
O
Arena 1
Tony Privitera (2)
Tony Privitera (2)
(bye) (32)
William Thomas (16)
Barney Hastie (9)
Bigbow Welding
Shea Powers (25)
Sherry Terska (28)
Lawton Cornhole League
Bryce Spray (12)
Allen Hiese (13)
(bye) (29)
(bye) (30)
Trenton Phillips (14)
Candace Addington (22)
Cardenaz Construction
April Murphy (27)
Dana Inglehart (7)
Arena 1
Doug Lively (10)
Justin Wheeler (15)
(bye) (31)
William Thomas (16)
H
Lawton Cornhole League
Rick Cook (18)
Barney Hastie (9)
G
Arena 2
Heatherton Mcmanus (23)
Bryce Spray (12)
F
CFC Painting
Marlys Bigbow (11)
Allen Hiese (13)
E
Arena 2
Issabella Suprenant (19)
Trenton Phillips (14)
D
CFC Painting
Ryan Inglehart (4)
April Murphy (27)
C
Arena 1
Daniel Langford (5)
Dana Inglehart (7)
B
Lawton Cornhole League
Chris Valdez (24)
Justin Wheeler (15)
A
CFC Painting
Wendy Bailey (17)
Rick Cook (18)
Arena 1
Barney Hastie (9)
Marlys Bigbow (11)
CFC Painting
Allen Hiese (13)
Ryan Inglehart (4)
Arena 1
Daniel Langford (5)
Dana Inglehart (7)
Arena 1
Justin Wheeler (15)
Rick Cook (18)
J
Arena 2
Ron Addington (21)
Marlys Bigbow (11)
I
CFC Painting
Iris Bailey (8)
Ryan Inglehart (4)
L
Arena 2
LJ Bailey (26)
Dana Inglehart (7)
K
Arena 1
Lioret Kuhre (6)
Rick Cook (18)
Arena 2
Marlys Bigbow (11)
Ryan Inglehart (4)
CFC Painting
Dana Inglehart (7)
Marlys Bigbow (11)
N
Arena 2
Carmen Suprenant (3)
Ryan Inglehart (4)
M
Arena 1
Eric Hill (1)
Marlys Bigbow (11)
Arena 2
Eric Hill (1)
Eric Hill (1)
O
Arena 2
Stephen Nelms (20)

4th

  Marlys Bigbow (11)

5th

  Carmen Suprenant (3)

  Ryan Inglehart (4)

7th

  Rick Cook (18)

  Dana Inglehart (7)

9th

  Ron Addington (21)

  Iris Bailey (8)

  LJ Bailey (26)

  Lioret Kuhre (6)

13th

  Barney Hastie (9)

  Allen Hiese (13)

  Daniel Langford (5)

  Justin Wheeler (15)

17th

  William Thomas (16)

  Heatherton Mcmanus (23)

  Bryce Spray (12)

  Issabella Suprenant (19)

  Trenton Phillips (14)

  April Murphy (27)

  Chris Valdez (24)

  Wendy Bailey (17)

25th

  (bye) (32)

  Shea Powers (25)

  Sherry Terska (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  Candace Addington (22)

  Doug Lively (10)

  (bye) (31)

Elimination Semi-final

Marlys Bigbow (11) L vs.
Eric Hill (1) W Arena 2 12:36

Winners Final

Stephen Nelms (20) L vs.
Tony Privitera (2) W Arena 1 26:01

Elimination 6

Marlys Bigbow (11) W vs.
Carmen Suprenant (3) L Arena 2 21:07

Ryan Inglehart (4) L vs.
Eric Hill (1) W Arena 1 11:18

Elimination 5

Rick Cook (18) L vs.
Marlys Bigbow (11) W Arena 2 15:59

Ryan Inglehart (4) W vs.
Dana Inglehart (7) L CFC Painting 12:31

Winners Semi-finals

Carmen Suprenant (3) L vs.
Tony Privitera (2) W Lawton Cornhole League 17:43

Eric Hill (1) L vs.
Stephen Nelms (20) W Arena 1 17:43

Elimination 4

Dana Inglehart (7) W vs.
Lioret Kuhre (6) L Arena 1 11:21

Marlys Bigbow (11) W vs.
Iris Bailey (8) L CFC Painting 08:25

Rick Cook (18) W vs.
Ron Addington (21) L Arena 2 18:51

Ryan Inglehart (4) W vs.
LJ Bailey (26) L Arena 2 07:45

Elimination 3

Dana Inglehart (7) W vs.
Justin Wheeler (15) L Arena 1 16:03

Marlys Bigbow (11) W vs.
Allen Hiese (13) L CFC Painting 13:11

Rick Cook (18) W vs.
Barney Hastie (9) L Arena 1 14:30

Ryan Inglehart (4) W vs.
Daniel Langford (5) L Arena 1 14:27

Winners 2

Carmen Suprenant (3) W vs.
Lioret Kuhre (6) L Arena 2 15:37

Eric Hill (1) W vs.
Iris Bailey (8) L CFC Painting 13:05

LJ Bailey (26) L vs.
Tony Privitera (2) W Arena 2 09:51

Ron Addington (21) L vs.
Stephen Nelms (20) W Lawton Cornhole League 14:32

Elimination 2

Allen Hiese (13) W vs.
Issabella Suprenant (19) L Arena 2 36:30

April Murphy (27) L vs.
Daniel Langford (5) W Arena 1 16:57

Barney Hastie (9) W vs.
Heatherton Mcmanus (23) L Arena 2 11:36

Bryce Spray (12) L vs.
Marlys Bigbow (11) W CFC Painting 09:45

Dana Inglehart (7) W vs.
Chris Valdez (24) L Lawton Cornhole League 43:58

Justin Wheeler (15) W vs.
Wendy Bailey (17) L CFC Painting 24:28

Trenton Phillips (14) L vs.
Ryan Inglehart (4) W CFC Painting 07:35

William Thomas (16) L vs.
Rick Cook (18) W Lawton Cornhole League 11:59

Elimination 1

(bye) (30) L vs.
Trenton Phillips (14) W 08:42

(bye) (32) L vs.
William Thomas (16) W 56:20

Allen Hiese (13) W vs.
(bye) (29) L 59:47

Barney Hastie (9) W vs.
Shea Powers (25) L Bigbow Welding 11:31

Candace Addington (22) L vs.
April Murphy (27) W Cardenaz Construction 15:56

Dana Inglehart (7) W vs.
Doug Lively (10) L Arena 1 18:38

Justin Wheeler (15) W vs.
(bye) (31) L 54:33

Sherry Terska (28) L vs.
Bryce Spray (12) W Lawton Cornhole League 13:08

Winners 1

Carmen Suprenant (3) W vs.
Issabella Suprenant (19) L CFC Painting 17:24

Chris Valdez (24) L vs.
Iris Bailey (8) W Arena 1 15:38

Daniel Langford (5) L vs.
Ron Addington (21) W Arena 2 20:51

Eric Hill (1) W vs.
Wendy Bailey (17) L Arena 1 11:44

LJ Bailey (26) W vs.
Heatherton Mcmanus (23) L Lawton Cornhole League 12:17

Marlys Bigbow (11) L vs.
Lioret Kuhre (6) W Great Plains Equine Denistry 14:38

Rick Cook (18) L vs.
Tony Privitera (2) W Arena 2 12:01

Stephen Nelms (20) W vs.
Ryan Inglehart (4) L CFC Painting 14:58

Round 1

(bye) (29) L vs.
Ryan Inglehart (4) W 44:26

(bye) (31) L vs.
Tony Privitera (2) W 44:26

Allen Hiese (13) L vs.
Stephen Nelms (20) W C & C Lawncare 13:14

April Murphy (27) L vs.
Lioret Kuhre (6) W Home Depot 12:34

Barney Hastie (9) L vs.
Chris Valdez (24) W CFC Painting 18:24

Carmen Suprenant (3) W vs.
(bye) (30) L 44:26

Dana Inglehart (7) L vs.
LJ Bailey (26) W Home Depot 23:44

Daniel Langford (5) W vs.
Sherry Terska (28) L Bigbow Welding 19:21

Eric Hill (1) W vs.
(bye) (32) L 44:26

Heatherton Mcmanus (23) W vs.
Doug Lively (10) L Cardenaz Construction 13:45

Issabella Suprenant (19) W vs.
Trenton Phillips (14) L Lawton Cornhole League 12:13

Justin Wheeler (15) L vs.
Rick Cook (18) W Great Plains Equine Denistry 09:35

Marlys Bigbow (11) W vs.
Candace Addington (22) L Arena 1 14:01

Ron Addington (21) W vs.
Bryce Spray (12) L Great Plains Equine Denistry 09:30

Shea Powers (25) L vs.
Iris Bailey (8) W Arena 2 14:53

Wendy Bailey (17) W vs.
William Thomas (16) L Lawton Cornhole League 09:36

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20