ACO CA CHAMPIONSHIPS DBLS 2017

Updated 1:49am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ken Jones / Nick Renevitz (1)
Board 11
Doug Rippy / Scott Fletcher (16)
Brian Reynes / James Gilbert (9)
Board 01
Rob Bentley / Kyle Bentley (8)
Jason Strattman / Matt Strattman (5)
Board 09
David Gaipa / Justin Strong (12)
Chris Sabin / Brandon Silvero (13)
Board 14
Brett Holland / Kelly Lyle (4)
Dan Stokes / Ron Stokes (3)
Board 12
Ben Budhu / Mattie King (14)
Tyler Stonebraker / David Keeling (11)
Board 08
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)
Ben Biagioni / Earl Frazier (7)
Board 13
Scott Fong / Mike Sorenson (10)
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)
Board 10
Blake Demale / Jon Richards (2)
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
A
Board 14
Brian Reynes / James Gilbert (9)
David Gaipa / Justin Strong (12)
B
Board 13
Brett Holland / Kelly Lyle (4)
Ben Budhu / Mattie King (14)
C
Board 12
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)
Ben Biagioni / Earl Frazier (7)
D
Board 08
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
E
Board 08
Brett Holland / Kelly Lyle (4)
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)
F
Board 01
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
G
Board 12
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)
Board 09
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
Board 14
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
Doug Rippy / Scott Fletcher (16)
Board 09
Rob Bentley / Kyle Bentley (8)
Jason Strattman / Matt Strattman (5)
Board 10
Chris Sabin / Brandon Silvero (13)
Dan Stokes / Ron Stokes (3)
Board 09
Tyler Stonebraker / David Keeling (11)
Scott Fong / Mike Sorenson (10)
Board 01
Blake Demale / Jon Richards (2)
Doug Rippy / Scott Fletcher (16)
D
Board 10
Ben Biagioni / Earl Frazier (7)
Jason Strattman / Matt Strattman (5)
C
Board 11
Ben Budhu / Mattie King (14)
Dan Stokes / Ron Stokes (3)
B
Board 11
David Gaipa / Justin Strong (12)
Scott Fong / Mike Sorenson (10)
A
Board 12
Brian Reynes / James Gilbert (9)
Ben Biagioni / Earl Frazier (7)
Board 14
Jason Strattman / Matt Strattman (5)
Dan Stokes / Ron Stokes (3)
Board 10
Scott Fong / Mike Sorenson (10)
Ben Biagioni / Earl Frazier (7)
E
Board 01
Brett Holland / Kelly Lyle (4)
Scott Fong / Mike Sorenson (10)
F
Board 14
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)
Brett Holland / Kelly Lyle (4)
Board 09
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)
G
Board 13
Ken Jones / Nick Renevitz (1)
Ken Jones / Nick Renevitz (1)

1st

  Ken Jones / Nick Renevitz (1)

2nd

  Tom Faszholz / Pete Cuellar (15)

3rd

  Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6)

4th

  Brett Holland / Kelly Lyle (4)

5th

  Ben Biagioni / Earl Frazier (7)

  Scott Fong / Mike Sorenson (10)

7th

  Jason Strattman / Matt Strattman (5)

  Dan Stokes / Ron Stokes (3)

9th

  Doug Rippy / Scott Fletcher (16)

  Ben Budhu / Mattie King (14)

  David Gaipa / Justin Strong (12)

  Brian Reynes / James Gilbert (9)

13th

  Rob Bentley / Kyle Bentley (8)

  Chris Sabin / Brandon Silvero (13)

  Tyler Stonebraker / David Keeling (11)

  Blake Demale / Jon Richards (2)

Final - Match 2

Ken Jones / Nick Renevitz (1) W vs.
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15) L Board 14 00:08

Final

Tom Faszholz / Pete Cuellar (15) L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (1) W Board 09 00:05

Elimination Final

Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6) L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (1) W Board 13 00:05

Elimination Semi-final

Brett Holland / Kelly Lyle (4) L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6) W Board 09 19:05

Winners Final

Ken Jones / Nick Renevitz (1) L vs.
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15) W Board 12 17:58

Elimination 4

Ben Biagioni / Earl Frazier (7) L vs.
Brett Holland / Kelly Lyle (4) W Board 01 18:03

Scott Fong / Mike Sorenson (10) L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6) W Board 14 13:53

Elimination 3

Ben Biagioni / Earl Frazier (7) W vs.
Jason Strattman / Matt Strattman (5) L Board 14 22:04

Dan Stokes / Ron Stokes (3) L vs.
Scott Fong / Mike Sorenson (10) W Board 10 10:32

Winners Semi-finals

Ken Jones / Nick Renevitz (1) W vs.
Brett Holland / Kelly Lyle (4) L Board 08 16:20

Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6) L vs.
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15) W Board 01 31:43

Elimination 2

Dan Stokes / Ron Stokes (3) W vs.
David Gaipa / Justin Strong (12) L Board 11 18:58

Doug Rippy / Scott Fletcher (16) L vs.
Ben Biagioni / Earl Frazier (7) W Board 10 11:47

Jason Strattman / Matt Strattman (5) W vs.
Ben Budhu / Mattie King (14) L Board 11 11:38

Scott Fong / Mike Sorenson (10) W vs.
Brian Reynes / James Gilbert (9) L Board 12 26:17

Elimination 1

Dan Stokes / Ron Stokes (3) W vs.
Tyler Stonebraker / David Keeling (11) L Board 09 09:07

Doug Rippy / Scott Fletcher (16) W vs.
Rob Bentley / Kyle Bentley (8) L Board 09 13:23

Jason Strattman / Matt Strattman (5) W vs.
Chris Sabin / Brandon Silvero (13) L Board 10 12:32

Scott Fong / Mike Sorenson (10) W vs.
Blake Demale / Jon Richards (2) L Board 01 17:16

Winners 1

Ben Biagioni / Earl Frazier (7) L vs.
Tom Faszholz / Pete Cuellar (15) W Board 08 28:20

Ben Budhu / Mattie King (14) L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6) W Board 12 21:08

David Gaipa / Justin Strong (12) L vs.
Brett Holland / Kelly Lyle (4) W Board 13 25:40

Ken Jones / Nick Renevitz (1) W vs.
Brian Reynes / James Gilbert (9) L Board 14 11:00

Round 1

Ben Biagioni / Earl Frazier (7) W vs.
Scott Fong / Mike Sorenson (10) L Board 13 24:54

Brian Reynes / James Gilbert (9) W vs.
Rob Bentley / Kyle Bentley (8) L Board 01 23:42

Chris Sabin / Brandon Silvero (13) L vs.
Brett Holland / Kelly Lyle (4) W Board 14 38:37

Dan Stokes / Ron Stokes (3) L vs.
Ben Budhu / Mattie King (14) W Board 12 12:51

Jason Strattman / Matt Strattman (5) L vs.
David Gaipa / Justin Strong (12) W Board 09 16:16

Ken Jones / Nick Renevitz (1) W vs.
Doug Rippy / Scott Fletcher (16) L Board 11 45:35

Tom Faszholz / Pete Cuellar (15) W vs.
Blake Demale / Jon Richards (2) L Board 10 26:10

Tyler Stonebraker / David Keeling (11) L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (6) W Board 08 19:15

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20