ACO Singles Turkeyhole Regional Season XII

Updated 8:56am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jordan Camba (19)
(bye) (32)
Laura Sisson (275) 21
3
Chad Tate (259) 17
Brandon Brooks (147)
(bye) (24)
(bye) (25)
Kamryn Belvin (131)
Hunter Tate (83)
(bye) (28)
(bye) (21)
James Washington Jr (195)
Dawn Kennedy (211) 14
1
Robert Keene (323) 21
(bye) (29)
River Gusti (67)
Katherine Kennedy (51)
(bye) (30)
Daniel Spencer (307) 21
4
Duane Vincent (227) 7
Ted Cecil (179)
(bye) (22)
(bye) (27)
Dave Wright (99)
Trae Kelly (115)
(bye) (26)
(bye) (23)
Michael Robinson (163)
Charles Sims (243) 8
5
Brian Roth (291) 21
(bye) (31)
Jon Uransky (35)
Jordan Camba (19) 21
A
4
Laura Sisson (275) 6
Brandon Brooks (147) 21
B
2
Kamryn Belvin (131) 15
Hunter Tate (83) 15
C
2
James Washington Jr (195) 21
Robert Keene (323) 21
D
1
River Gusti (67) 18
Katherine Kennedy (51) 21
E
2
Daniel Spencer (307) 13
Ted Cecil (179) 9
F
4
Dave Wright (99) 21
Trae Kelly (115) 7
G
5
Michael Robinson (163) 21
Brian Roth (291) 21
H
3
Jon Uransky (35) 10
Jordan Camba (19) 2
I
3
Brandon Brooks (147) 21
James Washington Jr (195) 21
J
5
Robert Keene (323) 9
Katherine Kennedy (51) 5
K
4
Dave Wright (99) 21
Michael Robinson (163) 21
L
2
Brian Roth (291) 10
Brandon Brooks (147) 8
M
4
James Washington Jr (195) 21
Dave Wright (99) 21
N
5
Michael Robinson (163) 12
James Washington Jr (195) 7
O
1
Dave Wright (99) 21
Dave Wright (99)
4
Ted Cecil (179)
Ted Cecil (179)
1
Dave Wright (99)
Dave Wright (99)
(bye) (32)
Chad Tate (259)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
Dawn Kennedy (211)
(bye) (29)
(bye) (30)
Duane Vincent (227)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Charles Sims (243)
(bye) (31)
Chad Tate (259) 11
H
2
Jon Uransky (35) 21
(bye) (25)
G
Trae Kelly (115)
(bye) (21)
F
Ted Cecil (179)
Dawn Kennedy (211) 21
E
1
Daniel Spencer (307) 15
Duane Vincent (227) 20
D
3
River Gusti (67) 21
(bye) (27)
C
Hunter Tate (83)
(bye) (23)
B
Kamryn Belvin (131)
Charles Sims (243) 16
A
4
Laura Sisson (275) 21
Jon Uransky (35) 21
3
Trae Kelly (115) 15
Ted Cecil (179) 21
2
Dawn Kennedy (211) 17
River Gusti (67) 18
5
Hunter Tate (83) 21
Kamryn Belvin (131) 21
1
Laura Sisson (275) 12
Jon Uransky (35) 21
J
2
Robert Keene (323) 1
Ted Cecil (179) 21
I
3
Jordan Camba (19) 17
Hunter Tate (83) 21
L
4
Brian Roth (291) 5
Kamryn Belvin (131) 12
K
1
Katherine Kennedy (51) 21
Jon Uransky (35) 8
3
Ted Cecil (179) 21
Hunter Tate (83) 21
1
Katherine Kennedy (51) 2
Ted Cecil (179) 21
N
3
Michael Robinson (163) 8
Hunter Tate (83) 21
M
4
Brandon Brooks (147) 18
Ted Cecil (179) 21
2
Hunter Tate (83) 4
Ted Cecil (179) 21
O
5
James Washington Jr (195) 15
Ted Cecil (179)

1st

  Dave Wright (99)

2nd

  Ted Cecil (179)

3rd

  James Washington Jr (195)

4th

  Hunter Tate (83)

5th

  Michael Robinson (163)

  Brandon Brooks (147)

7th

  Jon Uransky (35)

  Katherine Kennedy (51)

9th

  Robert Keene (323)

  Jordan Camba (19)

  Brian Roth (291)

  Kamryn Belvin (131)

13th

  Trae Kelly (115)

  Dawn Kennedy (211)

  River Gusti (67)

  Laura Sisson (275)

17th

  Chad Tate (259)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  Daniel Spencer (307)

  Duane Vincent (227)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Charles Sims (243)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final - Match 2

Ted Cecil (179) L vs.
Dave Wright (99) W 1 00:03

Final

Dave Wright (99) L vs.
Ted Cecil (179) W 4 00:56

Elimination Final

Ted Cecil (179) 21 W vs.
James Washington Jr (195) 15 L 5 15:38

Elimination Semi-final

Ted Cecil (179) 21 W vs.
Hunter Tate (83) 4 L 2 08:43

Winners Final

James Washington Jr (195) 7 L vs.
Dave Wright (99) 21 W 1 10:22

Elimination 6

Hunter Tate (83) 21 W vs.
Brandon Brooks (147) 18 L 4 18:18

Ted Cecil (179) 21 W vs.
Michael Robinson (163) 8 L 3 17:26

Elimination 5

Hunter Tate (83) 21 W vs.
Katherine Kennedy (51) 2 L 1 09:04

Jon Uransky (35) 8 L vs.
Ted Cecil (179) 21 W 3 12:28

Winners Semi-finals

Brandon Brooks (147) 8 L vs.
James Washington Jr (195) 21 W 4 09:37

Dave Wright (99) 21 W vs.
Michael Robinson (163) 12 L 5 21:02

Elimination 4

Hunter Tate (83) 21 W vs.
Brian Roth (291) 5 L 4 09:53

Jon Uransky (35) 21 W vs.
Robert Keene (323) 1 L 2 10:49

Kamryn Belvin (131) 12 L vs.
Katherine Kennedy (51) 21 W 1 12:58

Ted Cecil (179) 21 W vs.
Jordan Camba (19) 17 L 3 14:06

Elimination 3

Jon Uransky (35) 21 W vs.
Trae Kelly (115) 15 L 3 10:47

Kamryn Belvin (131) 21 W vs.
Laura Sisson (275) 12 L 1 13:42

River Gusti (67) 18 L vs.
Hunter Tate (83) 21 W 5 18:07

Ted Cecil (179) 21 W vs.
Dawn Kennedy (211) 17 L 2 16:40

Winners 2

James Washington Jr (195) 21 W vs.
Robert Keene (323) 9 L 5 15:28

Jordan Camba (19) 2 L vs.
Brandon Brooks (147) 21 W 3 08:43

Katherine Kennedy (51) 5 L vs.
Dave Wright (99) 21 W 4 15:22

Michael Robinson (163) 21 W vs.
Brian Roth (291) 10 L 2 12:58

Elimination 2

(bye) (21) L vs.
Ted Cecil (179) W 49:29

(bye) (23) L vs.
Kamryn Belvin (131) W 35:55

(bye) (25) L vs.
Trae Kelly (115) W 51:57

(bye) (27) L vs.
Hunter Tate (83) W 49:44

Chad Tate (259) 11 L vs.
Jon Uransky (35) 21 W 2 12:10

Charles Sims (243) 16 L vs.
Laura Sisson (275) 21 W 4 14:21

Dawn Kennedy (211) 21 W vs.
Daniel Spencer (307) 15 L 1 19:02

Duane Vincent (227) 20 L vs.
River Gusti (67) 21 W 3 16:04

Elimination 1

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 53:13

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 53:13

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 53:13

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 53:13

(bye) (30) L vs.
Duane Vincent (227) W 31:09

(bye) (32) L vs.
Chad Tate (259) W 46:49

Charles Sims (243) W vs.
(bye) (31) L 38:15

Dawn Kennedy (211) W vs.
(bye) (29) L 38:27

Winners 1

Brandon Brooks (147) 21 W vs.
Kamryn Belvin (131) 15 L 2 16:37

Brian Roth (291) 21 W vs.
Jon Uransky (35) 10 L 3 15:22

Hunter Tate (83) 15 L vs.
James Washington Jr (195) 21 W 2 13:40

Jordan Camba (19) 21 W vs.
Laura Sisson (275) 6 L 4 16:28

Katherine Kennedy (51) 21 W vs.
Daniel Spencer (307) 13 L 2 12:47

Robert Keene (323) 21 W vs.
River Gusti (67) 18 L 1 21:30

Ted Cecil (179) 9 L vs.
Dave Wright (99) 21 W 4 17:08

Trae Kelly (115) 7 L vs.
Michael Robinson (163) 21 W 5 11:48

Round 1

(bye) (21) L vs.
James Washington Jr (195) W 53:12

(bye) (23) L vs.
Michael Robinson (163) W 53:12

(bye) (25) L vs.
Kamryn Belvin (131) W 53:12

(bye) (27) L vs.
Dave Wright (99) W 53:12

(bye) (29) L vs.
River Gusti (67) W 53:12

(bye) (31) L vs.
Jon Uransky (35) W 53:12

Brandon Brooks (147) W vs.
(bye) (24) L 53:12

Charles Sims (243) 8 L vs.
Brian Roth (291) 21 W 5 19:13

Daniel Spencer (307) 21 W vs.
Duane Vincent (227) 7 L 4 12:22

Dawn Kennedy (211) 14 L vs.
Robert Keene (323) 21 W 1 19:30

Hunter Tate (83) W vs.
(bye) (28) L 53:12

Jordan Camba (19) W vs.
(bye) (32) L 53:12

Katherine Kennedy (51) W vs.
(bye) (30) L 53:12

Laura Sisson (275) 21 W vs.
Chad Tate (259) 17 L 3 27:38

Ted Cecil (179) W vs.
(bye) (22) L 53:12

Trae Kelly (115) W vs.
(bye) (26) L 53:12

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20