ACO Tipton Juniors 9/12/20

Updated 1:38pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jordan Mitchell
(bye)
Davis Mckinney
Cannon Hatcher
Spencer Garner
Lane ( Micheal) Cruse
Lilly Hamm
J T Shouse
Brentley Waxler
Maddie McBride
Noah Jackson
Dalton Owen
Dylan Aufdenberg
Brock Beasley
(bye)
Landon Jackson
Jordan Mitchell
A
Davis Mckinney
Spencer Garner
B
J T Shouse
Maddie McBride
C
Dalton Owen
Dylan Aufdenberg
D
Landon Jackson
Davis Mckinney
E
Spencer Garner
Dalton Owen
F
Dylan Aufdenberg
Spencer Garner
G
Dalton Owen
Dalton Owen
Dylan Aufdenberg
Dalton Owen
(bye)
Cannon Hatcher
Lane ( Micheal) Cruse
Lilly Hamm
Brentley Waxler
Noah Jackson
Brock Beasley
(bye)
Cannon Hatcher
D
Landon Jackson
Lane ( Micheal) Cruse
C
Maddie McBride
Noah Jackson
B
J T Shouse
Brock Beasley
A
Jordan Mitchell
Landon Jackson
Lane ( Micheal) Cruse
Noah Jackson
Brock Beasley
Lane ( Micheal) Cruse
E
Davis Mckinney
Noah Jackson
F
Dylan Aufdenberg
Lane ( Micheal) Cruse
Dylan Aufdenberg
Dylan Aufdenberg
G
Spencer Garner
Dylan Aufdenberg

1st

  Dalton Owen

2nd

  Dylan Aufdenberg

3rd

  Spencer Garner

4th

  Lane ( Micheal) Cruse

5th

  Davis Mckinney

  Noah Jackson

7th

  Landon Jackson

  Brock Beasley

9th

  Cannon Hatcher

  Maddie McBride

  J T Shouse

  Jordan Mitchell

13th

  Lilly Hamm

  Brentley Waxler

Final

Dalton Owen W vs.
Dylan Aufdenberg L 01:08:47

Elimination Final

Dylan Aufdenberg W vs.
Spencer Garner L 11:03

Elimination Semi-final

Lane ( Micheal) Cruse L vs.
Dylan Aufdenberg W 00:06

Winners Final

Spencer Garner L vs.
Dalton Owen W 14:44

Elimination 4

Lane ( Micheal) Cruse W vs.
Davis Mckinney L 16:28

Noah Jackson L vs.
Dylan Aufdenberg W 13:59

Elimination 3

Landon Jackson L vs.
Lane ( Micheal) Cruse W 11:13

Noah Jackson W vs.
Brock Beasley L 11:47

Winners Semi-finals

Dalton Owen W vs.
Dylan Aufdenberg L 18:57

Davis Mckinney L vs.
Spencer Garner W 01:38:50

Elimination 2

Brock Beasley W vs.
Jordan Mitchell L 19:04

Cannon Hatcher L vs.
Landon Jackson W 20:32

Lane ( Micheal) Cruse W vs.
Maddie McBride L 10:33

Noah Jackson W vs.
J T Shouse L 09:10

Elimination 1

Brentley Waxler L vs.
Noah Jackson W 09:09

Lane ( Micheal) Cruse W vs.
Lilly Hamm L 09:33

Winners 1

Dylan Aufdenberg W vs.
Landon Jackson L 11:40

Jordan Mitchell L vs.
Davis Mckinney W 16:34

Maddie McBride L vs.
Dalton Owen W 10:38

Spencer Garner W vs.
J T Shouse L 14:57

Round 1

Brentley Waxler L vs.
Maddie McBride W 14:01

Davis Mckinney W vs.
Cannon Hatcher L 20:25

Dylan Aufdenberg W vs.
Brock Beasley L 14:39

Lilly Hamm L vs.
J T Shouse W 19:29

Noah Jackson L vs.
Dalton Owen W 18:40

Spencer Garner W vs.
Lane ( Micheal) Cruse L 17:53

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20