TCL Doubles Night At The Barn A/B

Updated 1:43am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Adam Utz/Daniel Kline
(bye)
John Henderson/Jeremy Kirkland
4
Carmen/Bella Suprenant
Steve Stowe/Blake Deleon
(bye)
(bye)
Frank Stockton/Jeremy O’Connell
Dallas B/Murdock
(bye)
(bye)
Troy Lobdell/Joseph Hernandez
Matt Zonker/Kenny Wright
(bye)
(bye)
Roy Boland/Dan O’Connell
Adam Utz/Daniel Kline
A
Carmen/Bella Suprenant
Steve Stowe/Blake Deleon
B
Frank Stockton/Jeremy O’Connell
Dallas B/Murdock
C
2
Troy Lobdell/Joseph Hernandez
Matt Zonker/Kenny Wright
D
4
Roy Boland/Dan O’Connell
Adam Utz/Daniel Kline
E
4
Frank Stockton/Jeremy O’Connell
Troy Lobdell/Joseph Hernandez
F
2
Matt Zonker/Kenny Wright
Frank Stockton/Jeremy O’Connell
G
4
Troy Lobdell/Joseph Hernandez
Frank Stockton/Jeremy O’Connell
2
Adam Utz/Daniel Kline
Frank Stockton/Jeremy O’Connell
(bye)
John Henderson/Jeremy Kirkland
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
John Henderson/Jeremy Kirkland
D
4
Roy Boland/Dan O’Connell
(bye)
C
Dallas B/Murdock
(bye)
B
Steve Stowe/Blake Deleon
(bye)
A
Carmen/Bella Suprenant
John Henderson/Jeremy Kirkland
4
Dallas B/Murdock
Steve Stowe/Blake Deleon
Carmen/Bella Suprenant
John Henderson/Jeremy Kirkland
E
2
Adam Utz/Daniel Kline
Steve Stowe/Blake Deleon
F
Matt Zonker/Kenny Wright
Adam Utz/Daniel Kline
2
Matt Zonker/Kenny Wright
Adam Utz/Daniel Kline
G
4
Troy Lobdell/Joseph Hernandez
Adam Utz/Daniel Kline

1st

  Frank Stockton/Jeremy O’Connell

2nd

  Adam Utz/Daniel Kline

3rd

  Troy Lobdell/Joseph Hernandez

4th

  Matt Zonker/Kenny Wright

5th

  John Henderson/Jeremy Kirkland

  Steve Stowe/Blake Deleon

7th

  Dallas B/Murdock

  Carmen/Bella Suprenant

9th

  Roy Boland/Dan O’Connell

Final

Frank Stockton/Jeremy O’Connell W vs.
Adam Utz/Daniel Kline L 2 02:21:41

Elimination Final

Adam Utz/Daniel Kline W vs.
Troy Lobdell/Joseph Hernandez L 4 24:46

Elimination Semi-final

Adam Utz/Daniel Kline W vs.
Matt Zonker/Kenny Wright L 2 22:25

Winners Final

Frank Stockton/Jeremy O’Connell W vs.
Troy Lobdell/Joseph Hernandez L 4 25:34

Elimination 4

John Henderson/Jeremy Kirkland L vs.
Adam Utz/Daniel Kline W 2 17:05

Steve Stowe/Blake Deleon L vs.
Matt Zonker/Kenny Wright W 15:00

Elimination 3

John Henderson/Jeremy Kirkland W vs.
Dallas B/Murdock L 4 16:28

Steve Stowe/Blake Deleon W vs.
Carmen/Bella Suprenant L 28:43

Winners Semi-finals

Adam Utz/Daniel Kline L vs.
Frank Stockton/Jeremy O’Connell W 4 26:56

Troy Lobdell/Joseph Hernandez W vs.
Matt Zonker/Kenny Wright L 2 44:13

Elimination 2

John Henderson/Jeremy Kirkland W vs.
Roy Boland/Dan O’Connell L 4 11:16

Winners 1

Adam Utz/Daniel Kline W vs.
Carmen/Bella Suprenant L 31:58

Dallas B/Murdock L vs.
Troy Lobdell/Joseph Hernandez W 2 33:39

Matt Zonker/Kenny Wright W vs.
Roy Boland/Dan O’Connell L 4 25:54

Steve Stowe/Blake Deleon L vs.
Frank Stockton/Jeremy O’Connell W 21:13

Round 1

John Henderson/Jeremy Kirkland L vs.
Carmen/Bella Suprenant W 4 15:40

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20