Bullseyes For Bud

Updated 10:51pm

Final

J-rod // Showstopper vs.
Brandon Hudson // Jp Board 11 04:08:50

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Adrian Koblin // Shane Singly
(bye)
Hoppy // J Kerr
Board 11
Rustin // Steve Long
Keenan // Rob H
Board 5
Daphne // Porkchop
Heather Lamping // Misty
Dan Mayberry // James Stuckey
Kari // Zander
(bye)
Jason Heath // Joleen
Board 9
Tiffany // Wiggy
J-rod // Showstopper
Engelkins // Swifty
(bye)
Booty // Liz G
Becky N. // Otto
(bye)
Big Brad // Richard
4 Play // Courtney
Jim Lawson // Richard Mayberry
Board 7
Cody Richardson // Pat Moss
(bye)
Tawny Steele // Wes P
Chris Grimm // Cindy Tuck
(bye)
Andrea J // Scott F
Board 8
Bryce Kubly // The Goods
Double D // Shrek
Josh Lamping // Runt
(bye)
Keith N // Staley
Kylia // Tall Tina
(bye)
Copperhead // Tally
Board 10
Brit // Hal Tuck
Wink // Asshole
Board 9
Petey Peterson // Shelly Peterson
(bye)
Cole // Curds Norm
Dean // Leprechaun
(bye)
Justin Koerver // Kevin Koester
Board 6
Larry Ingram // Shayla
Dillon K // Spunky
Board 10
Bert // Angela
(bye)
Brun // Ed P
Mel P // Tyler Newhouse
(bye)
Terry // Zach M
Board 7
Jeremy Morris // Tacklebox
Anthony // Nate T
Laura Runte // Lil Middle
(bye)
Camron P // Liz
Brandon Hudson // Jp
Board 6
Big Daddy // Chris Dye
Mikaela // Stacy Chop
Board 3
Mosca // Noah
Middle // Smitty
Board 8
Amber R // Cookie
(bye)
Adam Buss // Trent Full
Adrian Koblin // Shane Singly
A
Board 9
Rustin // Steve Long
Keenan // Rob H
B
Board 7
Dan Mayberry // James Stuckey
Kari // Zander
C
Board 5
Jason Heath // Joleen
J-rod // Showstopper
D
Board 6
Booty // Liz G
Becky N. // Otto
E
Board 11
4 Play // Courtney
Cody Richardson // Pat Moss
F
Tawny Steele // Wes P
Chris Grimm // Cindy Tuck
G
Bryce Kubly // The Goods
Josh Lamping // Runt
H
Keith N // Staley
Kylia // Tall Tina
I
Copperhead // Tally
Wink // Asshole
J
Cole // Curds Norm
Dean // Leprechaun
K
Board 3
Justin Koerver // Kevin Koester
Dillon K // Spunky
L
Board 11
Brun // Ed P
Mel P // Tyler Newhouse
M
Board 8
Terry // Zach M
Anthony // Nate T
N
Board 5
Camron P // Liz
Brandon Hudson // Jp
O
Board 6
Mikaela // Stacy Chop
Middle // Smitty
P
Board 10
Adam Buss // Trent Full
Rustin // Steve Long
Q
Board 3
Dan Mayberry // James Stuckey
Jason Heath // Joleen
R
Board 8
J-rod // Showstopper
Becky N. // Otto
S
Board 7
Cody Richardson // Pat Moss
Bryce Kubly // The Goods
T
Josh Lamping // Runt
Copperhead // Tally
U
Board 6
Wink // Asshole
Dean // Leprechaun
V
Board 10
Dillon K // Spunky
Mel P // Tyler Newhouse
W
Board 5
Anthony // Nate T
Brandon Hudson // Jp
X
Board 3
Middle // Smitty
Rustin // Steve Long
Y
J-rod // Showstopper
Cody Richardson // Pat Moss
Z
Board 3
Bryce Kubly // The Goods
Copperhead // Tally
AA
Board 7
Dillon K // Spunky
Anthony // Nate T
AB
Board 10
Brandon Hudson // Jp
J-rod // Showstopper
AC
Board 9
Cody Richardson // Pat Moss
Dillon K // Spunky
AD
Board 8
Brandon Hudson // Jp
J-rod // Showstopper
AE
Board 7
Brandon Hudson // Jp
J-rod // Showstopper
Board 11
Brandon Hudson // Jp
(bye)
Hoppy // J Kerr
Daphne // Porkchop
Heather Lamping // Misty
(bye)
Tiffany // Wiggy
Engelkins // Swifty
(bye)
(bye)
Big Brad // Richard
Jim Lawson // Richard Mayberry
(bye)
(bye)
Andrea J // Scott F
Double D // Shrek
(bye)
(bye)
Brit // Hal Tuck
Petey Peterson // Shelly Peterson
(bye)
(bye)
Larry Ingram // Shayla
Bert // Angela
(bye)
(bye)
Jeremy Morris // Tacklebox
Laura Runte // Lil Middle
(bye)
Big Daddy // Chris Dye
Mosca // Noah
Amber R // Cookie
(bye)
Hoppy // J Kerr
P
Board 11
Adam Buss // Trent Full
Daphne // Porkchop
O
Mikaela // Stacy Chop
Tiffany // Wiggy
N
Board 11
Camron P // Liz
Engelkins // Swifty
M
Board 6
Terry // Zach M
Big Brad // Richard
L
Board 5
Brun // Ed P
Jim Lawson // Richard Mayberry
K
Board 8
Justin Koerver // Kevin Koester
Andrea J // Scott F
J
Board 9
Cole // Curds Norm
Double D // Shrek
I
Board 7
Kylia // Tall Tina
Brit // Hal Tuck
H
Board 7
Keith N // Staley
Petey Peterson // Shelly Peterson
G
Board 3
Chris Grimm // Cindy Tuck
Larry Ingram // Shayla
F
Board 9
Tawny Steele // Wes P
Bert // Angela
E
4 Play // Courtney
Jeremy Morris // Tacklebox
D
Board 9
Booty // Liz G
Laura Runte // Lil Middle
C
Board 10
Kari // Zander
Mosca // Noah
B
Board 5
Keenan // Rob H
Amber R // Cookie
A
Board 8
Adrian Koblin // Shane Singly
Hoppy // J Kerr
Board 3
Daphne // Porkchop
Tiffany // Wiggy
Engelkins // Swifty
Brun // Ed P
Board 11
Justin Koerver // Kevin Koester
Cole // Curds Norm
Board 8
Double D // Shrek
Brit // Hal Tuck
Petey Peterson // Shelly Peterson
Tawny Steele // Wes P
Board 10
4 Play // Courtney
Jeremy Morris // Tacklebox
Board 9
Laura Runte // Lil Middle
Mosca // Noah
Amber R // Cookie
Hoppy // J Kerr
T
Board 6
Josh Lamping // Runt
Engelkins // Swifty
S
Board 11
Becky N. // Otto
Brun // Ed P
R
Board 5
Jason Heath // Joleen
Double D // Shrek
Q
Board 9
Dan Mayberry // James Stuckey
Petey Peterson // Shelly Peterson
X
Board 9
Middle // Smitty
4 Play // Courtney
W
Board 6
Mel P // Tyler Newhouse
Jeremy Morris // Tacklebox
V
Board 8
Dean // Leprechaun
Amber R // Cookie
U
Board 6
Wink // Asshole
Hoppy // J Kerr
Board 10
Engelkins // Swifty
Brun // Ed P
Board 3
Double D // Shrek
Petey Peterson // Shelly Peterson
Mel P // Tyler Newhouse
Dean // Leprechaun
Board 7
Wink // Asshole
Hoppy // J Kerr
AB
Board 3
Anthony // Nate T
Double D // Shrek
AA
Board 5
Copperhead // Tally
Mel P // Tyler Newhouse
Z
Board 7
Bryce Kubly // The Goods
Wink // Asshole
Y
Board 8
Rustin // Steve Long
Hoppy // J Kerr
Board 6
Double D // Shrek
Mel P // Tyler Newhouse
Board 11
Wink // Asshole
Hoppy // J Kerr
AC
Board 8
Cody Richardson // Pat Moss
Wink // Asshole
AD
Board 5
Dillon K // Spunky
Hoppy // J Kerr
Board 9
Wink // Asshole
Wink // Asshole
AE
Board 5
Brandon Hudson // Jp
Brandon Hudson // Jp

3rd

  Wink // Asshole

4th

  Hoppy // J Kerr

5th

  Cody Richardson // Pat Moss

  Dillon K // Spunky

7th

  Double D // Shrek

  Mel P // Tyler Newhouse

9th

  Anthony // Nate T

  Copperhead // Tally

  Bryce Kubly // The Goods

  Rustin // Steve Long

13th

  Engelkins // Swifty

  Brun // Ed P

  Petey Peterson // Shelly Peterson

  Dean // Leprechaun

17th

  Josh Lamping // Runt

  Becky N. // Otto

  Jason Heath // Joleen

  Dan Mayberry // James Stuckey

  Middle // Smitty

  4 Play // Courtney

  Jeremy Morris // Tacklebox

  Amber R // Cookie

25th

  Daphne // Porkchop

  Tiffany // Wiggy

  Justin Koerver // Kevin Koester

  Cole // Curds Norm

  Brit // Hal Tuck

  Tawny Steele // Wes P

  Laura Runte // Lil Middle

  Mosca // Noah

33th

  Adam Buss // Trent Full

  Mikaela // Stacy Chop

  Camron P // Liz

  Terry // Zach M

  Big Brad // Richard

  Jim Lawson // Richard Mayberry

  Andrea J // Scott F

  Kylia // Tall Tina

  Keith N // Staley

  Chris Grimm // Cindy Tuck

  Larry Ingram // Shayla

  Bert // Angela

  Booty // Liz G

  Kari // Zander

  Keenan // Rob H

  Adrian Koblin // Shane Singly

49th

  Heather Lamping // Misty

  Big Daddy // Chris Dye

Elimination Final

Wink // Asshole L vs.
Brandon Hudson // Jp W Board 5 17:18

Elimination Semi-final

Hoppy // J Kerr L vs.
Wink // Asshole W Board 9 24:50

Winners Final

J-rod // Showstopper W vs.
Brandon Hudson // Jp L Board 7 22:43

Elimination 8

Hoppy // J Kerr W vs.
Cody Richardson // Pat Moss L Board 8 30:43

Wink // Asshole W vs.
Dillon K // Spunky L Board 5 23:12

Elimination 7

Hoppy // J Kerr W vs.
Double D // Shrek L Board 6 21:38

Mel P // Tyler Newhouse L vs.
Wink // Asshole W Board 11 19:57

Winners Semi-finals

Dillon K // Spunky L vs.
Brandon Hudson // Jp W Board 8 22:09

J-rod // Showstopper W vs.
Cody Richardson // Pat Moss L Board 9 27:18

Elimination 6

Double D // Shrek W vs.
Copperhead // Tally L Board 5 29:52

Hoppy // J Kerr W vs.
Anthony // Nate T L Board 3 35:06

Mel P // Tyler Newhouse W vs.
Bryce Kubly // The Goods L Board 7 28:27

Wink // Asshole W vs.
Rustin // Steve Long L Board 8 15:59

Elimination 5

Brun // Ed P L vs.
Double D // Shrek W Board 3 22:15

Dean // Leprechaun L vs.
Wink // Asshole W Board 7 22:16

Hoppy // J Kerr W vs.
Engelkins // Swifty L Board 10 20:37

Petey Peterson // Shelly Peterson L vs.
Mel P // Tyler Newhouse W 24:46

Winners 3

Anthony // Nate T L vs.
Brandon Hudson // Jp W Board 10 21:06

Cody Richardson // Pat Moss W vs.
Bryce Kubly // The Goods L Board 3 20:32

Copperhead // Tally L vs.
Dillon K // Spunky W Board 7 23:04

Rustin // Steve Long L vs.
J-rod // Showstopper W 18:25

Elimination 4

4 Play // Courtney L vs.
Mel P // Tyler Newhouse W Board 6 27:32

Amber R // Cookie L vs.
Wink // Asshole W Board 6 16:32

Brun // Ed P W vs.
Jason Heath // Joleen L Board 5 34:36

Double D // Shrek W vs.
Dan Mayberry // James Stuckey L Board 9 16:27

Engelkins // Swifty W vs.
Becky N. // Otto L Board 11 39:10

Hoppy // J Kerr W vs.
Josh Lamping // Runt L Board 6 31:34

Jeremy Morris // Tacklebox L vs.
Dean // Leprechaun W Board 8 28:19

Petey Peterson // Shelly Peterson W vs.
Middle // Smitty L Board 9 24:37

Elimination 3

Brit // Hal Tuck L vs.
Petey Peterson // Shelly Peterson W 18:41

Brun // Ed P W vs.
Justin Koerver // Kevin Koester L Board 11 25:50

Cole // Curds Norm L vs.
Double D // Shrek W Board 8 25:04

Hoppy // J Kerr W vs.
Daphne // Porkchop L Board 3 21:29

Jeremy Morris // Tacklebox W vs.
Laura Runte // Lil Middle L Board 9 18:26

Mosca // Noah L vs.
Amber R // Cookie W 15:44

Tawny Steele // Wes P L vs.
4 Play // Courtney W Board 10 23:37

Tiffany // Wiggy L vs.
Engelkins // Swifty W 21:12

Winners 2

Becky N. // Otto L vs.
Cody Richardson // Pat Moss W Board 7 18:24

Brandon Hudson // Jp W vs.
Middle // Smitty L Board 3 20:26

Bryce Kubly // The Goods W vs.
Josh Lamping // Runt L 14:42

Copperhead // Tally W vs.
Wink // Asshole L Board 6 16:28

Dean // Leprechaun L vs.
Dillon K // Spunky W Board 10 24:04

Jason Heath // Joleen L vs.
J-rod // Showstopper W Board 8 13:36

Mel P // Tyler Newhouse L vs.
Anthony // Nate T W Board 5 26:37

Rustin // Steve Long W vs.
Dan Mayberry // James Stuckey L Board 3 16:52

Elimination 2

Amber R // Cookie W vs.
Adrian Koblin // Shane Singly L Board 8 16:21

Andrea J // Scott F L vs.
Cole // Curds Norm W Board 9 16:49

Bert // Angela L vs.
4 Play // Courtney W 17:46

Big Brad // Richard L vs.
Brun // Ed P W Board 5 27:02

Brit // Hal Tuck W vs.
Keith N // Staley L Board 7 42:36

Daphne // Porkchop W vs.
Mikaela // Stacy Chop L 27:36

Double D // Shrek W vs.
Kylia // Tall Tina L Board 7 16:19

Engelkins // Swifty W vs.
Terry // Zach M L Board 6 34:38

Hoppy // J Kerr W vs.
Adam Buss // Trent Full L Board 11 18:14

Jeremy Morris // Tacklebox W vs.
Booty // Liz G L Board 9 17:41

Jim Lawson // Richard Mayberry L vs.
Justin Koerver // Kevin Koester W Board 8 21:07

Larry Ingram // Shayla L vs.
Tawny Steele // Wes P W Board 9 26:52

Laura Runte // Lil Middle W vs.
Kari // Zander L Board 10 25:13

Mosca // Noah W vs.
Keenan // Rob H L Board 5 17:57

Petey Peterson // Shelly Peterson W vs.
Chris Grimm // Cindy Tuck L Board 3 34:36

Tiffany // Wiggy W vs.
Camron P // Liz L Board 11 21:08

Elimination 1

Big Daddy // Chris Dye L vs.
Mosca // Noah W 13:05

Daphne // Porkchop W vs.
Heather Lamping // Misty L 01:28:37

Winners 1

Adrian Koblin // Shane Singly L vs.
Rustin // Steve Long W Board 9 19:11

Anthony // Nate T W vs.
Camron P // Liz L Board 5 21:14

Becky N. // Otto W vs.
4 Play // Courtney L Board 11 27:51

Brandon Hudson // Jp W vs.
Mikaela // Stacy Chop L Board 6 23:36

Chris Grimm // Cindy Tuck L vs.
Bryce Kubly // The Goods W 24:15

Cody Richardson // Pat Moss W vs.
Tawny Steele // Wes P L 14:13

Dean // Leprechaun W vs.
Justin Koerver // Kevin Koester L Board 3 28:28

Dillon K // Spunky W vs.
Brun // Ed P L Board 11 22:56

J-rod // Showstopper W vs.
Booty // Liz G L Board 6 18:41

Josh Lamping // Runt W vs.
Keith N // Staley L 19:36

Kari // Zander L vs.
Jason Heath // Joleen W Board 5 24:01

Keenan // Rob H L vs.
Dan Mayberry // James Stuckey W Board 7 21:31

Kylia // Tall Tina L vs.
Copperhead // Tally W 15:41

Mel P // Tyler Newhouse W vs.
Terry // Zach M L Board 8 22:10

Middle // Smitty W vs.
Adam Buss // Trent Full L Board 10 33:28

Wink // Asshole W vs.
Cole // Curds Norm L 15:21

Round 1

Andrea J // Scott F L vs.
Bryce Kubly // The Goods W Board 8 16:19

Anthony // Nate T W vs.
Laura Runte // Lil Middle L 37:05

Big Brad // Richard L vs.
4 Play // Courtney W 27:07

Brandon Hudson // Jp W vs.
Big Daddy // Chris Dye L Board 6 13:38

Copperhead // Tally W vs.
Brit // Hal Tuck L Board 10 20:51

Dillon K // Spunky W vs.
Bert // Angela L Board 10 15:34

Double D // Shrek L vs.
Josh Lamping // Runt W 21:22

Heather Lamping // Misty L vs.
Dan Mayberry // James Stuckey W 15:29

Hoppy // J Kerr L vs.
Rustin // Steve Long W Board 11 28:58

J-rod // Showstopper W vs.
Engelkins // Swifty L 20:53

Jason Heath // Joleen W vs.
Tiffany // Wiggy L Board 9 20:46

Jim Lawson // Richard Mayberry L vs.
Cody Richardson // Pat Moss W Board 7 11:38

Justin Koerver // Kevin Koester W vs.
Larry Ingram // Shayla L Board 6 17:23

Keenan // Rob H W vs.
Daphne // Porkchop L Board 5 26:10

Middle // Smitty W vs.
Amber R // Cookie L Board 8 19:27

Mikaela // Stacy Chop W vs.
Mosca // Noah L Board 3 34:27

Terry // Zach M W vs.
Jeremy Morris // Tacklebox L Board 7 23:33

Wink // Asshole W vs.
Petey Peterson // Shelly Peterson L Board 9 15:58

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20