Maumee Bay Classic-120

Updated 7:22pm

None.

Elimination Final

Blake Faucel AVON (6) vs.
Jordan Bethany WSOU (4)

Scroll to the right to view bracket. →

Nico Victoria SID (1)
(bye) (32)
David Granger WAUS (17) 3
Bradley Dawes OKEN (16) 6
Peyton Csongedi PARM (9) 18
Riley Point OLMF (24) 3
Ben Lako CVCA (25)
Michael Traverse CLAY (8)
Tanner Eagle SFD (5)
(bye) (28)
Logan Baran BREC (21)
Ryon Lybarger MVER (12) 1
Dylan Foster ORAN (13) 3
Hudson Grantham SJJ (20)
(bye) (29)
Jordan Bethany WSOU (4)
Jake Schneider AWAY (3)
(bye) (30)
Miles Antonetti WORT (19) 18
Benjamin Paul MID (14) 4
Matt Terry PCEN (11)
Brett Eyers MAUM (22)
(bye) (27)
Blake Faucel AVON (6)
Max Calvert TROY (7)
(bye) (26)
Josh Funderburg AMHS (23) 1
Charlie Biscoglia DARV (10) 16
Garret Warstler WAD (15) 10
Kyle Streday ILAK (18)
(bye) (31)
Aidan Johnson SOL (2)
Nico Victoria SID (1)
A
Bradley Dawes OKEN (16)
Peyton Csongedi PARM (9) 3
B
Michael Traverse CLAY (8) 7
Tanner Eagle SFD (5) 9
C
Ryon Lybarger MVER (12) 4
Dylan Foster ORAN (13)
D
Jordan Bethany WSOU (4)
Jake Schneider AWAY (3) 15
E
Miles Antonetti WORT (19) 1
Matt Terry PCEN (11) 4
F
Blake Faucel AVON (6) 14
Max Calvert TROY (7) 2
G
Charlie Biscoglia DARV (10) 11
Garret Warstler WAD (15)
H
Aidan Johnson SOL (2)
Nico Victoria SID (1) 11
I
Michael Traverse CLAY (8) 3
Tanner Eagle SFD (5) 3
J
Jordan Bethany WSOU (4) 10
Jake Schneider AWAY (3) 3
K
Blake Faucel AVON (6) 4
Charlie Biscoglia DARV (10) 7
L
Aidan Johnson SOL (2) 3
Nico Victoria SID (1) 6
M
Jordan Bethany WSOU (4) 7
Blake Faucel AVON (6) 3
N
Charlie Biscoglia DARV (10) 11
Jordan Bethany WSOU (4)
O
Charlie Biscoglia DARV (10) 5
Charlie Biscoglia DARV (10)
(bye) (32)
David Granger WAUS (17)
Riley Point OLMF (24) 9
Ben Lako CVCA (25) 3
(bye) (28)
Logan Baran BREC (21)
Hudson Grantham SJJ (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
Benjamin Paul MID (14)
Brett Eyers MAUM (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
Josh Funderburg AMHS (23)
Kyle Streday ILAK (18)
(bye) (31)
David Granger WAUS (17)
H
Garret Warstler WAD (15)
Riley Point OLMF (24) 2
G
Max Calvert TROY (7) 17
Logan Baran BREC (21) 1
F
Matt Terry PCEN (11) 12
Hudson Grantham SJJ (20) 3
E
Miles Antonetti WORT (19) 16
Benjamin Paul MID (14) 2
D
Dylan Foster ORAN (13) 9
Brett Eyers MAUM (22)
C
Ryon Lybarger MVER (12)
Josh Funderburg AMHS (23) 4
B
Peyton Csongedi PARM (9) 7
Kyle Streday ILAK (18) 3
A
Bradley Dawes OKEN (16) 2
Garret Warstler WAD (15) 5
Max Calvert TROY (7) 18
Matt Terry PCEN (11) 7
Miles Antonetti WORT (19)
Dylan Foster ORAN (13)
Ryon Lybarger MVER (12) 3
Peyton Csongedi PARM (9) 10
Kyle Streday ILAK (18) 5
Max Calvert TROY (7) 6
J
Tanner Eagle SFD (5) 4
Matt Terry PCEN (11) 8
I
Michael Traverse CLAY (8)
Ryon Lybarger MVER (12)
L
Aidan Johnson SOL (2)
Peyton Csongedi PARM (9) 8
K
Jake Schneider AWAY (3) 21
Max Calvert TROY (7) 5
Matt Terry PCEN (11) 7
Aidan Johnson SOL (2)
Jake Schneider AWAY (3) 4
Matt Terry PCEN (11) 3
N
Blake Faucel AVON (6) 5
Jake Schneider AWAY (3) 2
M
Nico Victoria SID (1) 1
Blake Faucel AVON (6) 3
Jake Schneider AWAY (3)
Blake Faucel AVON (6)
O
Jordan Bethany WSOU (4)

4th

  Jake Schneider AWAY (3)

5th

  Matt Terry PCEN (11)

  Nico Victoria SID (1)

7th

  Max Calvert TROY (7)

  Aidan Johnson SOL (2)

9th

  Tanner Eagle SFD (5)

  Michael Traverse CLAY (8)

  Ryon Lybarger MVER (12)

  Peyton Csongedi PARM (9)

13th

  Garret Warstler WAD (15)

  Miles Antonetti WORT (19)

  Dylan Foster ORAN (13)

  Kyle Streday ILAK (18)

17th

  David Granger WAUS (17)

  Riley Point OLMF (24)

  Logan Baran BREC (21)

  Hudson Grantham SJJ (20)

  Benjamin Paul MID (14)

  Brett Eyers MAUM (22)

  Josh Funderburg AMHS (23)

  Bradley Dawes OKEN (16)

25th

  (bye) (32)

  Ben Lako CVCA (25)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (27)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Elimination Semi-final

Blake Faucel AVON (6) 3 W vs.
Jake Schneider AWAY (3) L 01:13

Winners Final

Jordan Bethany WSOU (4) L vs.
Charlie Biscoglia DARV (10) 5 W 02:51

Elimination 6

Jake Schneider AWAY (3) 2 W vs.
Nico Victoria SID (1) 1 L 02:06

Matt Terry PCEN (11) 3 L vs.
Blake Faucel AVON (6) 5 W 01:36

Elimination 5

Aidan Johnson SOL (2) L vs.
Jake Schneider AWAY (3) 4 W 02:57

Max Calvert TROY (7) 5 L vs.
Matt Terry PCEN (11) 7 W 01:46

Winners Semi-finals

Blake Faucel AVON (6) 3 L vs.
Charlie Biscoglia DARV (10) 11 W 06:15

Nico Victoria SID (1) 6 L vs.
Jordan Bethany WSOU (4) 7 W 04:53

Elimination 4

Matt Terry PCEN (11) 8 W vs.
Michael Traverse CLAY (8) L 01:21

Max Calvert TROY (7) 6 W vs.
Tanner Eagle SFD (5) 4 L 00:42

Peyton Csongedi PARM (9) 8 L vs.
Jake Schneider AWAY (3) 21 W 02:21

Ryon Lybarger MVER (12) L vs.
Aidan Johnson SOL (2) W 01:14

Elimination 3

Dylan Foster ORAN (13) L vs.
Ryon Lybarger MVER (12) 3 W 01:12

Garret Warstler WAD (15) 5 L vs.
Max Calvert TROY (7) 18 W 00:41

Matt Terry PCEN (11) 7 W vs.
Miles Antonetti WORT (19) L 01:00

Peyton Csongedi PARM (9) 10 W vs.
Kyle Streday ILAK (18) 5 L 01:27

Winners 2

Charlie Biscoglia DARV (10) 7 W vs.
Aidan Johnson SOL (2) 3 L 04:06

Jake Schneider AWAY (3) 3 L vs.
Blake Faucel AVON (6) 4 W 02:35

Nico Victoria SID (1) 11 W vs.
Michael Traverse CLAY (8) 3 L 00:31

Tanner Eagle SFD (5) 3 L vs.
Jordan Bethany WSOU (4) 10 W 01:18

Elimination 2

Benjamin Paul MID (14) 2 L vs.
Dylan Foster ORAN (13) 9 W 02:18

Brett Eyers MAUM (22) L vs.
Ryon Lybarger MVER (12) W 03:15

David Granger WAUS (17) L vs.
Garret Warstler WAD (15) W 00:47

Hudson Grantham SJJ (20) 3 L vs.
Miles Antonetti WORT (19) 16 W 02:13

Josh Funderburg AMHS (23) 4 L vs.
Peyton Csongedi PARM (9) 7 W 03:27

Kyle Streday ILAK (18) 3 W vs.
Bradley Dawes OKEN (16) 2 L 03:37

Logan Baran BREC (21) 1 L vs.
Matt Terry PCEN (11) 12 W 01:35

Riley Point OLMF (24) 2 L vs.
Max Calvert TROY (7) 17 W 01:15

Elimination 1

(bye) (26) L vs.
Josh Funderburg AMHS (23) W 56:19

(bye) (28) L vs.
Logan Baran BREC (21) W 55:00

(bye) (30) L vs.
Benjamin Paul MID (14) W 55:47

(bye) (32) L vs.
David Granger WAUS (17) W 52:10

Brett Eyers MAUM (22) W vs.
(bye) (27) L 55:57

Hudson Grantham SJJ (20) W vs.
(bye) (29) L 55:29

Kyle Streday ILAK (18) W vs.
(bye) (31) L 56:34

Riley Point OLMF (24) 9 W vs.
Ben Lako CVCA (25) 3 L 00:16

Winners 1

Dylan Foster ORAN (13) L vs.
Jordan Bethany WSOU (4) W 02:09

Garret Warstler WAD (15) L vs.
Aidan Johnson SOL (2) W 05:05

Jake Schneider AWAY (3) 15 W vs.
Miles Antonetti WORT (19) 1 L 02:49

Matt Terry PCEN (11) 4 L vs.
Blake Faucel AVON (6) 14 W 03:30

Max Calvert TROY (7) 2 L vs.
Charlie Biscoglia DARV (10) 11 W 04:47

Nico Victoria SID (1) W vs.
Bradley Dawes OKEN (16) L 00:42

Peyton Csongedi PARM (9) 3 L vs.
Michael Traverse CLAY (8) 7 W 01:03

Tanner Eagle SFD (5) 9 W vs.
Ryon Lybarger MVER (12) 4 L 01:30

Round 1

(bye) (27) L vs.
Blake Faucel AVON (6) W 32:41

(bye) (29) L vs.
Jordan Bethany WSOU (4) W 32:41

(bye) (31) L vs.
Aidan Johnson SOL (2) W 32:41

Ben Lako CVCA (25) L vs.
Michael Traverse CLAY (8) W 01:59

David Granger WAUS (17) 3 L vs.
Bradley Dawes OKEN (16) 6 W 01:00

Dylan Foster ORAN (13) 3 W vs.
Hudson Grantham SJJ (20) L 03:57

Garret Warstler WAD (15) 10 W vs.
Kyle Streday ILAK (18) L 04:41

Jake Schneider AWAY (3) W vs.
(bye) (30) L 32:41

Josh Funderburg AMHS (23) 1 L vs.
Charlie Biscoglia DARV (10) 16 W 04:30

Logan Baran BREC (21) L vs.
Ryon Lybarger MVER (12) 1 W 03:34

Matt Terry PCEN (11) W vs.
Brett Eyers MAUM (22) L 04:14

Max Calvert TROY (7) W vs.
(bye) (26) L 32:41

Miles Antonetti WORT (19) 18 W vs.
Benjamin Paul MID (14) 4 L 04:09

Nico Victoria SID (1) W vs.
(bye) (32) L 32:41

Peyton Csongedi PARM (9) 18 W vs.
Riley Point OLMF (24) 3 L 01:18

Tanner Eagle SFD (5) W vs.
(bye) (28) L 32:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20