ACO Regional VFW Womens

Updated 5:34am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Melinda Burnett (1)
(bye) (16)
Kendra Carter (9)
Board 1
Heather Wehking (8)
Tammy Smith (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Charlie W (4)
Sherry Brown (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Riley Paynter (6)
Rachel Matthews (7)
(bye) (10)
(bye) (15)
Becky Rider (2)
Melinda Burnett (1)
A
Board 2
Heather Wehking (8)
Tammy Smith (5)
B
Board 2
Charlie W (4)
Sherry Brown (3)
C
Board 1
Riley Paynter (6)
Rachel Matthews (7)
D
Board 2
Becky Rider (2)
Heather Wehking (8)
E
Board 1
Charlie W (4)
Riley Paynter (6)
F
Board 1
Rachel Matthews (7)
Heather Wehking (8)
G
Board 1
Riley Paynter (6)
Riley Paynter (6)
Board 2
Heather Wehking (8)
Heather Wehking (8)
Board 2
Riley Paynter (6)
Heather Wehking (8)
(bye) (16)
Kendra Carter (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
(bye) (10)
(bye) (15)
Kendra Carter (9)
D
Board 2
Becky Rider (2)
(bye) (13)
C
Sherry Brown (3)
(bye) (11)
B
Tammy Smith (5)
(bye) (15)
A
Melinda Burnett (1)
Becky Rider (2)
Board 2
Sherry Brown (3)
Tammy Smith (5)
Board 1
Melinda Burnett (1)
Sherry Brown (3)
E
Board 2
Charlie W (4)
Melinda Burnett (1)
F
Board 1
Rachel Matthews (7)
Charlie W (4)
Board 2
Rachel Matthews (7)
Charlie W (4)
G
Board 2
Heather Wehking (8)
Heather Wehking (8)

1st

  Heather Wehking (8)

2nd

  Riley Paynter (6)

3rd

  Charlie W (4)

4th

  Rachel Matthews (7)

5th

  Sherry Brown (3)

  Melinda Burnett (1)

7th

  Becky Rider (2)

  Tammy Smith (5)

9th

  Kendra Carter (9)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  (bye) (15)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (10)

Final - Match 2

Heather Wehking (8) W vs.
Riley Paynter (6) L Board 2 13:43

Final

Riley Paynter (6) L vs.
Heather Wehking (8) W Board 2 07:50

Elimination Final

Charlie W (4) L vs.
Heather Wehking (8) W Board 2 16:46

Elimination Semi-final

Charlie W (4) W vs.
Rachel Matthews (7) L Board 2 13:08

Winners Final

Heather Wehking (8) L vs.
Riley Paynter (6) W Board 1 13:45

Elimination 4

Melinda Burnett (1) L vs.
Rachel Matthews (7) W Board 1 17:02

Sherry Brown (3) L vs.
Charlie W (4) W Board 2 17:42

Elimination 3

Becky Rider (2) L vs.
Sherry Brown (3) W Board 2 10:12

Tammy Smith (5) L vs.
Melinda Burnett (1) W Board 1 04:15

Winners Semi-finals

Heather Wehking (8) W vs.
Charlie W (4) L Board 1 08:59

Riley Paynter (6) W vs.
Rachel Matthews (7) L Board 1 10:39

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Tammy Smith (5) W 42:41

(bye) (13) L vs.
Sherry Brown (3) W 55:16

(bye) (15) L vs.
Melinda Burnett (1) W 53:07

Kendra Carter (9) L vs.
Becky Rider (2) W Board 2 18:28

Elimination 1

(bye) (10) L vs.
(bye) (15) W 34:15

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 34:15

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 34:15

(bye) (16) L vs.
Kendra Carter (9) W 40:30

Winners 1

Melinda Burnett (1) L vs.
Heather Wehking (8) W Board 2 10:24

Rachel Matthews (7) W vs.
Becky Rider (2) L Board 2 09:55

Sherry Brown (3) L vs.
Riley Paynter (6) W Board 1 14:44

Tammy Smith (5) L vs.
Charlie W (4) W Board 2 08:19

Round 1

(bye) (11) L vs.
Riley Paynter (6) W 34:15

(bye) (13) L vs.
Charlie W (4) W 34:15

(bye) (15) L vs.
Becky Rider (2) W 34:15

Kendra Carter (9) L vs.
Heather Wehking (8) W Board 1 06:14

Melinda Burnett (1) W vs.
(bye) (16) L 34:15

Rachel Matthews (7) W vs.
(bye) (10) L 34:15

Sherry Brown (3) W vs.
(bye) (14) L 34:15

Tammy Smith (5) W vs.
(bye) (12) L 34:15

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20