CULPEPER CORNHOLE Week 1

Updated 10:14am

Round 1

Kyle Boyer // Mike Scott vs.
Jimmy Freeze // Ray Collins Board 1 23:01:02

Mike Lamb // Ray Dodson Jr vs.
Heather Collins // Wuda Board 2 22:56:20

Winners 1

Bug // Dede Castillo vs.
James Nelson // Johnny Leech Board 4 22:52:34

Patrick Frazier // Paul Covington vs.
Sam Boyer // Taco Castillo Board 3 22:51:58

Elimination 3

James Nelson // Johnny Leech vs.
Fuzzy Fox // Sunny Frazier Board 1 21:55:58

Winners Final

Bug // Dede Castillo vs.
Kyle Boyer // Mike Scott Board 3 21:54:27

Elimination 1

Adrian Nelson // El Lamb vs.
Colt Boyer // Crystal Pugh

Scroll to the right to view bracket. →

Patrick Frazier // Paul Covington
(bye)
Brandon Suder // Ray Dodson
Board 4
Sam Boyer // Taco Castillo
Adrian Nelson // El Lamb
Board 1
Bug // Dede Castillo
Colt Boyer // Crystal Pugh
Board 2
James Nelson // Johnny Leech
Mike Lamb // Ray Dodson Jr
Board 2
Heather Collins // Wuda
Jesse Follin // Karen Jenkins
Board 3
Brant Jenkins // Joey Mills
Kyle Boyer // Mike Scott
Board 1
Jimmy Freeze // Ray Collins
Rene Spencer // Roger Spencer
Board 3
Fuzzy Fox // Sunny Frazier
Patrick Frazier // Paul Covington
A
Board 3
Sam Boyer // Taco Castillo
Bug // Dede Castillo
B
Board 4
James Nelson // Johnny Leech
C
Brant Jenkins // Joey Mills
D
Rene Spencer // Roger Spencer
Sam Boyer // Taco Castillo
E
Board 2
Bug // Dede Castillo
Heather Collins // Wuda
F
Board 4
Kyle Boyer // Mike Scott
Bug // Dede Castillo
G
Board 3
Kyle Boyer // Mike Scott
(bye)
Brandon Suder // Ray Dodson
Adrian Nelson // El Lamb
Colt Boyer // Crystal Pugh
Jesse Follin // Karen Jenkins
Fuzzy Fox // Sunny Frazier
Brandon Suder // Ray Dodson
D
C
Mike Lamb // Ray Dodson Jr
B
Board 1
James Nelson // Johnny Leech
A
Rene Spencer // Roger Spencer
Board 3
Brant Jenkins // Joey Mills
James Nelson // Johnny Leech
Board 1
Fuzzy Fox // Sunny Frazier
Brant Jenkins // Joey Mills
E
Board 4
Sam Boyer // Taco Castillo
F
Heather Collins // Wuda
Brant Jenkins // Joey Mills
G

5th

  Sam Boyer // Taco Castillo

7th

  Rene Spencer // Roger Spencer

9th

  Mike Lamb // Ray Dodson Jr

Elimination 4

Brant Jenkins // Joey Mills W vs.
Sam Boyer // Taco Castillo L Board 4 06:59

Elimination 3

Rene Spencer // Roger Spencer L vs.
Brant Jenkins // Joey Mills W Board 3 14:27

Winners Semi-finals

Heather Collins // Wuda L vs.
Kyle Boyer // Mike Scott W Board 4 14:49

Sam Boyer // Taco Castillo L vs.
Bug // Dede Castillo W Board 2 14:14

Elimination 2

Mike Lamb // Ray Dodson Jr L vs.
James Nelson // Johnny Leech W Board 1 15:12

Round 1

Adrian Nelson // El Lamb L vs.
Bug // Dede Castillo W Board 1 08:40

Brandon Suder // Ray Dodson L vs.
Sam Boyer // Taco Castillo W Board 4 15:10

Colt Boyer // Crystal Pugh L vs.
James Nelson // Johnny Leech W Board 2 12:02

Jesse Follin // Karen Jenkins L vs.
Brant Jenkins // Joey Mills W Board 3 07:36

Rene Spencer // Roger Spencer W vs.
Fuzzy Fox // Sunny Frazier L Board 3 06:54

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20